HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Haziran 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
19 Ekim 2019 Cumartesi Saat: 18:42

Ünye’de sokak adları değişiyor

Ünye merkez Ortayılmazlar, Burunucu ve Çamurlu mahallelerindeki bazı sokak adlarının değişmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne başvuru yapıldı.
Ünye’de sokak adları değişiyor

Başvuru kapsamında Ortayılmazlar Mahallesi’ndeki Şehit İslam Çubuk Sokak’ın Gazi Ahmet Oğuz Sokak, Burunucu Mahallesi’nde ismi bulunmayan bir sokağın Çömlekçi Hamdi Kaya Sokak, Çamurlu Mahallesi’ndeki Şehit Muhittin Sokak’ın, Kanbaloğlu Sokak olması talep edildi.

Ordu’nun 9 ilçesinde isimleri bulunmayan cadde ve sokaklara isim verilmesi veya mevcut isimlerin değiştirilmesi talebiyle 17 mahalle ismi için başvuru yapıldı.

Ünye, Fatsa, Çaybaşı, Gölköy, Gülyalı, Kabadüz, Altınordu, Perşembe, ve Mesudiye ilçelerinde bulunan isimleri bulunmayan cadde ve sokaklara isim verilmesi veya mevcut isimlerin değiştirilmesi talebiyle toplam 17 mahalle için Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunuldu.

Başvurusu yapılan mahalleler içerisinde hâlihazırda dört sokak ve caddenin ismi bulunmazken, geri kalan 11’i için ise isim değiştirilme talebinde bulunuldu.

Ünye’den 3 talep var

Ünye ilçesine bağlı Ortayılmazlar Mahallesi’ndeki Şehit İslam Çubuk Sokak’ın Gazi Ahmet Oğuz Sokak, Burunucu Mahallesi’nde ismi bulunmayan bir sokağın Çömlekçi Hamdi Kaya Sokak, Çamurlu Mahallesi’ndeki Şehit Muhittin Sokak’ın Kanbaloğlu Sokak olması talep edildi.

Çaybaşılı şehidin adı sokakta yaşatılacak

Çaybaşı ilçesine bağlı Çınar Mahallesi’nde yer alan Cennetoğlu Sokağının adının Kurudere Sokak, İlküvez Mahallesi’nde ismi bulunmayan bir sokağa ise 26.09.1992 tarihinde Lice Üç Damla Karakolu’nda şehit olan jandarma er Zekeriya Kocakoç’un adının verilmesi istenildi.

Ordu Olay

Bu haber toplam 2.906 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’de, sokak, adları, değişiyor

Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
AYHAN GÜDEK 20.10.2019 21:31
Ben orta yılmazlar mahallesinde oturuyorum. Sürekli sokak isminin değiştirilmesinden rahatsız oldum.55 yaşındayım bu yaşıma kadar ilk tanıdığım sokak ismi Ay sokak olarak bu sokakta büyüdüm.Sonrasında Karanfil sokak oldu.Bunu da anladım.Vatana şehit vermişiz can kardeşimiz Şehit İslam Çubuk sokak oldu.Bu düşünceyle öncelikle sokağımızın tekrar değişmesi önce şehitimize sonra da sokakta ikametgah edinen komşularımıza saygısızlık olmuyor mu? Şehidimizi ne çabuk unuttunuz.Burada şehidimizi ve sokak sakinlerimizi mağdur ederken birilerini de egosu yüzünden tatmin etmek için sokak adının değişmesini istemiyoruz.3 kez sokak adı değişmesi bile sokak sakinleri olarak bizleri mağdur etmiştir.Resmi dairelerde ve ticari ilişkilerde yazışma adreslerini sürekli değiştirmek zorunda kalıyoruz.Burada sokak sakinlerininde fikirleri alınarak anket veya belediye zabıta kontrolüyle anket yapılabilirdi.Ay Sokak - Karanfil Sokak - Şehit İslam Çubuk Sokak arasında anket istiyorum.Saygılarımla...

Son Haberler