HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
23 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 19:23

Balık malzemesi satanlar mutlu!

Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen onlarca amatör balıkçı, her gün balık tutmanın keyfini yaşarken, balık av malzemeleri satanlar ise yemlere büyük ilgi olduğunu söyledi.
Balık malzemesi satanlar mutlu!

Balık malzemeleri satan Uğur Bakaç, Orduluların amatör balıkçılığı çok sevdiğini belirterek, Ordu'da ilginin diğer illere göre daha fazla olduğunu dile getirdi.

"Amatör balıkçılığa ilgi fazla"

Malzeme fiyatlarının arttığını ve az da olsa işlerde azalma olduğunu söyleyen Bakaç; "Ordulular amatör balıkçılığı oldukça seviyor. Karadeniz Bölgesinde sahilinde konumu ve sahili müsait olduğu için amatör balıkçılığa ilgi oldukça yüksek diğer illere göre. Av malzemelerine ilgi bu seneye kadar oldukça iyiydi ama bu sene satışlar biraz daha düştü. Enflasyondaki yükseliş av malzemelerine de yansıdı. Ürünlerde hemen hemen %50'lik artış meydana geldi. Bundan dolayı bu sezonda satışlarımız azaldı. Bu fiyat artışlarına rağmen amatör balıkçılığa ilgi fazla. Çünkü hobi amaçlı, kafa dinlemek için insanların tercihi oluyor." dedi.

"İşler yazın daha iyi"

Vatandaşların balık malzemelerine ve yemlerine yaz aylarında daha çok ilgi gösterdiğini söyleyen Uğur Bakaç; "Yem satışlarımızın gayet iyi, günlük gelen yemleri satıyoruz. Bizde yem kalmıyor, fiyatları da gayet uygun. Boru kurdu, solünez, yaprak kurdu yemleri satıyoruz, yemler İzmir'den geliyor. Ürünlerdeki fiyat artışı sadece yemlere yansımadı ama geriye kalan her üründe artış oldu. İşlerimiz yazın daha hareketli oluyor. Kışın soğuk olduğu için vatandaş çok fazla balık tutmuyor. Yazın hem balık sezonu olması hem de hava koşullarının iyi olmasından dolayı balıkçılık yapılıyor. Buda işlerimize yansıyor. " diye konuştu.

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Balık, malzemesi, satanlar, mutlu!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler