HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Ocak 2020 Salı
Fındık Fiyatı


16.50 TL - 17.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
2 Kasım 2019 Cumartesi Saat: 18:57

Fay hattı kırıldı, Ordu kızardı!

Kuzey Anadolu Fay Hattı’ndaki kırılmalardan dolayı deprem riski Ordu'ya uzandı. Yayınlanan deprem haritasında Ordu ilinin bir kısmının "kızardığı" görülüyor.
Fay hattı kırıldı, Ordu kızardı!

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, Mesudiye, Akkuş, Korgan gibi ilçelerin yeni yayımlanan deprem haritasına göre 1’inci derece deprem kuşağında olduğuna dikkat çekerek, “Kuzey Anadolu Fay Hattı’ndaki kırılmalardan dolayı Ordu il sınırımıza kadar olan bölge 3’üncü derece deprem kuşağındayken, şimdi 1’inci dereceden deprem kuşağında yer alıyor” dedi.

Hepimiz değişimlerden etkileneceğiz

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş konuyla ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü; "Binalarımızın bu haritada verilen deprem tehlikesi değerlerine göre yapılmak zorunda olduğu ve mevcut binaların değerlendirilmesinin de buradaki tehlike değerlerine göre yapılmak zorunda olduğu gerçeği düşünüldüğünde, hepimiz doğrudan veya dolaylı olarak bir şekilde bu değişimlerden etkileneceğiz. Eğer o yer 1’inci derece deprem kuşağında yer alıyorsa o dereceye göre, 2’nci dereceden deprem kuşağındaysa o dereceye göre kat sayıları baz alınarak inşaatlar yapılmalıdır. Bu nedenle inşaatın bütün temel statik sistemlerinin bu kat sayılarına göre yapılması gerekiyor. Yapı denetimcilerin bunları mutlaka denetlemesi, belediyelerin ise kontrolcü olması gerekiyor.” 

Bu haber toplam 2.039 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fay, hattı, kırıldı, Ordu, kızardı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler