HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Haziran 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
8 Kasım 2019 Cuma Saat: 10:39

Mevlit Kandiliniz mübarek olsun

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifini müjdeleyen Mevlit Kandili münasebeti ile siyasiler ve stk başkanları mesaj yayınladı.
Mevlit Kandiliniz mübarek olsun

-“Peygamber Efendimiz (S.A.V), hayat tarzı, söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır”-

 

Ordu Valisi Seddar Yavuz mesajında şu ifadelere yer verdi; “İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V), gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır.  Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in doğumunu kutlarken, aynı zamanda onun evrensel mesajlarını, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz” dedi.

 

 -“Peygamberimiz ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir”-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Mevlid Kandili” dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi; “Sevginin ve sevgililerin en şereflisi Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. Mevlid Kandili, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz ahlakını özümsemek, ona duyulan sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak için bulunmaz bir fırsattır.

-“Hz. Muhammed’i sevmek demek, onun insanlığın barışı için yaptığı çağrıyı hayatımıza yansıtmak demektir”-

Başkan Güler; “Hz. Muhammed’i sevmek ve örnek almak demek, onun insanlığın huzuru ve kalıcı barışı için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak, hayatımıza yansıtmak demektir. Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Onun bu doğrultuda ortaya koyduğu örnek ahlakı özümseyerek yaşamımızı şekillendirmek gerekir” dedi.

-“Peygamber Efendimiz, bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, mesajında; ““Kandillerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili de bu özel günlerin en başında yer almaktadır. Bu mübarek geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Peygamber Efendimiz, Allah’ın insanlığa gönderdiği son peygamberdir. O, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O’nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır” dedi.

-“Mevlid Kandili’ne kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz”-

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci mesajında: "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız ve maddi manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) hala dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Mevlid Kandili, sevgili Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve öğütlerini anlama ve yaşama bakımından çok önemli bir gündür. Böyle günleri ve geceleri vesile kabul ederek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırmalıyız” dedi.

-“Bu mübarek gecenin hayırlar getirmesini diliyorum”-

Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi Musa Kıranlı, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği, bütün âlem-i eşsiz nuruyla aydınlattığı büyük bir gündür. Bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini, geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum. Hz. Peygamber’in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanlarının en önemlisidir. Bu değerleri fark etmek, onları bir davranış bilinci haline getirebilmek dini inancımızın temel hedefi olduğu gibi, insan olmanın da mutlak gereğidir.

Bu haber toplam 291 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Mevlit, Kandiliniz, mübarek, olsun

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler