HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Kasım 2019 Cuma Saat: 19:24

Samsun Bölge İdare Mahkemesi'nden heyecanlandıran karar

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin kararının ardından 2017 yılında değiştirilen 1/5000 ölçekli nazım imar planını değişikliğinin tamamen iptal edilmesini beklediklerini açıkladı.
Samsun Bölge İdare Mahkemesi'nden heyecanlandıran karar

Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nin Akyazı Mahallesi Orgeneral İbrahim Fırtına Bulvarı’ndaki (halk plajı karşısındaki) yaklaşık 2 dönümlük arazinin ticaret, turizm, konut alanı olarak değiştirilmesini iptal ettiği karar, Orduluları heyecanlandırdı.

Söz konusu imar değişikliği kapsamında şehrin birçok noktasında Özel Proje Alanı adı altında imara açılan bölgelerin de karar doğrultusunda iptal edilebileceği gündeme geldi. Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş de mahkemenin verdiği ‘iptal’ kararını değerlendirdi. Eriş, birçok mahkeme kararının ‘iptal’ yönünde olduğunu belirterek, 2017 yılında yapılan 1/5000 ölçekli nazım imar planını değişikliğinin tamamen iptal edilmesini beklediklerini söyledi.

 

Revizyon genelinde iptalin olmasını umutla bekliyoruz

 

Eriş, şöyle konuştu: “Şu anda revizyona münferit olarak açılan davalar buradaki idare mahkemesinin ‘ret’ yönündeki kararları doğrultusunda bizim ve çevre derneğinin müdahil olmasıyla Samsun Bölge İdare Mahkemesi’ne taşındı. Akyazı Mahallesi’ndeki otel inşaatının yapılacağı alanla ilgili iptal kararını bizler olumlu bir gelişme olarak görüyoruz.  Bütün revizyon genelinde böyle bir iptalin olmasını umutla bekliyoruz. Neden bekliyoruz? Çünkü bu münferit davalardan bir kısmı buradaki idari mahkeme de kazanıldığından planın bütünlüğünün bozulacağını değerlendirmekteyiz. Dolayısıyla bu da planın genelinin bozulmasına neden olacak. Bu doğrultuda planın büyük ölçüde iptal olacağına inanıyoruz” dedi. 

Ordu Olay

Bu haber toplam 964 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler