HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
28 Kasım 2019 Perşembe Saat: 20:39

Duvarı boyadılar, okulda iz bıraktılar!

Ünye MNV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü “Sev, Üret, Var Ol” projesi kapsamında öğretmen-öğrenci işbirliğiyle “Okulunda İz Bırak” etkinliği çerçevesinde okul bahçe duvarını boyadılar.
Duvarı boyadılar, okulda iz bıraktılar!

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü “Sev, Üret, Var Ol” projesi kapsamında öğretmen-öğrenci işbirliğiyle “Okulunda İz Bırak” etkinliği çerçevesinde okul bahçe duvarını boyadılar.

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili  ve Edebiyatı öğretmeni Betül Temel ve Rehber Öğretmeni Aybike Balcı’nin birlikte yürüttüğü ve birçok ilden ortakları bulunan “Sev, Üret, Var Ol” projesi büyük ilgi görüyor.

Ekim ayını dolu dolu geçiren proje ekibi Kasım ayında da “Okulunda İz Bırak” etkinliği çerçevesinde okul bahçe duvarını boyadı.

Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni Eşref Akkoyun’un da katkılarıyla öğretmen ve öğrenci işbirliğiyle gerçekleşen etkinlik, geriye renkli anlar bıraktı.

-Öğrencilerin okula olan ilgisi artıyor -

Okul Müdürü İbrahim Elibolca, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenci katılımlı sosyal ve sosyal sorululuk projelerini her zaman desteklerini ve destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Bu tür projelerle öğrencilerin okula olan ilgisinin arttığını ifade eden Elibolca,  öğrencilerin öğretmenlerle birlikte projeler yapmasının öğrencilerin derslerini olumlu yönde etkilediğini vurguladı.

-Toplumsal konulara duyarlı gençler olsun istiyoruz -

Okul Rehber Öğretmeni Aybike Balcı, bu projeyle öğrencilerin okula olan ilgilerini, bağlılıklarını artırmayı; okul yaşantılarında okullarına kendilerinden bir iz bırakmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

“Bu projeyle öğrenciler sadece okulla sınırlı kalmayacak, toplumsal hayattaki sorumluluklarının da bilincine varacaklardır” diyen Balcı, şunları söyledi:

“Bugünün gençlerinin yarının yetişkinleri olduğunun farkında olduğumuz için kalplerine toplum bilinci tohumları ekmeye çalışıyoruz. Yaşadıkları sürece bugün öğrendiklerini hayatlarına uyarlamalarını amaçlıyoruz. Farklılıklara saygılı, toplumdaki aksaklıklara duyarlı ve aksaklıkları onarmak için elinden geleni yapmaya çalışan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

-Yaparak ve yaşatarak öğrenmenin gücüne inanıyoruz -

Projenin hedefleri ile ilgili bilgi veren Edebiyat Öğretmeni Betül Temel, şunları söyledi:

“Projemiz 15-18 yaş aralığına hitap etmektedir. Biz yaparak ve yaşayarak öğrenmenin gücüne inanıyoruz. Edebiyat sokağında şiiri hissetmelerini, bir eser ortaya koyulurken perde arkasında neler olduğunu düşünmelerini istiyoruz. Rehberlik köşesinde kendilerini keşfetmeleri için bir yol olduğunu ve bu yolun yaşadıkça bitmediğini fark etmelerini istiyoruz. Yapacağımız etkinliklere değerler eğitimini de serpiştirerek aslında okulun hayatın kendisi olduğunu görmelerini istiyoruz. Video hazırlama, afiş hazırlama, slogan bulma gibi etkinlikleri, “canva, wordart vs.” gibi süreç boyunca kullanacağımız web2 araçlarıyla süsleyerek öğrencilerimizin teknolojiyi üretmek amacıyla nasıl kullanabileceklerine dair de farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.” 

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 1.445 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Duvarı, boyadılar, okulda, iz, bıraktılar!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler