HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
10 Aralık 2019 Salı Saat: 10:40

Çamlık projesini destekliyoruz

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Çamlık projesini desteklediklerini belirtti.
Çamlık projesini destekliyoruz

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Çamlık projesini desteklediklerini belirtti.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ünye Çamlığı için hazırlanan ve Ünyelilerin görüşlerine sunulan taslak projenin ana hatlarıyla doğru bir proje olduğunu, desteklediklerini söyledi.

Projenin bazı ilavelerle daha fonksiyonel hale gelebileceğini, buranın  turizmsel cazibe merkezi olmasına katkı yapabileceğini belirten Sobi önerilerini şöyle sıraladı;

1- Mezar Taşları Müzesi, mutlaka tarihi mezarlığın olduğu alana yapılmalı. Yapılacak olan ahşap mescit, lavabo ve tuvalet bir arada olarak konsept oluşturulmalıdır. Müze konusunu Vakıflar Bölge Müdürlüğünde belediyemizle bizzat giderek görüştük ve olumlu  yönde cevap aldık.

2- Saha içerisinde yapılacak olan tüm kent mobilyaları ve oturma gurupları görsel ve mimari açıdan cazibe oluşturacak şekilde tasarlanmalı, klasik mimarinin dışına çıkılmalıdır.

3- Özellikle falezler bölgesinde küçük çaplı, temalı seyir noktaları oluşturularak fotoğraf çekim alanları yaratılmalıdır.

4- Fok fok diye tabir ettiğimiz alanda bir tanıtım kitabesi oluşturularak, geçmişte fok balıklarının yaşadığı anlatılmalı. Denizde bulunan kayalık üzerine fok balığı figürleri yerleştirilmelidir. Bu yerleştirme güneşin batarken yılda az rastlanan görsel oluşturması için karşılıklı yerleştirilen veya tdk bulunan fok balığının tam burnuna gelecek şekilde ayarlanıp 'güneşle oynayan fok' figürü oluşturularak,  yılın belirli dönemlerinde fotoğraf çekimi etkinliği zemini oluşturularak, sanatla buluşturulması.

5- Çamlık yürüyüş yolları güzel düşünülmüş,  bu yol bandına belirli aralıklarla; *At hanında at bindiniz mı? *3000 yıllık Ünye Kalesinde tarihe tanıklık ettiniz mi? *Manyetik Siyah Kumlu Plajlarımızda stres attınız mı? *Tarihi Burunucu Adasında Çay içtiniz mı? *Tarihi Kültür Yolunda tarih ve kültür dolu bir gezi yaptınız mı? *Asarkaya Kent Ormanı, Çınarsuyu Tabiat Parkı ve Çet Dağı Mesire Alanında Doğayı doğayla birlikte  yaşadınız mı? *Çakırtepe'den Ünye Koyunu ve Karadenizi seyrettinizmi? *Çamlık ve Ayanikola Adasından Denizden Güneşin batışını izlediniz mi? *Yaşayan Kültürel Miras Müzemizi gezdiniz mı? *Bakırcılar Arastasında çekiç sesleri eşliğinde yürüdünüz mü? Gibi başlıkların olduğu rölyef sanatıyla üç boyutlu görselleri ile desteklenmiş ve yön haritasının olduğu tabelâlarla desteklenmiş yollar hem kentin tanıtımı hemde turizmsel dokunuş anlamında çok önemli hizmet sunacak, bölgede örnek oluşturacaktır.

6- Mangalın kalkmasını, araç giriş çıkışının engellenmesini destekliyor ve çok dogru buluyoruz.

7- Yaz aylarında İlimize ve Ünye'mize özgü el sanatlarının satışı için saha içerisinde uygun alanda nokta oluşturulması doğru olacaktır.

8- Çamlık içerisinde bulunan tarihi kuyu aslına uygun çatılı ve çıkrığı ile restore edilip ziyaret noktası ve çekim gücü haline getirilmelidir.

9- Çamlık ana girişi çok modern değil doğa ve dokuya uygun mimaride Tak'la yapılarak uyumlu hale getirilmelidir.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çamlık, projesini, destekliyoruz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler