HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Ekim 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
26 Aralık 2019 Perşembe Saat: 13:03

İdare Mahkemesi Büyükşehir'i durdurdu!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Durugöl Mahallesi’ndeki spor ve rekreasyon alanına çok katlı konut yapılmasına karşı alınan iptal kararına Ordu İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi.
İdare Mahkemesi Büyükşehir'i durdurdu!

Eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde ‘Özel Proje Alanı 2’ adı altında Durugöl Mahallesi’ndeki yaklaşık 70 dönümlük spor ve rekreasyon alanı, imar değişikliği ile serbest konut inşaatına açıldı. 31 Mart 2019’da göreve gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 9 Temmuz’da Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla plan değişikliğini iptal etti. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu kararına karşı araziyi satın alan Hanoğlu Petrol İnşaat Gıda Dış Ticaret Anonim Şirketi, Ordu İdare Mahkemesi’ne itirazda ederek, yürütmeyi durdurma kararı talebinde bulundu.

Mahkeme yürütmeyi durdurdu

Ordu İdare Mahkemesi’ne açılan davada ise 18 Aralık’ta karar verildi. Mahkeme kararında; “Hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden, 2577 sayılı kanunun 27’nci maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütülmesinin durdurulmasına karar verildi” denildi.

‘Samsun’dan gelecek olan karardan umutluyuz’

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, Ordu İdare Mahkemesi’nin kararını değerlendirerek, “Biz mimarlar odası olarak Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nden umutluyuz. Zaten şube olarak 2017 revizyon imar planının genelinin iptaline yönelik Samsun idari mahkemesinde görüşülecek dava dosyalarına müdahil olduk” diye konuştu.

‘Takas talebinde bulunacağız’

Eriş, Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nde de olumsuz bir karar alınması halinde takas talebinde bulunacaklarına dikkat çekerek, “Biz buranın Botanik Park’a döndürülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kamuoyunda da zaten söz konusu alanın park alanına çevrilmesi isteniyor. Mimarlar Odası olarak biz, Eğer Samsun Bölge İdare Mahkemesinden de olumsuz bir karar çıkması halinde burayı alan kişilere Durugöl ile aynı değerde ve yapılaşma kriterlerinde Büyükşehir Belediyesine ait başka bir mülkü ile -ki böyle bir taşınmaz var- takas yapılmasını takas yapılmasını talep edeceğiz. Bu konuda da elimizden geleni yapacağız” ifadelerinde bulundu. 

Ordu Olay

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İdare, Mahkemesi, Büyükşehir'i, durdurdu!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler