HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
5 Haziran 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
3 Ocak 2020 Cuma Saat: 15:54

Belediyeden 4,5 Milyonluk Yol Yatırımı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, göreve geldiği 31 Mart yerel seçimlerinin ardından mali disiplin ve doğru planlamayla, 85 mahalleye sahip olan Ünye’de 4,5 milyonluk yol yatırımının yapıldığını söyledi.
Belediyeden 4,5 Milyonluk Yol Yatırımı

Ünye’de toplamda 2 bin 810 kilometrelik yol ağının 617 km’lik kısmı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, 2 bin 193 kilometrelik kısmı ise Ünye Belediyesi’nin hizmet ağı içerisinde yer alıyor.

Ünye Belediyesi tarafından, 1 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar yol çalışmaları ve yatırım programları kapsamında 85 mahallede toplamda 200 km’den fazla yol çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, görevdeki 9 aylık süreçteki mali disiplin ve doğru planlamayla ilçede 4,5 milyonluk yol yatırımının yapıldığını söyledi.

Ünye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı çalışmaları kapsamında yol yapım çalışmalarına hız ve ağırlık verildiği belirtildi. Toplamda 2 bin 810 kilometrelik yol ağına sahip olan Ünye’de, belirlenen bütçe çerçevesinde beton, parke ve malzemeli yol bakım çalışmaları aralıksız sürdürüldü.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, basına yaptığı açıklamada, “Ünye’mizin gelişmesi ve ortak hedeflerimiz için yeni yılda da yorulmadan, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin gelişmesi, kalkınması için koyduğumuz hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdüreceğiz.” dedi.

-Dağınık arazi yapısı ve geniş hizmet ağı-

Başkan Tavlı, Ünye Belediyesi’nin dağınık yerleşim nedeniyle geniş mahalle yapılanmalarına ve bunlara bağlı yol ağlarına hizmet vermek durumunda kaldığını ifade etti.

Ünye’de toplam 2 bin 810 kilometrelik yol ağı olduğunu belirten Başkan Tavlı, “Bu yol ağının 617 km’lik kısmı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, 2 bin 193 kilometrelik kısmı ise Ünye Belediyesi’nin hizmet ağı içerisinde yer alıyor.” diye konuştu.

Ünye Belediyesi'nin vatandaşlardan gelen talepler ve mevcut ihtiyaçların analizi sonrasında bu kapsamda çalışma planları oluşturulduğunu belirten Başkan Tavlı, "Ünye Belediyesi olarak, bu çalışma ve yatırım programları kapsamında 1 Nisan 2019 tarihinden bugüne toplamda 200 km’den fazla yol çalışması gerçekleştirdik." dedi.

-Yol yatırımlarına 9 ayda 4,5 milyon lira harcadık-

Ünye’nin coğrafik yapısı nedeniyle geniş bir alana yayıldığını ve 9 ayda 4.5 milyon lira harcama yaptıklarını açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

 “3 bin kilometreye yakın, geniş bir yol ağımız var. Her noktaya imkânlarımız dâhilinde hizmet götürmek için mücadele veriyoruz. Göreve geldiğimiz 2019 yılının ikinci çeyreğinden yılsonuna kadar geçen üç çeyreklik zaman diliminde ekip arkadaşlarımızla birlikte halkımızın taleplerine en hızlı şekilde nasıl cevap verebiliriz noktasında planlamalar yaptık. Yapılan planlamayla, göreve geldiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinin ardından uyguladığımız mali disiplin, doğru yatırım ve harcama politikasıyla, 85 mahalleye sahip olan Ünye’de 4,5 milyonluk yol yatırımı yapabilme imkanı bulduk.”  

-“Ünye'mizin her noktasına eşit hizmet götürme anlayışında olacağız ”-

2020 yılında devam edecekleri mali disiplin ve yeni hizmet araçları ile çok daha fazla noktaya ulaşacaklarını ve yol yatırımları anlamında verimli bir yıl geçirmeyi hedeflediklerini belirten vurgulayan Başkan Tavlı, “Ünye’mizin her noktasına eşit hizmet götürme ve çalışmaları, aciliyet sırasına göre planlayarak çözüm odaklı yatırımlara devam edeceğiz. Ünye’mizin gelişmesi ve ortak hedeflerimiz için yeni yılda da yorulmadan, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin gelişmesi, kalkınması için koyduğumuz hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdüreceğiz. 2020 yılı yol çalışmaları bakımından daha verimli bir yıl olacak.” diye konuştu.

Bu haber toplam 4.956 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Belediyeden, 4, 5, Milyonluk, Yol, Yatırımı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler