HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 20:13

Halkın tepkisi işe yaradı!

Ordu Mesudiye ilçesinde taş ocağı için yapılmak istenen “halkı bilgilendirme” toplantısına katılmayan halkın tepkisi sonra “toplantı yapılamamıştır” tutanağı tutuldu.
Halkın tepkisi işe yaradı!

  Ordu ili Mesudiye ilçesinde Pınarlı, Akpınar, Darıcabaşı mahalleleri; Kabadüz İlçesi Derinçay Mahallesi’nde planlanan taş ocağı için Mesudiye ilçesindeki “Halkı bilgilendirme toplantısı” yapılacak yerde yurttaşlar tepki gösterdi. Toplantı yerinde Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Akpınar Muhtarı İzzet Kara, Akpınar Dernek Başkanı Şenel Güler, Darıcabaşı Muhtarı Sinan Biçer, Pınarlı Muhtarı Hakan Başaran, Derinçay Muhtarı Abdullah Okutan  da hazır bulundu.

  Toplantının yapılmak istendiği salonun önünde bir araya gelen halk, içeri girmeyeceklerini ve “toplantı yapılamadı” diye tutanak tutulmasını istedi. İstanbul’dan da gelenlerin olduğu toplantı hakkında ORÇEV Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül,  şunları söyledi. “Ordu’da bir süredir HES ve taş ocağı durgunluğu yaşanıyordu. Birden bire yeniden gündem olmaya başladı. Dağ, dere, tepe yok ediliyor. Ancak burada olduğu gibi halkımız topraklarına, sularına sahip çıkmaya devam ediyor.” dedi.

  İstanbul toplantısı sonuç verdi 

  Gönül, İstanbul’da Mesudiyelilerle toplantı yaptıklarını, alınan kararların uygulandığını vurgulayarak, “Mesudiye’de Melet Irmağı üzerinde yapılan HES’lerin olumsuzlukları görülmeye başladı. Mesudiye taş ocağı ve HES bölgesi ilan edilmiş gibi gün geçtikçe yeni bir proje ile karşılaşıyoruz. Taş ocağı dışında Mesudiye – Koylihisar; Mesudiye- Giresun arasında yeni HES planlaması var.  Bunları değerlendirmek için İstanbul’da bir toplantı yaptık. 14 Ocak ve 15 Ocak tarihlerinde HES’ler için iki ayrı “halkı bilgilendirme toplantısı” var. Toplantıda Mesudiye’yi korumak mücadele kararı çıktı. İstanbul’da iki toplantı yaptık. Biri, taş ocağı için Akpınar Mahallesi Derneği’nde, diğeri de HES’ler için Arıkmusa Köyü Derneği lokalinde gerçekleştirdik. Toplantıya Mesudiye mahalle derneklerinin temsilcileri ve üyeleri katıldı. Çok verimli geçti. Taş ocağı ve HES’ler için yapılacak olan “halkı bilgilendirme toplantılarına” katılım olmayacak, “toplantı yapılamamıştır tutanağı” tutturulacak. Halk kararlı, taş ocakları ve HES’ler istenmiyor.” dedi.

 

Ordu Çevre Derneği

Bu haber toplam 379 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Halkın, tepkisi, işe, yaradı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler