HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Ağustos 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 21:00

"Korkusuz Kadınlar, Güvenli Sokaklar"

Son yıllarda uğradığı şiddet ve saldırılarda yaşanan toplumsal travma ve can kayıplarına karşı kadınların kendilerini koruma ve savunmalarına yönelik çalışma başlatıldı.
"Korkusuz Kadınlar, Güvenli Sokaklar"

Ünye Kadın Eli DokunuyORDU Derneği tarafından "Korkusuz Kadınlar , Güvenli Sokaklar" projesi kapsamında isteyen kadınlara kendilerini savunma dersi verilecek.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Ünye Kadın Eli DokunuyORDU Derneği Başkanı Esra Gerçeker; neden Korkusuz Kadınlar, Güvenli Sokaklar dediklerini şöyle açıkladı; "Biliyorsunuz çok yakında çok değerli bir ailenin pırlanta gibi kızını kaybettik. Sevgili Ceren Özdemir’i kaybettik. Kadın savunmasız ve zayıf görüldü. Biz bununla ilgili toplumsal bilinç ve farkındalık yaratmak istiyoruz. Kadın hiçbir zaman zayıf değildir. Kadın hiçbir zaman korkmamalıdır. Karanlık sokaklar aydınlık olmalıdır. Bunun için bir proje geliştirdik. Bu konuda kamuoyu bilincini hep birlikte en güzel şekilde yaratmayı amaçlıyoruz. "

Kadınlar bireysel savunma eğitimi alacaklar

Kadın Eli DokunuyORDU Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Bozkurt, proje kapsamında bir spor merkezi ile protokol yaptıklarını belirterek; Sloganımız Korkusuz Kadınlar, Güvenli Sokaklar. Bu projemiz kapsamında sevgili Derya Hanımın spor merkezi ile protokol yaptık, ortak çalışma başlattık. Özellikle ikinci öğretim öğrencisi olup geç saatte dışarıda bulunmak zorunda olan kız öğrencilerimize destek olmak istedik. Projemizin içeriği şu şekilde olacak. Bir yıl boyunca iki haftalık periyotlarla farklı öğrenci gruplarına ücretsiz olarak savunma dersleri verilecek. Projedeki amacımız öğrencilerin kendilerini bireysel savunma konusunda donanım kazanmasını sağlamak.

Başvuru nasıl olacak?

Peki, başvuru nasıl olacak diye sorarsanız eğer projemizle ilgili olan gerekli afişlerimiz Ordu Üniversitesi Ünye Kampusu, Meslek Yüksek Okulu Kampusu, UNIPORT AVM’de mevcut. Başvuru formlarımız da buralarda bulunuyor. Dileyen arkadaşlarımız bu formları dolduracaklar ve formlar bize ulaştığında gerekli değerlendirmeler ve gruplandırmalar yapıldığında geri dönüşler sağlanıp eğitimlerimiz başlayacaktır. Bu konuda bizlere desteğini esirgemeyen siz değerli basın mensuplarına ve kız arkadaşlarımıza duyarlılığından dolayı Sevgili Derya Özdemir’e çok teşekkür ediyoruz." 

Ne kadar çok kadına dokunabilirsek o kadar mutlu oluruz

Spor Salonu Sahibi Derya Özdemir, ne kadar kadına dokunabilirlerse o kadar mutlu olacaklarını belirterek şunları söyledi; "Ülkemizde biliyorsunuz artarak devam eden kadına şiddet olayları var. Son dönemlerde de ne yazık ki birçok kadınımız hayatını kaybetti. Bununla birlikte bizde Kadın Eli DokunuyORDU Derneği ile birlikte böyle güzel bir projeyi başlatmaya karar verdik.  Elimizden geldiğince ne kadar çok kadına elimiz dokunabilirse o kadar mutlu oluruz. Ücretsiz belli sayıdaki kadınımıza kendini savunması ile ilgili teknikler öğretmeye çalışacağız. Biz ekip olarak hep derneğimizin yanındayız. Kadınlarımızın yanındayız.

Kadınlarımız her alanda ön planda olmalıdır

Ordu Üniversitesi Ünye İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doktor Nedim Dikmen yaptığı konuşmasında; "Böyle bir oluşumdan dolayı başta Kadın Eli DokunuyORDU Derneği Başkanı Esra Gerçeker Hanım ve işletme sahibi Derya Özdemir’i tebrik ediyorum. Tüm kadınlar adına güzel bir proje ve güzel bir oluşum olduğunu söyleyebiliriz. Kadının olmadığı ya da kadın elinin değmediği hiç bir işte başarı sağlanamıyor. Eğer biz güçlü bir ülke, güçlü bir Türkiye olmak istiyorsak kadınlara daha fazla önem vermemiz gerekli. Kadın haklarını geliştirmemiz gerekli. Bunun içinde kadınlarımız evde oturan kendi işini yapan değil, toplumun her kesiminde çalışan aktif rol üstlenen insanlar olması gerekli. Kadınlar sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette ve girişimcilikte ön planda olmalıdır." ifadelerinde bulundu.          

  

Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : "Korkusuz, Kadınlar, Güvenli, Sokaklar"

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler