HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Ağustos 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 21:08

Genel Başkan Destici, İlküvez’de çöp sorununun takipçisi…

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İlküvez’de çöp depolama tesisi önünde eylem yapan vatandaşlara, bu sorun çözülene kadar konunun takipçisi olacağını söyledi.
Genel Başkan Destici, İlküvez’de çöp sorununun takipçisi…

Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile konuyu görüşeceğini; eğer buradan çözüm bulamazsa, konuyu Cumhurbaşkanına aktaracağını ve çözüm bulunana kadar konunun takipçisi olacağının sözünü verdi.

Destici, “Artık Dünya’nın geldiği noktalarda, medeniyetin geldiği noktada, ileri ülkelerin geldiği noktada artık hiçbir yere çöp böyle gelişi güzel dökülmüyor. Dökülmemesi de lazım.”

 

Destici, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu’nun Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi Göksu Mevkisi’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Katı Atık Düzenli Depolama alanını gezdi.

Vahşi depolamanın yapıldığı çöp tesisinin kaldırılmasını isteyen vatandaşlar tesis önünde eylem yaptı, çöp kamyonlarının tesise girmesine izin vermedi. Çöpleri taşıyan kamyonlar geriye dönerken, Çaybaşı İlçe Jandarma ekipleri de çevrede güvenlik önlemleri aldı.

- “Yanlışın düzeltilmesi için buradayız” -

Genel Başkan Destici, tesisin kaldırılması için eylem yapan vatandaşlara seslendi.

Bu konunun siyasi parti meselesi olmadığını belirten Destici, “Bu meselenin bir siyasi parti meselesi olmadığını, belediye başkanlığı seçimleri meselesi olmadığını ifade etmek istiyorum. Çünkü şuanda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığımızı yapan Dr. Mehmet Hilmi Güler bey bizim de parti olarak destekliğimiz bir adayımızdı. Dolayısıyla bizim Belediye Başkanımıza karşı bir tavrımız parti olarak söz konusu değil. Biz sadece burada bir yanlış var. Bu yanlışın düzeltilmesi için buradayız. Düzeltilene kadar da bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

-“ Projeye uygun hareket edilmediği aşikar” -

BBP Genel Başkanı Destici, bölgedeki çevre sorununun çözümlenmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Çöp yığınları karşıda, burada projeye uygun hareket edilmediği, bu depolamanın düzenli olarak yapılmadığı, ayrıştırma yapılmadan gelişi güzel bir şekilde çöplerin buraya getirilerek döküldüğü aşikar. Bu vahşi depolamadan dolayı doğayı katlediyoruz, çevreyi katlediyoruz ve bu doğa ve çevrenin katledilmesinden dolayı insan sağlığını tehdit ediyor. Sadece burada yaşayan vatandaşların sağlığı değil, bu çöpün pislikleri sulara da karışıyor. Çaybaşı, İkizce ve Ünye’de içme sularında da bunların sonuçları ile karşı karşıya kalacağız. Onun için biz buraya bir an önce çözüm bulunmasını arzu ediyoruz ve istiyoruz.”

-“Sonuç alamazsak, bu meseleyi TBMM’ye ve Cumhurbaşkanı’na taşıyacağız”

“Biz bu problemin çözülmesinden yanayız; sağlıksız bir şekilde bu çöpün buraya getirilmesini önleyene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”diyen Genel Başkan Destici, şunları kaydetti:

“Tabi ki demokratik, hukuki bir zeminde siyasi bir çatışmaya fırsat vermeden, buradan siyasi bir rant elde etme amacı gütmeden bu işi yapacağız. Ünye’nin 30 yıldan fazla süren problemini çözen Hilmi Güler Bey’e buranın da problemini çöz diyoruz. Burada da büyük bir problem var. Buranın da probleminin çözülmesi lazım. Çöplerin vahşi bir şekilde bu depolama alanına getirilmesinden başta bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın şikayetçi olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu iş Çevre İl Müdürlüğü ve Çevre Bakanlığını da ilgilendiren bir konu. Bu konuyu Sayın Valimizle, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla da görüşeceğim. İnşallah buradan bir sonuç alacağımızı ümit ediyorum. Bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz. Bu iş düzeltilene kadar da bu işin takipçisi olacağız. Eğer burada sonuç alamazsak biz bu meseleyi hem TBMM’ye, hem Cumhurbaşkanı’na taşıyacağız.”

-“Dünyada hiçbir yere çöp böyle gelişigüzel dökülmüyor” -

Dünyada çöp sorununun gelişigüzel yöntemlerle çözülmediğini belirten Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Artık Dünya’nın geldiği noktalarda, medeniyetin geldiği noktada, ileri ülkelerin geldiği noktada artık hiçbir yere çöp böyle gelişi güzel dökülmüyor. Dökülmemesi de lazım. Çünkü biz ‘Önce insan’ diyen bir medeniyetin temsilcisiyiz. Biz ‘İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın’ diyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. Burada büyük bir yanlış var. Dolayısıyla da bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini ve buraya gelişi güzel bir şekilde çöp dökülmesini yanlış buluyoruz. Konuşarak, istişare ederek, sorumluları ile muhatapları ile görüşerek netice alacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü Valimizin ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın ki her ikisine de yakında tanıyorum, bu konuya hassas olduklarını biliyorum.”

Destici, konuşmasının ardından, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Sefa Okutucu ile tesisi gezerek inceledi, ardından Ordu’ya hareket etti.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler