HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
25 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 11:42

Ordu’dan Elazığ’a kısa sürede uzanan yardım eli

Depremin meydana geldiği 24 Ocak gecesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çağrısıyla kısa sürede toplanan yardım malzemeleri Elazığ’a ulaştırıldı.
Ordu’dan Elazığ’a kısa sürede uzanan yardım eli

Ordu’dan Elazığ’a ilk etapta 2 yardım tırı ile 50 bin kişiye sıcak yemek dağıtan mutfak tırı gönderildi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, yaptığı açıklamada, Ordulular olarak gerçekleştirdikleri çalışma ile Türk halkının zor durumlarda birlik ve beraberlik örneğini gösterdiklerini söyledi.

 

Depremin meydana gelmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler sosyal medya üzerinden Elazığ için yardım çağrısında bulundu. Başkan Güler’in yaptığı çağrının ardından Ordulular adeta seferber oldu. Vatandaşlar insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Büyükşehir Belediyesine akın etti. Kısa bir zaman içerisinde 3000 battaniye, 4000 adet uyku seti, 3000 adet çocuk bezi toplandı. Kampanyaya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu da (KYK) katkıda bulundu.

Sabaha kadar süren çalışma ile vatandaşlar insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Büyükşehir Belediyesine akın etti. Kısa bir zaman içerisinde 3000 battaniye, 4000 uyku seti, 3000 çocuk bezi ve kıyafetlerden oluşan 2 TIR ile günlük 50 bin kişiye sıcak yemek kapasiteli 1 mobil mutfak TIR’ından oluşan 3 TIR deprem bölgesine gönderildi.

Bununla yetinmeyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, gelişmiş malzeme ve teçhizatlardan oluşan 3 Arama-Kurtarma ekibini de bölgeye sevk etti.

Atik; Birlik, beraberliğimizi bir kez daha gösterdik

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, yaptığı açıklamada, Ordulular olarak gerçekleştirdikleri çalışma ile Türk halkının zor durumlarda birlik ve beraberlik örneğini gösterdiklerini söyledi.

Atik, “Bu akşam Ordu halkı büyük birlik ve beraberlik örneği göstererek Sayın Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yaptığı çağrıya sessiz kalmadı. Halkımız tüm kalbi ve benliğiyle el ele vererek güzel bir çalışmaya ev sahipliği yaptı. Kısa sürede toplanan yardımlarla 3 tırımızı Elazığ’a gönderdik. Ayrıca 50 bin kişiye yemek verecek mobil mutfak tırımızı da deprem bölgesine gönderdik. Birlikten kuvvet doğar.” dedi.

Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordu’dan, Elazığ’a, kısa, sürede, uzanan, yardım, eli

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler