HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
30 Ocak 2020 Perşembe Saat: 20:28

Hacı Emin’deki yol dubaları niye sökülüyor?

Ünye Kaymakamlığı yanından başlayıp Hamidiye Mahallesi’ne uzanan Hacı Emin Caddesi’nde otopark yapılmasını engelleyen yol dubaları bazıları tarafından sökülüp atılıyor.
Hacı Emin’deki yol dubaları niye sökülüyor?

Caddedeki trafik akışını rahatlatan dubaların niye söküldüğünü merak ettiklerini belirten Hamidiye Mahalle Muhtarı Ömer Atik, bunları sökenlere tepkisini dile getirdi.

Cumhuriyet Meydanı Kaymakamlık dibinden başlayıp Hamidiye Mahallesi’ne uzanan Hacı Emin Caddesi’nde trafik akışına engel olan yanlış otoparkları önlemek için yol ortasına çakılan dubalar bazı vatandaşlar tarafından sökülüyor.

Belirsiz kişiler dubaları söktü

Hamidiye Mahalle Muhtarı Ömer Atik, dubaların  yerleştirilmesi ile cadde üzerinde sağlı sollu yapılan yanlış otoparkların  önlendiğine dikkat çekerek, “Ancak kısa bir süre sonra dubalar kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından dibinden kırılarak zarar verildi.” dedi.

Şu anda caddede yeniden trafik sorunu yaşanmaya başladığını belirten  Mahalle Muhtarı Atik, soruna kalıcı, köklü bir çözüm bulunması için tekrar girişimlerde bulunmaya başladığını söyledi.

Dubalar kamu malı, zarar verenler kamu malına zarar veriyor

Muhtar Atik gazetemize yaptığı açıklamada, dubalara zarar verenlere seslenerek, “Vatandaşlarımız lütfen dikkat etsinler, bu dubalar kamu malıdır. Buna zarar verenler kamu malına zarar vermiş olur. Biz bunları insanlarımız rahat etsinler diye koydurduk.” dedi.

Başkan Vekili Adem Atik talimat verdi, dubalar yola çakıldı

Atik yaptığı açıklamada, “Hacı Emin Caddemiz trafik yönünden çok sorunlu ve problemli bir güzergahtı. Orada araçlar sağlı sollu park ediyor, trafik akışında sıkıntı oluşuyordu. Araç sürücüleri sık sık birbirleri ile kavga ediyorlardı. Mahalle sakinleri beni arıyor; ‘Muhtarım sorunlarımız için sana oy verdik, Hacı Emin Caddesinin durumu ne olacak, niçin burayı çözmüyorsun, burayı çöz diyorlar.’ Ben de bu sorunu çözmek için her yere gittim. Ama çözüm olmadı, bunun üzerine Büyükşehir Başkanvekili Adem Atik’e gittim. Adem Atik, talimat verdi ve caddenin ortasına dubaları çaktırdık. İnsanlarımız rahat etti.” ifadelerinde bulundu.

Kalıcı çözüm için Büyükşehir’e başvuracağım

Dubaların yerinden söküldüğünü belirten Muhtar Atik; “Ama şu anda bu dubaların teker teker söküldüğünü görüyoruz. Özellikle Antik Otel’in önündeki dubaların hepsi sökülmüş durumda. Buna çok üzülüyorum. Bununla ilgili tekrar Büyükşehir Belediye Başkanlığına dilekçe ile müracaat edeceğim ve buna kalıcı bir çözüm isteyeceğim.” şeklinde konuştu.

Dubaları söküp insanları zor durumda bırakmasınlar

Dubalara zarar veren vatandaşlara seslenen Atik şunları söyledi; “Vatandaşlarımız lütfen dikkat etsinler bu dubalar kamu malıdır,  buna zarar verenler kamu malına zarar vermiş olur. Biz bunları bütün insanlarımız rahat etsinler diye koydurduk. Bunu yapmasınlar. Eğer bu dubalar zarar görürse Hacı Emin Caddesi eski halini alır. Lütfen bu işi yapan veya yaptıranlar bir daha bu tür şeylere girişmesinler. İnsanları zor durumda bırakmasınlar.” 

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 321 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hacı, Emin’deki, yol, dubaları, niye, sökülüyor?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler