HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
8 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
24 Mayıs 2018 Perşembe Saat: 17:36

Kent’in Akademisi oluyor

Ünye Kent Konseyi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol anlaşması sonrasında Kent Konseyi Akademisi’nin kuruluşu için somut adım atıldı
Kent’in Akademisi oluyor

Yapılan protokolün ardından İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle birlikte çalışarak ihtiyaç duyulan alanlarda eğitimler verilmeye başlanacak. 

Kent Konseyi Akademisi’ni kurmaktaki amaçlarının ilçede öncelikli konu ve sorunlarla ilgili olarak eğitim alanında yapılması gereken çalışmalara önderlik etmek olduğunu vurgulayan Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, “İlgili kişileri belirleyip eğitim vermek. Böylelikle konulara daha bilinçli yaklaşmak. Sorunları daha doğru bilgilerle çözmek üzere yetişmiş insan gücü yaratmaktır.”dedi.

Kıroğlu, “Verilecek olan eğitimlerle insanlarımızın içinde zaten var olan potansiyeli harekete geçireceğiz. Harekete geçecek olan her potansiyel ilçemiz için yeni bir iş imkanı, yeni bir iş alanı demektir. Bunun sonuncunda da ilçemiz ekonomisine ve sosyal hayatına ilave katkılar sağlanacaktır.”diye konuştu.

 

 

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, gazetemize özel yaptığı açıklamada, demokratik katılım ve ortak yönetişim ilkeleri temelinde sürekli kalkınma ve gelişme hedefli Ünye için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini, bu kapsamda Kent Konseyi Akademisi’nin kurulma kararını aldıklarını söyledi. 

-Kent Konseyi Akademisi neyi amaçlıyor? -

Kent Konseyi Akademisi’ni kurmaktaki amaçlarının ilçede öncelikli konu ve sorunlarla ilgili olarak eğitim alanında yapılması gereken çalışmalara önderlik etmek olduğunu vurgulayan Başkan Kıroğlu, “İlgili kişileri belirleyip eğitim vermek. Böylelikle konulara daha bilinçli yaklaşmak. Sorunları daha doğru bilgilerle çözmek üzere yetişmiş insan gücü yaratmaktır.”dedi.

-“İnsanların içindeki potansiyeli harekete geçirmeyi istiyoruz” -

Başkan Musa Özgür Kıroğlu, Kent Konseyi Akademisi’nin işleyişine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Ünye Kent Konseyi olarak hangi konu, sorun, eksiklikle ilgili olarak olursa olsun her konuya el atmak. Bütün bunları kurullarımızda görüşmek. Ortaya çıkan karar ve görüşleri öneriler haline getirip ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Konsey kapsamında bu çalışmalarımızı sürdürüyorken, bir süredir üzerinde çalıştığımız Yürütme Kurulumuzda da görüşüp tartıştığımız Kent Konseyi Akademisi kurulması çalışmalarımızda sonuçlandırdık ve kurulması kararı aldık. Bu alandaki hedefimiz ise; eğitim ve buna bağlı olarak bilgi-bilgilenme eksikliğinden kaynaklanan yanlışlıkları ortadan kaldırmak… “Yanlış yaparım” endişesinden kaynaklanan hareketsizliği ve cansızlıkları gidermek… Böylelikle her insanımızın içinde zaten var olan potansiyeli harekete geçirmektir. Harekete geçecek olan her potansiyel ilçemiz için yeni bir iş imkanı, yeni bir iş alanı demektir. Bunun sonuncunda da ilçemiz ekonomisine ve sosyal hayatına ilave katkılar sağlanacaktır.

-Milli Eğitim’le protokol imzalandı -

Kıroğlu, Kent Konseyi Akademisi’nin kuruluşu sonrasında işbirliği yapacakları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle protokol anlaşması yaptıklarını, bu kapsamda Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle birlikte çalışacaklarını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Akademimizdeki kurs ve eğitim çalışmalarına katılacak olan kursiyerlere katılım sertifikaları verilecek. Akademi ile ilgili yöneticilerimiz çalışmalara başladılar. Ünye’de öncelik gösteren konuları belirlemek ve Konsey binasındaki eğitim salonunu hazırlamak üzere hızla çalışmalarını sürdürüyorlar. Ünye’nin öncelikli alanlarında belirlenmiş konularla ilgili olarak kısa süre sonra eğitim ve kurs çalışmalarımız başlayacak… Konuyla ilgili gerekli duyurular kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kent’in, Akademisi, oluyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler