HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
28 Mayıs 2018 Pazartesi Saat: 17:49

“Ünye’nin şehitleri okullarda yaşasın”

Türk Eğitim Sen Ünye Şubesi, vatanı için şehit düşenlerin isimlerinin okullara verilerek yaşatılması önerisinde bulundu.
“Ünye’nin şehitleri okullarda yaşasın”

Sendikanın Ünye Şube Başkanı Dursun Eyipınar, “Ülkesi ve milleti canını seve seve bu vatana feda etmiş aziz şehitlerimizin isimlerinin ilçemizde yeni yapılmakta olan okullarımızda yaşatılması için ‘Ünye’nin şehitleri okullarda yaşasın’ diyoruz.” dedi. 

Türk Eğitim Sen Ünye Şube Başkanı Dursun Eyipınar, gazetemize yaptığı özel açıklamada Ünye’ye yeni yapılan okullara Ünyeli şehitlerin isminin verilmesini istediklerini söyledi.

-“Acıları bir nebze olsa dindirecektir”-

Gelen şehit haberlerinin Türk Milleti’nin yüreğini yaktığını ifade eden Eyipınar “Geçtiğimiz yıllarda güvenlik güçleri tarafından gerek yurtiçinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yapılan operasyonlarda gerekse yurt dışında Fırat Kalkanı Harekâtı ve Afrin Operasyonu’nda PKK ve onun Suriye’deki uzantısı olan PYD/YPG ve DEAŞ’a çok ağır darbeler vuruldu. Doğuyu vatan hainlerinden temizlemek için verilen mücadele Allah’a şükürler olsun ki başarıyla sonuçlanarak binlerce terörist cehenneme gönderildi. Sınır ötesi harekâtlarda bölgeyi DEAŞ ve PYD/YPG militanlarından temizledik ve temizleme devam ediyoruz. Operasyonlar esnasında düşman karşısında kahramanca savaşan askerlerimizin ve polislerimizin şehit olduğu yönünde gelen haberler millet olarak hepimizin yüreğini yaktı. Acımızı yüreğimize gömerek devlet olarak vatan hainleriyle mücadele etmeye devam ettik ve şüphesiz ki canlarımız bedenimizde olduğu sürece bu mücadelede devletimizin, milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Terör unsurları karşısında verilen apansız mücadelede farklı illere ve ilçelere giden şehitlerimiz arasında Ünye’mizin de yüreğini yakan şehitlerimiz vardı.” dedi.

-“Haklarını ödeyemeyiz”-

Ne yapılırsa yapılsın şehitlerin hakkının ödenemeyeceğini belirten Dursun Eyipınar, şehitlerin isimlerinin okullarda yaşamasını istediklerini ifade ederek şunları söyledi:

 “Ne yaparsak yapalım Türk milleti olarak şehitlerimizin hakkını ödememiz mümkün değildir. Bundan sonra bizlere düşen görev onların isimlerini yaşatmaktır. Bu noktada Ünye Türk Eğitim Sen olarak şehitlerimizin isimlerini okullarımıza vererek onları ölümsüzleştirmek gerektiğini düşünüyoruz ve ‘Ünye’nin Şehitleri Okullarda Yaşasın’ diyoruz. Her sene anneler gününde yaptığımız ziyaretlerde o bağrı yanık şehit annelerini gördüğümüzde içimiz bir kere daha parçalanıyor. O annelerimizin acılarını belki dindiremeyiz ama okullarımıza şehitlerimizin adını verirsek bir nebze olsun onların acısını hafifletebiliriz diye düşünüyoruz. İlçe Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin Güney ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tamer Uysal’ın hassasiyetini biliyoruz. Ünye Türk Eğitim Sen olarak çalışmaların bu konuda yoğunlaşmasını istiyoruz.”

Ünye KENT Haber 

Bu haber toplam 887 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler