HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Nisan 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
25 Mart 2020 Çarşamba Saat: 12:59

“Şu anda çok hassas bir süreçteyiz”

Koronavirüsle mücadele kapsamında Ünye’de denetimlerin aralıksız sürdüğünü ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,“Şu anda çok hassas bir süreçteyiz. Bu iki hafta bizim için çok önemli” dedi.
“Şu anda çok hassas bir süreçteyiz”

Kaymakam Güney; “Bu süreçte bize yardımcı olan, duyarlılık göstererek daha biz söylemeden birçok konuda tedbir alan sorumlu davranan bütün vatandaşlarımıza, işletmelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Oney Flaş FM’de Hakan Korkmaz moderatörlüğündeki Bir Konu Bir Konuk programında, koronavirüse karşı mücadele kapsamında Ünye’deki denetimlere aralıksız devam edildiğini belirten Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney; “Şuanda çok hassas bir süreçteyiz. Bu iki hafta bizim için çok önemli. Kontrolü kaybetmememiz, kitlenmememiz gerekiyor” dedi.

Hıfzısıhha kurulu çalışmalarını titizlikle yürütüyor

İlçe hıfzısıhha kurulunun Pazar yerleri ile ilgili aldıkları kararları değerlendiren Kaymakam Güney, “İlçe Hıfzısaha kurulunun yerelde aldığı kararlar var. Bazen eleştirilebiliyoruz. Pazarlarla ilgili aldığımız kararlar var. Sokağa çıkma ile ilgili aldığımız kararlar var. Valiliğimizin, Sağlık Bakanlığımızın, İçişleri Bakanlığımızın aldığı kararlar var. Bunları vatandaşlarımıza duyuruyoruz. İnsanların en çok gribal enfeksiyonlara yakalandıkları yerler Pazar yerleri.  Bu noktada  İlçeHıfzısaha kurulu kararı ile kapalı pazarın açık alana taşınması, yaş sebze meyve ile ilgili Pazar yerinin kurulmasına müsaade ettik. Ama tezgahlar arasına en az 2 metre olacak koşuluyla. Fakat giysidir, zücaciyedir, hırdavattır, kuru gıda ve şarküteri gibi insanların aldıktan sonra uzun süre saklayabileceği ve çok farklı yerde ulaşabilecekleri ürünlerle ilgili olarak biz bu süreç geçinceye kadar bu pazarlar kurulmayacak”dedi.

Hastaneye gidenler içeri girmeden ön muayene ve gözlemden geçiriliyor

Hastanelerde girişlerde tüm vatandaşların ön gözlem ve muayeneden geçerek hastaneye alındığını belirten Kaymakam Güney, “Ünye’de Hastanelerimizin girişinde vatandaşlarımızı şikayetleri dahil ön mülakattan geçirerek, ateşini ölçerek, şekerini ölçerek durumunu gözden geçiriyoruz. Ünye’deki sağlık kuruluşlarımız standartlar açısından çok iyi.  Biz istiyoruz ki hastanenin içine mikrop bulaşmasın” diye konuştu.

İlçeye giren vatandaşlar sağlık kontrolünden geçiriliyor

Şehirlerarası terminallerde ilçe giren kişilerin sağlık kontrolünden geçtiğini belirten Güney, “Şehirlerarası terminallerde dışarıdan gelen vatandaşlarımızın şehre intikallerindeherhangi bir hastalık bulgusu olup olmadığı noktasında sağlık çalışanlarımız basit ama etkili kısa kontroller yapıyorlar”dedi.

Denetimler aralıksız devam ediyor

Denetimlerin aralıksız devam ettiğini belirten Güney şunları kaydetti, “Denetimlerimizi çok sıkı yürütüyoruz. Araçlı devriyelerin yanı sıra polislerimiz, bekçilerimiz, jandarmamız ve ihtiyaç duyulan yerlerde zabıtamızla birlikte yaya devriyelerimiz ile yasakları ihlal eden vatandaşlarla ilgili denetimler yapıyoruz. Bu süreçte bize yardımcı olan, duyarlılık göstererek daha biz söylemeden bir çok konuda tedbir alan sorumlu davranan bütün vatandaşlarımıza, işletmelerimize teşekkür ediyorum. Ünye’de zaten bir kent bilinci var. Basını ile sivil toplum kuruluşları ile bir bilinç var. Bu da işlerimizi daha kolaylaştırıyor. Buradan bir kez daha çağrı yapıyorum; “Evde Kal Ünye”

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 3.874 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler