HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Nisan 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
25 Mart 2020 Çarşamba Saat: 22:01

Zorda kalanlar için “Ünye’de Vefa Zamanı”!

Koronavirüsün ekonominin üzerinde yarattığı olumsuzluklar sonucu işyerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan, çalışamayan ve bir anda zora düşen ihtiyaç sahipleri için “Ünye’de Vefa Zamanı” projesi hayata geçirildi.
Zorda kalanlar için “Ünye’de Vefa Zamanı”!

Ünye Kaymakamlığı başkanlığındaki proje çalışmalarını yürütmek üzere Ünye Belediyesi, resmi kurum ve bazı STK’lar proje komitesinde yer aldı.

Projenin, muhtaç ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanmasında onlara destek sağlamak amacıyla hayata geçtiğini belirten Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, çalışmalara hemen başlanacağını söyledi.

Kampanya kapsamında durumu müsait hemşerilerimizden destek talep edileceğine, alınan desteğin ihtiyacı olanlara ulaştıracaklarına işaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bu şekilde dayanışma içinde hep birlikte bu zorlu ve sıkıntılı süreci aşalım istiyoruz” dedi.

Koronavirüsün ekonomi üzerinde yarattığı olumsuzluklar sonucu işyerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan, çalışamayan ve bir anda zora düşen vatandaşlar için Ünye’de Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi öncülüğünde ‘Ünye'de Vefa Zamanı’ toplantısı yapıldı.

Ünye Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney başkanlık ederken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ünye Müftüsü Ali Işık, SYDV Müdürü Hakan Kuzu, ÜTSO Başkanı İrfan Akar, ÜTB Başkanı Mustafa Uslu, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ünye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Özkan, Ünye Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Ali Özkan, Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek,Ünye El Ele Derneği Başkanı Fatih Uygun ve Kızılay Ünye Şubesi Başkanı İsmet Küçükoğlu katıldı.

Bu zorlu süreci güç birliği ve gönül birliği ile aşacağız

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlıtoplantıda proje ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Bilindiği üzere dar gelirli ailelerimiz var. İş yerleri kapanmış durumda olanlar var. Günlük çalışma ile kendini idame ettiren ailelerimiz var. Bunun dışında ayrıca işsiz kalan, ihtiyacı olan ailelerimiz var. Kaymakamımızın başkanlığında, sivil toplum kuruluşlarımızla yaptığımız değerlendirme neticesinde “Ünye’de Vefa Zamanı” olduğunu, ekonomik durumu iyi olan ailelerin ve bireylerin muhtaç ailelere bu zorlu süreçte destek olmalarının çok önemli olduğu kanaatine vardık. Güç birliği ve gönül birliği içerisinde bu zorlu süreci geçirme temennisi ile böyle bir çalışma gerçekleştirdik”dedi.

Kampanaya ile ilgili bilgi veren Tavlı, “Ramazan ayında zaten hemşerilerimiz, esnafımız, iş insanlarımız bunu yapıyordu.  İçinde bulunduğumuz şartlar gereği Ramazan ayındaki bu yardımlaşmayı bir ay erkene çekelim, erkenden başlatalım istedik. Çünkü şu anda çok ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Bu zorlu süreçte Ünye’de Vefa Zamanı projesi çok önemli

Ünye’de Vefa Zamanı projesi ile ilgili açıklama yapan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Yaşanan bu olağan üstü şartlardaişyerlerini kapatan, işinden olan, işsiz kalan ve evine ekmek götürecek günlük gelirden mahrum hale gelen insanlarımız var. Bu zorlu süreçte bu konuya el atılması gerektiğini ortaya koyduk. Belediye Başkanımız, meslek odaları başkanları ve ilgili kurum amirleri ile yaptığımız istişarelerde biz bu zorlu süreçte ne yapabiliriz, onu görüştük. Vefa gösterip, üzerimize düşenvicdani ve insani görevi yapmayı kararlaştırdık”dedi.

Çalışmalara hemen başlıyoruz

Güney, açıklamasında ayrıca şunları kaydetti, “Kızılay’ımızın, El Ele Derneğimizin, Müftülüğümüzün, Ziraat Odamızın çok geniş kitlelere yardım ettiğini görüyoruz. Biz bunu tek çatı altında toplayalım istedik. İlçe Kaymakamlığı başkanlığında Ünye Belediyesi, Müftülük, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası, Ünye Madeni Eşya ve SanatkarlarıOdası, Ziraat Odası, Gıda Maddeleri Satıcılar Esnaf Odası, Ünye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Şoförler Cemiyeti ve El Ele Derneği’nden oluşan bir komite marifetiyle aynı ve nakdi yardımları bir merkezde toplamayı ve bu merkezden dağıtmayı kararlaştırdık. Bu çalışmalarımıza Ramazan ayını beklemeden en kısa süre içerisinde,26 Mart Perşembe günü başlıyoruz. Sosyal Yardımlaşa ve Dayanışma Vakfı’mızın, Belediyemizin, muhtarlarımızdan aldığımız ve meslek odalarının elinde muhtaç ailelerin kayıtları var. Biz bu kayıtları tarayarak peyder pey yardımlarımızı gerçekleştireceğiz.”

Yardımların vatandaşların evine kadar götürülerek ulaştırılacağını ifade eden Güney, “Vatandaşlarımızın Kaymakamlığa gelmelerine, riske girmelerine gerek yok. VEFA projesi kapsamında yapıldığı gibi ihtiyaç sahiplerine bizzat biz ulaştıracağız”dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Zorda, kalanlar, için, “Ünye’de, Vefa, Zamanı”!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler