HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Mayıs 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
20 Mayıs 2020 Çarşamba Saat: 08:49

Yunus Emre’ye yeni hat..

Ünye şehir merkezinden Yunus Emre Türbesi’ne uzanan en kestirme yol olarak bilinen Orta Saraçlı Caddesi Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfaltla kaplanıyor.
Yunus Emre’ye yeni hat..

Akkuş-Niksar Caddesi Sanayi Sitesi girişinden başlayan Orta Saraçlı Caddesi, Yunus Emre Türbesi’ne ulaşırken ayrıca yukarıdan Hamidiye, Gölevi ve Yunus Emre mahallelerine açılan grup yolu görevi de yapıyor.

 

Yol çalışmasını yerinde inceleyen Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, 19 ilçede aynı anda devam eden çalışmalarınbütün hızıyla sürdüğünü belirterek; “Çok daha güzel ve modern Ordu’yu inşa etmek için seferberlik ilan ettik” dedi.

 

Akkuş-Niksar Caddesi Sanayi Sitesi girişinden Yunus Emre Türbesi’ne uzanan Orta Saraçlı Caddesi Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfaltla kaplanıyor. Büyükşehir Genel Sekreteri Bülent Şişman ve Fen İşleri Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu, 17 Mayıs Pazar günü bölgeye gelerek çalışmaları yerinde incelediler.

Bu yol sadece mahalle yolu değil aynı zamanda İnanç Turizm güzergahı

Yolun bölge sakinlerine ve birbiriyle buluşan mahallelere hizmet etmesinin yanında taşıdığı manevi anlamıyla da önemli olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Genel Sekreteri Bülent Şişman yaptığı açıklamasında; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla bu güzergahta başlattığımız sıcak asfalt kaplaması devam ediyor. 1.5 km uzunluğu olan bu yolumuzun bitmesiyle birlikte bölge sakinleri ve yolun açıldığı diğer mahalleler rahat bir ulaşıma kavuşacak. Ancak çok daha önemlisi bu yolumuz Yunus Emre Türbesi’ne uzanan en kısa yol. Ve bu güzergah üzerinde Yunus Emre döneminin erenlerinden Veli Dede ve Menteşe türbeleri de var. Bu güzergahımız aynı zamanda inanç turizmine hizmet ediyor. Bu yönüyle de buradaki çalışmamız çok önem arz ediyor. Hayırlı olsun” dedi.

Bölge sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum

Saraçlı Mahallesi Muhtarı Aslan Akbaş yaptığı konuşmada şöyle dedi; “Yolumuz uzun süredir yapılmayı bekliyordu. Nihayet Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Hilmi Güler döneminde ve bizzat verdiği talimatla yapılıyor. Mahallem ve bölge sakinleri olarak yapılan hizmetten ziyadesiyle memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Hilmi Güler’e, Genel Sekreter Yardımcımız Sn. Bülent Şişman’a ve Fen İşleri Daire Başkanımız Sn. Abdulkadir Hatipoğlu’na teşekkürlerimizi ifade ediyorum.”

Manevi makamlar birbiriyle buluştu!

Orta Saraçlı Caddesi’ne yapılan hizmetin maddi hayata katkısının yanında manevi hayata da katkı yaptığına işaret eden Ünye Yunus Emre Derneği Başkan Yardımcısı Musa Özgür Kıroğlu; “Bu yolun sıcak asfaltla kaplanması ve ulaşımda en üst seviyeden hizmet verecek olması sadece insanlara ve maddi hayata katkı yapmayacak. Aynı zamanda manevi hayata da hizmet edecek. Bizim Dernek olarak yürüttüğümüz 5 km uzunluğundaki İnanç Turizmi Güzergahı’nın kapsamı içinde bulunan Orta Saraçlı Caddesi, Yunus Emre ve yaşadığı döneminErenlerinden Veli Baba ve Menteşe türbelerini debuluşturan manevi bir güzergah. Bu yolun bitimiyle birlikte inşallah Büyükşehir Belediye Başkanımızın da katılımıyla İnanç Turizm Güzergahı’nın açılışını yapacağız. Bu çok anlamlı ve değerli hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Hilmi Güler’e ve ekibine ziyadesiyle teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Ünye KENT HaberBu haber toplam 1.134 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yunus, Emre’ye, yeni, hat..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler