HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Temmuz 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
3 Haziran 2020 Çarşamba Saat: 20:29

Yeni pazaryeri Irmak Caddesi..

Ünye’de Çarşamba günleri kurulan pazaryeri 10 Haziran Çarşamba gününden itibaren Adliye arkasındaki Irmak Caddesi üzerinde Bayramca Köprüsü ile Tabakhane Köprüsü arasında kurulacak.
Yeni pazaryeri Irmak Caddesi..

Pazar günleri Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, Cuma günleri Bayramca Mahallesi’nde kurulan semt pazarları ise birleştirildi. Bu pazarlar Pazar günleri yine Adliye arkasındaki Irmak Caddesi üzerinde kurulacak.

Kapalı Spor Salonu’nda kurulan Köylü Pazarı aynı yerinde kalmaya devam edecek.

Ünye’de çarşamba günleri kurulan pazaryerinin hem kent merkezinde yoğunluğa neden olması, hem de yaşanan koronavirüspandemisi sürecinde sosyal mesafeyi tehlikeye atması nedeniyle başka bir noktaya taşınmasına karar verildi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Kent Konseyi Sevindik Diktepe Demir, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek,  Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan çalışkan, Ünye Seyyar Pazarcılar Dayanışma ve Koruma Derneği Başkanı Abdurrahman Kılıç, Seyyar Sebzeciler Derneği Başkanı Abdullah Kisbet 3 Haziran Çarşamba günü bir araya gelerek yaptıkları toplantıda Ünye’nin yeni pazaryerinin Adliye arkasındaki Irmak Caddesi üzerinde kurulmasına karar verdi.

10 Haziran 2020’den itibaren yeni pazaryeri Irmak Caddesi

Ünye’de Çarşamba günleri sebze-meyve sergileri, giysi sergileri, hırdavatçı sergileri, vb. esnafının açtığı sergilerden oluşan pazaryeri 10 Haziran Çarşamba gününden itibaren Liseler Mahallesi Adliyesi arkasındaki Irmak Caddesi’nde kurulacak.

Ünye Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kentin merkezi bölgesi ve 15 Temmuz Meydanı çevresinde kurulan pazar nedeniyle trafik ve insan yoğunluğunda sorunlar yaşandığına dikkat çekerek, bu yüzden pazaryerinin değiştirilmesi kararını aldıklarını söyledi.

Daha uygun ve rahat pazar kurabilecekleri bir alan belirledik

Başkan Tavlı açıklamasında şöyle devam etti:

“Kent Konseyi ve STK’larımızla görüşerek pazaryerinin kurulduğu kent merkezi bölgesi ve 15 Temmuz Meydanı çevresindeki trafik ve insan yoğunluğunun farklı bir noktaya taşınması ile ilgili bir çalışmamız vardı. Bu çalışmanın gerekliliğini bugün daha çok görmüş durumdayız. Sosyal mesafenin uygulanması, tezgahlar arasında sosyal mesafenin sağlanması, vatandaşlarımızın pazaryerine kontrollü giriş ve çıkışlarının sağlanması, girdiklerinde de alan mesafesinin sosyal mesafe ölçülerine uygun olması zorunluluğunu göz önünde bulundurarak yeni bir pazaryeri belirlememiz gerekiyordu. Sebze-meyve satan pazarcılarımızın, giysi-konfeksiyon ve hırdavat malzemesi satan kardeşlerimizin daha uygun ve rahat şartlarda Pazar kurmalarını sağlamak üzere Liseler Mahallesi Irmak Caddesi üzerinde pazar kurmaları kararı aldık.”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Başkanlığı’nda STK’larla istişare yaparak bu kararın alındığını ifade eden Tavlı şunları kaydetti:

“10 Haziran Çarşamba günü yeni pazaryerimizi Irmak Caddesi üzerinde kurarak alışverişlerimizi bundan böyle hep birlikte orada gerçekleştireceğiz. Şuanda pazarın taşındığı bölge çok önemli bir merkezi temsil ediliyor. Biliyorsunuz şehrimizde Çarşamba günleri merkezi pazar, Cuma günleri Bayramca Mahallesi pazarı, Pazar günleri de Fevzi Çakmak Mahallesi pazarı kuruluyor. Yeni belirlediğimiz pazaryeri bu üç pazarın orta noktasına düşüyor. Fevzi Çakmak ve Bayramca semt pazarlarımızı da burada açacağız. Dolayısıyla yeni pazaryerinde Çarşamba ve Pazar günleri haftada iki kez pazar kurulacak.”

Ünye’de yeni bir pazaryeri zorunluluk halini almıştı

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, gelinen noktada yeni bir pazaryerinin zorunluluk halini aldığını, bunun için de bir an önce yeni pazaryeri belirlenmesinin gerektiğini, bu noktada Ünye Belediyesi’nin STK’larla görüşüp ortak akıldan hareketle buldukları çözümün çok doğru bir çözüm olduğuna işaret ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Pazarcı esnafımız meslek dalları içerisinde en çilekeş mesleklerden birini icra ediyor. Bizler bu sahalarda yapacağımız düzenlemelerde kentin trafiğini, gelişimini düşünürken konunun önemli bir paydaşı olan pazarcı esnafımızı da pazardan istifade edecek vatandaşımızı da aynı hassasiyetle göz önünde bulundurmak buna göre hareket etmek durumundayız. Belediye Başkanımız bu konuyu uzunca bir süredir STK’larla, meslek odaları ile Kent Konseyi ile istişare ederek olgunlaştırdıktan nihayete erdirme noktasında bir irade ortaya koydu. Sonuçta herkesin kabulünü alan bir yer yeni pazaryeri olarak belirlendi.  Bu konuda gösterilen hassasiyet ve irade kentin çok önemli bir sorunun çözümü için fevkalade olmuştur. Bu konu da göstermiştir ki ortak irade ve ortak akıl ile sorunlar daha kolay bir şekilde hallediliyor.”


 

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yeni, pazaryeri, Irmak, Caddesi..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler