HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Temmuz 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
18 Haziran 2020 Perşembe Saat: 20:06

Tokat toplantısı bir an önce yapılmalı!

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgili olarak Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın, “Proje tamam, ihale için irade lazım” sözleri konuyu bir kez daha canlandırdı.
Tokat toplantısı bir an önce yapılmalı!

Başkan Özcan’ın, Tokat ve Ordu bölgesi milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve STK’ların yol ile ilgili olarak bir araya gelmelerini, konuyu Cumhurbaşkanına kadar taşımaları söylemi üzerine Ünye STK’ları harekete geçti.

Ünyeli STK’lar, geçen Mart ayında Tokat’ta AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un da katılacağı toplantının, salgın ve 33 şehit nedeniyle ertelendiğini belirterek; bu toplantının bir an önce yapılmasının önemine dikkat çektiler.   

Oney Flaş FM’de Haftanın Yorumu programına katılarak Ünye-Akkuş-Niksar yolunun kendi bölgeleri için öneminin hayati derecede olduğunu ifade eden Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın açıklamaları Ünye’de yankı buldu.

Ünyeli STK’lar, Başkan Özdilek Özcan’ı destekleyen açıklamalar yaparak, yol çalışmasının Ordu-Tokat birlikteliği ile yapılmasının önemine dikkat çektiler.

Ünyeli STK Başkanları gazetemize yaptıkları açıklamada konuyla ilgili olarak şunları söylediler;

Tokat’ta yapılacak toplantı önemliydi…

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, yolun sadece Ünye’yi Niksar’a bağlayan bir yol olmadığını Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan en kısa güzergah olduğuna işaret ederek; “Bu yol sadece ulaşıma hizmet etmeyecek, asıl ekonomiye hizmet edecek. Akdeniz’in, İç Anadolu’nun ürünleri bu yolla Karadeniz’e ulaşacak, buradan denizyolu ile Karadeniz ülkelerine, Türki Cumhuriyetlere varacak. Yoldaki çalışmanın son etabı Ünye-Niksar arası 100 km’lik mesafe. Maalesef bu etaptaki çalışma uzadı. Yol ile ilgili olarak Ordu-Tokat işbirliği asıl çözücü güçtür. Geçtiğimiz Mart ayında AK Parti Genel Başkanvekili hemşerimiz Numan Kurtulmuş Beyin de katılımıyla Tokat’ta bu konuda toplantı olacaktı. Ancak Suriye’den gelen 33 şehit haberi ve ardından pandemi nedeniyle yapılamadı. Bu toplantı önemliydi. Bir an önce tekrar gündeme getirilmesinde ve yapılmasında yarar var. Bizimde bu konuyla ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu yol olmazsa olmazımız. ÜTSO olarak bizim üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Tokatlılar bu yolu bizden daha çok istiyor

Niksar Belediye Başkanının yaptığı açıklamaya katıldığını belirten Ünye Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erhan Aydın şunları söyledi; “Sayın Başkan Özdilek Özcan, kendi bölgeleri ve ülke için yolun önemini çok net ortaya koydu. Ordu ve Tokat’ın işbirliğinin önemini anlattı. Birlikte hareket etmek için toplanılması gerektiğini söyledi. Bu toplanmanın ve buna mukabil toplantıların çok geçmeden başlamasını istiyoruz. Yolun projesi hazır, sıra ihalede ise yapılacak iş ihale yapılmasını sağlamak. Bu da sıkı takip ve ısrarla olacak bir iş. Tokat’ta Sn. Numan Kurtulmuşun da katılacağı toplantı zaruri sebeplerden ertelenmişti. Artık bu toplantı yapılmalı. Bu konuda Ünye Ticaret Borsası olarak bize düşen neyse bu noktada elimizden geleni yaparız.” 

Artık konuşulmasın, yol yapılmaya başlansın

Ünye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan,”Akkuş Niksar yolu umudumuz ve kandırıldığımız bir konu. Tüm gelen siyasetçiler Akkuş Niksar yolu üzerinden hep siyaset yaptılar. Ama hiç biri hayata geçiremedi. Biz bu yolun artık projeden çıkmasını, ihalesinin yapılmasını, yolda çalışma başlatılmasını istiyoruz. Bunun için Niksar Belediye Başkanı Sn. Özdilek Özcan’ın Ordu-Tokat birlikteliğinin önemine dikkat çekmesini doğru buluyoruz. Ordu-Tokat bir an önce toplanmalı, yol için harekete geçmeli” ifadelerinde bulundu.

Artık siyasete malzeme yapılmaktan çıkarılsın

Ünye Gıda Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, “Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Beyin tüm söylediklerine katılıyorum. Niksar yolu ticari açıdan Karadeniz’den İç Anadolu’ya açılan ve Akdeniz’e ulaşan en kısa güzergahtır. Maalesef yapımı çok uzadı, yıllarca siyasete malzeme yapıldı ama artık siyasete malzeme yapılmaktan çıkarılsın. Biz bu yolu istiyoruz, Niksar ve Tokat bölgesi bizden daha fazla istiyor. O halde birlik olmalıyız. Ertelenen Tokat toplantısının artık zamanıdır, bir an önce yapılsın ve yolun ihalesi için çalışma başlatılsın. Oda olarak biz bu iş için gece gündüz her göreve hazırız” şeklinde konuştu.

Tokat bölgesi ile birlikte hareket etmeliyiz

Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan, yolun bu zamana kadar yapılmamasının asıl sebebinin gereken ilginin gösterilmemesi olduğunu belirterek şöyle dedi; “Bu ülkede, hangi iş sıkı sıkıya takip ediliyor, ısrarla kapılar aşındırılıyorsa sonuç alınabiliyor. Bu yol yapılmamışsa gereken ilgi gösterilmediği, yeterli takip olmadığı için yapılmamıştır. Bugün gelinen nokta çok önemli. Niksar Belediye Başkanı Sn. Özcan’ı dinledim. Yol için;Tokat-Ordu birlikte olursak sonuç alabiliriz, diyor. Aynen katılıyoruz. Bu birliktelik için zaman zaman buluşuldu, ama kalıcı olmadı. Ama artık işin şakası kalmadı, hazırlanan projenin ihalesi için Tokat-Ordu buluşmalı, bu konuyla ilgili ertelenen toplantı kısa süre içinde gerçekleştirilmelidir. Biz her konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız.”

Birlikten kuvvet doğar

Ünye Terziler -Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, “Akkuş Niksar yolu ile ilgili gelişmeleri heyecanla takip ediyorum. Umut ediyorum ki bir an önce hayata geçerek tamamlanır. Çünkü bu yolla ülkemiz kazanacak, bölgemiz kazanacak, ilçemiz kazanacak. Artık gördük ki bu yolu sadece biz istemiyoruz, Niksarlılar, Tokatlılar da istiyor. Niksar Belediye Başkanı Sn. Özdilek Özcan’ın Tokat-Ordu bu yol için birlikte hareket etmeli, sözü bu işin anahtarı. Bu birliği sağlamak için hemen toplanılmalı” dedi.

Niksar Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum

Niksar belediye Başkanını dinlediğini belirten Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, “Sn. Başkanımızı tebrik ediyorum. İşin yol haritasını ortaya koydu. Yolun projesi hazır ve yatırım programına alınması için Bakanlığa sunulmuş. Sırada bu işin ihalesi var. Şimdi sıra ihalenin bir an önce yapılmasını sağlamak. Bunun için de aşağıdan yukarı tazyik gerekiyor, takip gerekiyor, ısrar gerekiyor.  Yol ile ilgili olarak Tokat ile Ordu’nun birlikte olması en önemli güçtür. Tokat’ta yapılması kararlaştırılan ama ertelenen toplantı bölge STK’larının katılımıyla artık yapılmalıdır. Ordu Ünye-Niksar yolu, sadece iki ilçeyi bir birine bağlayan değil Karadeniz’i İç Anadolu’ya, İç Andolu’yu da Akdeniz’e bağlayan ulusal bir yoldur. Bu anlamda yeni bir ışık yakıldı. Bu meşalenin daha da güçlenerek aydınlanması ve güçlenmesi için yol ile ilgili çalışmalara destek vereceğiz” dedi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.491 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Tokat, toplantısı, bir, an, önce, yapılmalı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler