HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Eylül 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
19 Haziran 2020 Cuma Saat: 20:00

Ünye OSB’ye 37 fabrika kurulacak

Hazırlık çalışmaları devam eden Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika kurulacak parsel sayısı 37 olarak belirlendi. Bu parsellerden 25’i yatırımcılara tahsis edildi.
Ünye OSB’ye 37 fabrika kurulacak

Geri kalan 12 parselle ilgili seçici davranıldığı, bunları üretime ve istihdama önemli katkı yapacak firmalara vermek istenildiği ifade edildi. 

2021’de OSB alanında fabrika binalarını yükselmeye başlayacağı belirtilirken, alt yapı projesi bitmek üzere olan Ünye OSB alanında alt yapının ihaleye çıkacağı, bununla birlikte yatırımcıların fabrikalarını kurmaya başlayacakları açıklandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde 2021 yılı ile birlikte yatırımcıların işletmelerini kurmaya başlayacaklarını söyledi.

Hüseyin Tavlı, Belediye tarafından düzenlenip yeniden hizmete sokulan Tilla Çay Bahçesi’nde yaptığı açıklamasında OSB ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

2021’de OSB alanında fabrikalar yükselir

“OSB konusu Ünye’de 40 yıldır konuşulan ama maalesef bir türlü sonuçlandırılamayan bir konu olarak devam etmiştir. Ünye OSB ile ilgili olarak nitekim sonuç alıcı çalışmalar başlamış, öncelikle alanın kamulaştırılması yapılmış, parası ödenmiştir. Bunu takiben alt yapı proje ihalesi de gerçekleştirildi. Pandemi sürecinin de gevşetilmesi ile birlikte alt yapı işini yapan müteahhit firma gerekli onayları alacaktır. İnşallah yakın zamanda bu proje tamamlanacak. Projenin tamamlanmasını müteakip alt yapı işinin yapım ihalesine çıkacağız, bu ihaleye de şu anda hazırız. 2020 sonuna doğru alt yapı yapım işinin başlamasıyla birlikte 2021’de OSb alanında fabrika binalarının yükseldiğine şahit olacağız.

Seçici davranıyoruz

OSB konusunda biz seçici davranıyoruz. Şuanda 37 tane parselimiz var. Bu 37 parselden 25’i tahsis edilmiş durumda, geriye kalan 12 parselde biraz daha seçici davranmak istiyoruz. Talepler gittikçe artıyor ve biz orada en güzel hizmetin verilmesi, üretime ve istihdama en önemli katkı sağlayacak firmaların getirilmesi için seçici davranıyoruz. Ben bu konuda emeği geçen ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ünye’ye hayırlı olsun.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 2.222 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, OSB’ye, 37, fabrika, kurulacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler