HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Temmuz 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
29 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 18:50

Bu yol iki ilçeyi değil, iki bölgeyi bağlıyor”

Ünye-Akkuş-Niksar yolunun iki ili, ya da iki ilçeyi birbirine bağlayan yol olmadığına dikkat çeken Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, yolun Karadeniz’le Akdeniz’i bağlayan ulusal bir yol olduğunu söyledi.
Bu yol iki ilçeyi değil, iki bölgeyi bağlıyor”

Ulaştırma Bakanı’nın, Tokat-Niksar bölünmüş yolunun sadece Niksar’a kadar uzanan bir yol değil, Ordu-Ünye bağlantısı olarak devam ettirileceğini söylemesinin önemine değinen Demirci, “Bize düşen sıkı takip” dedi.

Bundan böyle bir lobi oluşturmanın, yolu çok daha fazla konuşmanın ve sıkı takibin önemini ifade eden Başkan Demirci; “Çok zaman kaybetmeden siyasiler, STK’lar, ilgili bütün taraflar buluşmalı ve bir çalışma programı yapmalıyız” şeklinde konuştu.

Katıldığı internet söyleşisinde, Ünye-Akkuş-Niksar-Tokat Yolunun bölge için önemine değinen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Ünye-Akkuş-Niksar yolunun iki ili, ya da iki ilçeyi birbirine bağlayan yol olmadığını yolun Karadeniz’le Akdeniz’i bağlayan ulusal bir yol olduğunu söyledi.

Demirci, katıldığı söyleşide şu açıklamaları yaptı:

“Bakanımızın geçen haftaki Tokat ziyaretinden bilgimiz olmadı. Ben kendim Ankara’daydım, orada öğrendim. Tokat’a geldiğinde bilgimiz olsaydı, elbette biz de karşılamak, ağırlamak ve eşlik etmek isterdik.

Yolu hafife alınacak bir yol değil, ulusal bir yol..

Bu yol sadece Ünye Akkuş Niksar yolu değil. Bu yol aslında Adana’dan İç Anadolu, Sivas, Tokat üzerinden Karadeniz’e uzanan önemli bir ana arterdir. Bu iki ilçe arası ya da iki ili bağlayan bir bağlantı yolu değildir. Böyle ifade edilerek haf,fe alınmamalı. Bu yol Akdeniz’den Karadeniz’e uzanan yüksek standartta bölünmüş yol. Güneyden Kuzey’e, Kuzey’den Güney’e önemli bir artel.

Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde

Bu yolun projesi tamam. Konu Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgileri dahilinde. En son Ordu ziyaretinde de bu konuyu gündeme getirmişlerdi. Cumhurbaşkanımız bizzat kendisi projenin bittiğini, uygun bir zamanda da ihale edileceğini söylemişti. Ancak Türkiye’de yaşanan süreçler, bazı sıkıntılardan dolayı uygulamaya geçilemedi.

3 yıl önce Ünye – Akkuş – Niksar olarak üç ilçenin belediye başkanı, üç ilçenin ilçe başkanı olarak yol ile ilgili bir çalışma yaptık. Şu anda bölünmüş yol projesi hazır. Sıra yatırım programına alınmasında. Bir konuya dikkat çekmek isterim. Niksar Akkuş Ünye yolunda iki tane proje var. Birisi bölünmüş yol olan Adana’dan Ünye’ye kadar devam edecek ulusal yol projesi, ikincisi ise Niksar’dan Ünye’ye kadar olan mevcut yoldaki ıslah projesidir.

Karayollarında çalışma olmayan tek yol

18 yıl boyunca Ordu’nun 19 ilçesinin karayolu ağındaki tüm anayollarında çalışma oldu. Sadece çalışma olmayan tek yol Ünye-Akkuş Niksar mevcut yolu. Bu yolda bu zaman zarfında çalışma olmadı. Biz bunları dile getirdikçe, başkanlarımızla birlikte görüşmeler yaptıkça, artık birileri de ‘Burada da böyle bir durum var, bir bakalım’ diyerek, bu yolda da çalışması yapılması gerektiğini ifade etmeye başladılar.

Sayın Bakanımızın Tokat’taki ifadeleri çok önemli

Sayın Bakanımızın Tokat’a gelip, ihalesi yapılmış ve büyük bir kısmı da bitmiş olan Tokat-Niksar yolunu görmesi ve bu yolun sadece Niksar’a kadar değil, Ünye’ye, ordu bağlantısı olarak devam ettiğinden dolayı dile getirmiş. Kendilerine teşekkür ediyorum. Geçmişte de Sayın bakanımızın bürokrat olması ve yolu biliyor olması bizim için bir avantajdır.

Güçlü bir lobi oluşturmalıyız

Bundan sonra biz ne yapmamız lazım? Şahsi fikrim biz güçlü bir lobi oluşturmamız lazım. Bundan sonra çok daha fazla konuşmamız lazım. Siyasiler, STK’lar, ilgili taraflar buluşmamız, bir çalışma programı yapmamız, hazır olan iki projenin de bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara ve görüşmelere devam etmemiz lazım. Ya yeni proje bir an önce ihale edilmeli, ya da ıslah projesi bir an önce devreye alınmalı. Hangisi olursa olsun sonuçta bu bölge kazanacak, bu bölgenin ticareti kazanacak, turizmi kazanacak. Tokatlılar sahile, sahildekiler de İç Anadolu’ya ulaşım sağlayacak.

Yolun yapılarak hayata geçmesi için bölge başkanları olarak bir araya daha sık gelmemiz lazım. Ankara temaslarında da birden fazla konuyu değil, sadece bu yolu konuşmamız, yatırım programına aldırmamız lazım.” 

Bu haber toplam 4.086 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bu, yol, iki, ilçeyi, değil, bölgeyi, bağlıyor”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler