HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
3 Temmuz 2020 Cuma Saat: 12:31

Bu Vali Ünyelileri şaşırttı!

Ordu’ya atanmasının ardından ilçe ziyaretlerine başlayan Vali Tuncay Sonel’in Ünye ziyareti “olay” oldu.
Bu Vali Ünyelileri şaşırttı!

Vali Sonel’in makam aracıyla değil de il müdürlerini de yanına alarak toplu olarak bindikleri Valilik hizmet minibüsüyle Ünye’ye gelmesi dikkat çekerken, kendisini karşılayanlar tarafından bu davranışı takdirle karşılandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda satış yapan görme engelli simitçinin tüm simitlerini satın alarak, meydandaki vatandaşlara kendi elleriyle ikram eden Vali Sonel, ayakkabı boyacılarının iş yaptığı lostra salonunda kendi ayakkabısına fırça attı, boyacılara ilk siftahlarını yaptırdı.

Ünye ziyaretinde vatandaş ve esnafla yakından ilgilenen Vali Tuncay Sonel’in Ünye turu hem şaşkınlık hem de takdirle izlendi.

Ordu’da 22 Haziran’da göreve başlayan Vali Tuncay Sonel, ilçeleri tanıma kapsamındaki ziyaretlerine başladı. 

-Ünye’ye minibüsle geldi -

Göreve başladığı ilk gün “19 ilçenin de Valisi olacağım” sözleriyle dikkat çeken Vali Sonel, ilçe ziyaretleri kapsamındaki ilk ziyaretini Ünye’ye yaptı. Vali Sonel, bir gün boyunca kaldığı Ünye’de  çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulundu.

Vali Sonel, Ünye’de ilk olarak Tilla Çay Bahçesi’nde sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Programa makam aracıyla değil de il müdürlerini de yanına alarak toplu olarak bindikleri Valilik hizmet minibüsüyle gelen Vali’nin bu hareketi dikkat çekti ve takdir topladı. 

-Katılımcılarla tek tek tanışarak sohbet etti -

Vali Sonel’i Ünye’de, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez, İlçe Jandarma Komutan Vekili Sezgin Yılmaz, siyasi parti ilçe başkanları ve daire amirleri karşıladı.

Vali Sonel, programda masaları tek tek dolaşarak katılımcılarla tanıştı, sohbet etti.

-Denizden yat ve kanoları selamladı -

Bu sırada Ünye’de denizden yat ve kanolar Vali Sonel’i sirenler eşliğinde selamlarken, Vali Sonel de ayağa kalkarak denizde kendisini selamlayanlara selamlarını iletti. 

-Çocuklara kitap hediyesi –

Tilla Çay Bahçesi’ndeki programın ardından Vali Sonel, beraberindekilerle birlikte sahilde yürüyerek ilçe merkezine doğru geldi. Yolda sohbet ettiği çocuklara kitap hediye etti.Ünye Askerlik Şubesi Başkanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez’i ziyaret etti.

Hükümet Konağındaki birimleri gezdi

Ziyaretin ardından Kaymakamlık makamına geçen Vali Tuncay Sonel, protokol üyeleriyle birlikte Kaymakamlık makamında basına kapalı toplantı düzenledi. Sonel, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’den ilçenin sorun ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı. Hükümet Konağında bulunan Yazı İşleri, Nüfus, Milli Eğitim,Tapu ve Kadastro, Müftülük, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Mal Müdürlüğü gibi hizmet birimlerini gezdi.

-Tüm simitleri satın alarak, kendi eliyle vatandaşa ikram etti -

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Cumhuriyet Meydanı’na gelen Vali Tuncay Sonel, meydanda simit satışı yapan görme engelli Mustafa Varilci ile sohbet etti.

Sohbeti  sırasında tezgahta 120 simidin tamamını satın alan Vali Sonel, satın aldığı simitleri meydanda bulunan vatandaşlara kendi eliyle ikram etti.

-Boyacıların siftahı Vali’den… -

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ünye ziyaretinde sokakta vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti. Ünye Belediyesi yanında bulunan ve ayakkabı boyacılarının iş yaptığı lostra salonuna da uğrayan Vali Sonel, kendi ayakkabısına kendi fırça attı. Vali Sonel, beraberindekileri de lostra salonunda boyacıların önüne geçirerek tüm esnafa siftah yaptırdı.

Lostra salonunun ardından karşı tarafta bulunan dönerciye giren Vali Tuncay Sonel, yemek yiyen vatandaşlara ‘afiyet olsun’ dedi, lokantadakilere ve beraberindekilere döner ikram ederek ödemeyi kendi cebinden yaptı. 

-“Sizi Tuncelilerden daha çok seveceğiz”-

Vali Sonel’e yoğun ilgi gösteren Ünyeliler, “Tunceli’de başarılı olduğunuzu duyduk Sayın Valim. Ünyeliler, Ordulular olarak sizi Tuncelilerden daha çok seveceğiz” diyerek, vatandaşa devletin sıcak yüzünü yansıttığı için teşekkür ettiler. 

Vatandaşların sıkıntı ve taleplerini de dinleyen Vali Sonel,  beraberindeki Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya da talimat vererek, takip edilmesini istedi. 

-“Ordu hem Karadeniz’de, hem ülkede, hem de yurtdışında söz sahibi yapılacak” -

Vali Tuncay Sonel, daha sonra Ünye Belediyesi’ne geçerek Başkan Hüseyin Tavlı’yı ziyaret etti. Vali Sonel, Başkan Tavlı’dan belediyenin ilçedeki çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aldı.

Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun birbirinden güzel 19 ilçesinin bulunduğunu belirterek, Valilik başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları ve üniversite ile birlikte Ordu’nun hem Karadeniz’de, hem ülkede, hem de yurtdışında söz sahibi yapılacağını söyledi.

Ordu’nun doğal güzelliklerine değinen Vali Sonel, “İlimizin her köşesi muhteşem güzelliğe sahip. Nereyi gezsek, hepsi birbirinden sıcak kanlı insanlarımızın olduğunu ve gözlerindeki ışıltıyı görüyoruz. Daha önce Gümüşhane ve Trabzon’da çalıştığım için Karadeniz’e yabancı değilim. İçi dışı bir, güzel insanlar. Allah razı olsun memnunuz. İnşallah ilerleyen süreçte de güzel işler çıktıkça, 'Ordu Ailesi'yle birlikte güzel işler yaptıkça daha da güzel olacağına inanıyorum. Biraz sabırlı bir şekilde süreci takip edelim” diye konuştu.

-“Sporda çeşitlilik için çalışmalar yürüteceğiz"-

Vali Tuncay Sonel, konuşmasının devamında Ordu’nun sportif faaliyetlerinin ve turizminin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yürütüleceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sporun içinden gelen bir insanım. Adana memleketim ama şu anda Ordu’muzun ekmeğini yiyoruz, suyunu içiyoruz. Artık bundan sonra Ordu için çaba gösterip, çalışacağız. Futboldan diğer branşlara kadar birçok branşta milli sporcuların yetiştiği bir şehirdeyiz. Sporla ilgili yapılacak etkinliklerde hem çeşitlilik, hem turizme katkısı, hem de istihdama katkısı konusunda çalışmalar yapacağız.

-ODÜ Ünye Yerleşkesi ve OSB alanını inceledi -

Vali Sonel’in ilçedeki ziyaret turu Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı, Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, “Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anıtıyla sürdü. 

Vali Tuncay Sonel, Sahilköy mahallesi sınırları içerisinde bulunan Ordu Üniversitesi Ünye Kampus alanıile Ünye Organize Sanayi Bölgesinin kurulacağı Göbü ve Killik mahallelerindeki bölgede incelemelerde de bulundu. 

-Kale’deki restorasyon çalışmalarını inceledi -

Vali Sonel, M.Ö. 200 ila 250 yılları arasında Pontus Kralı 6'ncı Mithridates tarafından inşa ettirilen Ünye Kalesi'ni de gezerek, yürütülen restorasyon çalışmalarını inceledi. 

Ünye Küçük Sanayi Sitesini de ziyaret eden Vali Sonel, Kooperatif Başkanı Ali Özkan ve sanayi esnafı ile de sohbet etti.

-Muhtarlarla toplandı -

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Ünye Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda Ünye’nin 85 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.  Vali Sonel, burada hem muhtarlarla tanıştı, hem de onların sorunlarını dinledi.

-“Ordu’nun her köşesi hakikaten cennetten bir köşe”-

Vali Sonel burada yaptığı konuşma da şunları söyledi;

“Bugün sabah itibariyle Ünye’mize geldik. Hem kaymakamımız nezdinden, hem belediye başkanımız nezdinde misafirperverlikleri için Ünye’ye teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile Ünye’mizi gezme ve tanıma fırsatımız oldu. Buraya gelmişken siz kıymetli muhtarlarımızla da bir araya gelmek istedik. 19 ilçemizi de tek tek gezeceğiz. Tabi Ordu’nun her köşesi hakikaten cennetten bir köşe. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla, milletvekillerimizle, Ordu’nun içindeki ve dışındaki, Ankara’daki, İstanbul’daki, yurtdışındaki Ordulu hemşehrilerimizle Ordu için daha fazla neler yaparız onun için uğraşacağız” dedi.

-Gazi ve Şehit ailelerini ziyaret etti –

Vali Tuncay Sonel, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaralanan Gazi Cihan Odabaş’ı ve Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı'nda Şehit düşen Tankçı Uzm. Çvş. Taner Kart’ın ailesini ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu. Her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanlarında olduklarını söyledi.

Vali Tuncay Sonel, Ünye ilçe ziyareti kapsamındaki son ziyaretini, ilçenin Yunus Emre mahallesinde bulunan Yunus Emre Türbesine yaptı. 

Vali Sonel, Yunus Emre Türbesi ziyaretinin ardından, Ünye ilçe ziyareti programını tamamladı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.941 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bu, Vali, Ünyelileri, şaşırttı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler