HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
15 Ağustos 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
15 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: 17:00

Demokrasi Ve Milli Birlik Günü 4. Yılında Anılıyor

Ünye’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yılanma programı Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı, Mevlid programı, şehit ve gazi ailelerini ziyaretle devam etti.
Demokrasi Ve Milli Birlik Günü 4. Yılında Anılıyor

Program kapsamında ziyaret edilen Ünyeli 15 Temmuz Gazisi Cihan Odabaşı, “Bayrak elimizde yürürken mermi sesleri duyduk, herkes yere yattı. Ben; askerimiz bize kurşun sıkmaz, dedim yere yatmadım” ifadeleriyle darbe gecesi yaşanan dramı dile getirdi.

Cihan Odabaşı, üçüncü kez silah sesleri duyduklarında birinin kendini çektiğini ve yere yatmasını söylediğini belirterek; Tam o sırada belimdeki acıyı hissettim, alev alev yanıyordu. İşte o an vurulduğumu anladım" dedi.

Ünye’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Büyük Camide Kuran’ı Kerim tilaveti ve Mevlid programı düzenlendi. Ardından Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve beraberindekiler Ünye’deki şehit kabirlerini ziyaret ettiler. Anma programı kapsamında,15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul’da bulunan ve darbeye karşı direnirken gazi olan DursunCuni ve Cihan Odabaşı evlerinde ziyaret edildi. Ziyaretlerin ilki Hamidiye Mahallesinde oturan 15 Temmuz Gazisi Dursun Cuni’ye gerçekleştirildi. Ziyarette Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin, 15 Temmuz hain darbe girişimini  bertaraf etmek için canlarını ortaya koyan şehitleri şükran ve minnetle anarken, gazilere de ise şükran ve minnetlerini sundu. Ayrıca her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanlarında olduklarını ifade etti. Heyet daha sonra 15 Temmuz Gazisi Cihan Odabaşı’nı Saraçlı Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti.

Darbe gecesi yaşadıklarını anlattılar

15 Temmuz Gazileri Cuni ve Odabaşı evlerinde kendilerini ziyarette bulunan Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Tavlı’ya,o gece yaşadıklarını, hep birlikte verilen mücadele ile karanlık geceyi nasıl aydınlığa çıkardıklarını anlattılar.

“Askerimiz bize kurşun sıkmaz” dedim!

15 Temmuz Gazisi Cihan Odabaşı, “Bayrak açtık, elimizde bayraklarla Bağlarbaşı’nadoğru yürümeye başladık. Daha sonra bize ateş edilmeye başlandı. Bunun üzerine herkes yattı ama ben yatmadım. Çünkü karşımızdaki bizim askerimiz, bize asla kurşun sıkmaz, dedim. Silah seslerinin gerçek mermi değil de ses mermisi olduğunu düşündüm. Bu yüzden yere yatma gereği duymadım. Toparlandık, devam ettik, biraz daha ilerledik, yine aynısı oldu, silah sesleri geldi. Durmadık ilerlememizi sürdürdük. Gişelere doğru yaklaştığımızda yine sıktılar. Ama baktık ki durum gerçek, mermiler yanımızdan geçiyor, yerden sekiyor. Derken biri elimden tutup çekti. Bunun üzerine yere yattım. Yatar yatmaz anladım, belim alev gibi yanıyordu, o an vurulduğumu anladım. Sonra arkadaşımı aradım, eve gitmeye çalıştım. Eve gidene kadar yaralandığım yer açılmış, morarmıştı. Daha sonra hastaneye gittim”dedi. 

Gazi olduğumu Belediyeden gelenler söyledi

Odabaşı açıklamasında şunları kaydetti, “Aradan birkaç gün geçtiğinde annem aradı; Sengaziymişsin, Belediyeden geldiler’ dedi. Ben de; gazinin kolunda, bacağında bir aksama olur, vücudunun bir yerinde bir sıkıntısı olur da öyle gazi olur, bende bir şey yok, dedim. Annem istersen bir gel, gelenlerle görüş, dedi. Gelenlerle görüştüğümde, darbe gecesi yaralandığımı, gazi olduğumu, kayıtlara böyle geçtiğini söylediler.”

Şehit kabirleri ziyaret edildi

15 Temmuz gazi ziyaretlerinin ardından Saraçlı Mahallesi Menteşe aile kabristanlığında bulunan Şehit Levazım Üstçavuş HicabiEreren’in, Yunus Emre Mahallesi aile kabristanlığında bulunan Şehit Polis Memuru Haluk Abdi Uğurtaş’ı ve Yunus Emre kabristanlığında bulunan Şehit Bahriye Er Mustafa Nal’ın kabirlerini ziyaret edildi. Ziyaretlerde Kuran’ı Kerim okunarak dualar edildi.


Ziyaretler; Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Garnizon Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Arif Kazma, Ünye İlçe Emniyet Müdür Vekili Cesur Öner, Ünye İlçe Müftüsü Ali Işık, Ünye Sosyal Hizmetler Müdürü Abdulkadir Koç, Ünye Belediyesi Meclis Üyeleri ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ünye Temsilciliği Başkanı Yalçın Taşçıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşti.

 

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.372 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Demokrasi, Ve, Milli, Birlik, Günü, 4., Yılında, Anılıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler