HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Ekim 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
10 Ağustos 2020 Pazartesi Saat: 16:38

Triatlon yarışı Ünye’den Altınordu’ya geçti

2017-2018 yıllarında Ünye'de yapılan Triatlon Yarışının, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleri sonucu Altınordu ilçesinde yapılması kararlaştırıldı.
Triatlon yarışı Ünye’den Altınordu’ya geçti

2019 yılında Ünye Belediyesi’nin tasarruf tedbirlerini gerekçe göstererek yapmaktan vazgeçtiği Triatlon’un Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye’de devam ettirilmeyip Altınordu’ya alınması Ünye’de üzüntüyle karşılandı.

Ünyeliler; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Güler’den aldıkları kararı gözden geçirmelerini, Ünye’de başlayan yarışmanın Ünye’de sürdürülmesi için gerekli kararı almalarını bekliyoruz” diyerek, ortaya çıkacak haksızlığın giderilmesini istediler.

Türkiye Triatlon Federasyonu ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokolle Triatlon yarışının Altınordu ilçesinde yapılması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler; "Son yıllarda gittikçe ilgi toplayan, sporcunun erişebildiği gücü zorlayan, olağanüstü bir çaba gerektiren, değişik yaş gruplarının yapabileceği ve üç branşın bir arada yapıldığı spor olan Triatlon yarışını 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Altınordu’da gerçekleştireceğiz.

Türkiye Triatlon Federasyonu As Başkanı Serkan Şimşek ile imzasını attığımız programı Türkiye Triatlon Federasyonu ile ortaklaşa düzenleyeceğiz.

Yüzme, bisiklet ve koşunun bir arada yapıldığı Triatlon yarışı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda sizlere keyifli saatler yaşatacağız.

150-200 arasında sporcunun katılımı ile Altınordu Akyazı mevkisinde gerçekleştirilecek olan etkinliğimiz yüzme ile başlayacak, bisiklet ile devam edecek ve atletizm ile sona erecek.

Tüm hemşehrilerimizi bu güzel organizasyonu izlemeye davet ediyorum." ifadesini kullandı.

Ünye’de yapılıyordu

Yaz etkinlikleri kapsamında Ünye’de yapılan 2017 yılında 1.si, 2018 yılında 2.si gerçekleştirilen Triatlon yarışı Ünyeliler tarafından sevilmiş, ilgiyle izlenmişti. 2019 yılında 3. Triatlon yarışını bekleyen Ünyeliler, Ünye Belediyesi’nin 90 bin TL maliyeti olan yarışı, tasarruf tedbirlerini gerekçe göstererek yapmaması üzerine çok üzülmüştü.

Triatlon Federasyonu, parkur olarak Ünye’nin bu yarışlara çok elverişli olduğunu, bu nedenle bu yarışı Ünye’nin hak ettiğini söylemesine rağmen Ünye’deki Triatlon yarışı bir türlü yapılmadı.

Ünyeliler çok üzüldü

Talihsiz bir şekilde Triatlon yarışlarından mahrum kalan Ünyeliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile şok oldular. Daha önce Ünye’de yapılan Triatlon’un, Altınordu ilçesinde yapılacağı ifade edilen açıklamanın Ünye’ye haksızlık olduğunu belirten Ünyeliler şunları söyledi; “Büyükşehir Belediyesi, Ünye’nin de belediyesi. Madem Ordu’da tekrar  triatlon yarışı yapılacak, bu Ünye’de yapılmalı, daha önceki yarış süreci Ünye’de devam ettirilmeliydi. Büyükşehir Belediyesi bu açıklamasıyla Ünye’ye haksızlık yapmış, biz Ünyelileri ziyadesiyle üzmüştür.

Karar gözden geçirilmeli, yarışma Ünye’ye alınmalı

Triatlon Federasyonu, yarış parkuru olarak Ünye’yi son derece müsait bulmuş, hatta Türkiye’de sayılır parkur olarak göstermiş ve bu nedenle yarışları burada başlatmışsa Büyükşehir de Ordu’daki Triatlon yarışını Ünye’de yaptırmalıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Güler’den aldıkları kararı gözden geçirmelerini, Ünye’de başlayan yarışmanın Ünye’de sürdürülmesi için gerekli kararı almalarını bekliyoruz.”

 KENT HABER

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler