HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Ekim 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
19 Ağustos 2020 Çarşamba Saat: 15:49

Çamlık’la ilgili güzel haberler gelmeye başladı!

Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım ve düzenleme çalışması yapılan Çamlığın doğal dokusuna uygun, nefes alan bir görünüme kavuşturulduğu belirtildi.
Çamlık’la ilgili güzel haberler gelmeye başladı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili olarak yayınlanan haberde, Çamlık’ta yürüyüş yolu oluşturularak sahil halkın kullanımına açıldığı gibi Çamlık araç girişine kapatılarak, ses ve görüntü kirliliğinin de önüne geçildiğine işaret edildi.

 

Haberde, “Çamlıkla ilgili İstişare Toplantısı sonucu alınan karar doğrultusunda Çamlık içerisine doğaya uyumlu bir kır kahvesi yapılacak. Kır kahvesi Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORTUR A.Ş. tarafından yapılacak ve işletilecek” denildi.

 

Büyükşehir Belediyesi haberinde, Çamlık için korunaklı imar planı için çalışma başlatıldığı, böylelikle, imara açık olan Çamlık’ta yapılaşmanın önünün kesileceği ve kır kahvesi dışında başka hiçbir bir yapının inşasına izin verilmeyeceği ifade edildi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in hassasiyetle yaklaştığı Çamlık, doğal dokusuna zarar verilmeyecek şekilde hazırlanan proje kapsamında vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

Yıllarca restoran ve motel olarak kullanılan alanda beton kalıntılarını temizleyen ekipler, 167 kamyon molozun bertaraf edildiği bu alana 87 kamyon özel bahçe toprağı sererek peyzaj alanı oluşturdu. Sahil, kesintisiz yürüyüş yolu oluşturularak halkın kullanımına açıldı. Yürüyüş yolu boyunca tehlike arz eden kısımlara ahşap korkuluk imalatı yapılacak olan Çamlık’ta araç yolu eski Ünye kesme taşı ile kaplandı. Çamlık içerisine yayılan 15 adet betonarme oturma grubu kaldırılarak yerine doğaya uygun 25 adet ahşap piknik masaları yerleştirildi. Çamlık’ın araç girişi kapatılarak, ses ve görüntü kirliliği engellendiği gibi çocuklar için güvenli ortam oluşturuldu.

 

Yeni fidanlar geleceğe nefes olacak

Toprak besleme çalışmasının gerektiği Çamlık’ta Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kuruyan ağaçları bölgeden uzaklaştırırken yerine yeni fidan dikimleri yapacak.

 

Doğaya uyumlu kır kahvesi

Ünye Çamlık İstişare Toplantısı sonucu alınan karar doğrultusunda Çamlık içerisine doğaya uyumlu bir kır kahvesi oluşturacak olan Büyükşehir Belediyesi, yapının imalatına da kısa süre içerisinde başlayacak. Kır kahvesi Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORTUR A.Ş. tarafından yapılacak ve işletilecek.

 

Yapılaşmanın önüne geçildi

Büyükşehir Belediyesi, Çamlık için korunaklı imar planı da oluşturdu. Ağustos ayı meclis kararı ile imar komisyonuna havale edilen imar planı sayesinde, imara açık olan Çamlık alanında, yapılaşmanın önü kesilecek ve yapılacak kır kahvesi dışında herhangi bir yapının inşasına izin verilmeyecek. Böylece fiziki koruma önlemleri alınan Çamlık, hukuki olarak da güvenceye alınacak.

   ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 1.388 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler