HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Ekim 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
24 Ağustos 2020 Pazartesi Saat: 10:46

Bu acele nedir?

Çamlık’ta Restoran yapmak üzere beton dökülmeye başlanmasının mevzuata aykırı olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş, “Bu telaş nedir? Niye bu kadar acele ediliyor?” dedi.
Bu acele nedir?

Av. Kerim Ateş, Ağustos ayı Büyükşehir Meclis’ine Çamlıkla ilgili imar değişikliği konusunun gündeme geldiğini, bu saatten sonra burada yapılacak her türlü çalışmanın imar değişikliği sonrası yeni imar durumuna göre yapılması gerektiğini söyledi.

Ateş; konu Meclise intikal etmiş ilgili komisyon çalışmalara başlamışken Çamlık’ta inşaat yapmaya kalkışmanın Meclis üyelerine saygısızlık olduğunu belirterek, “Mecliste bulunan 75 üyenin iradesine saygı duyulmalı” şeklinde konuştu.

Ünye Çamlık’ta beton mikseri çağrılarak restoran inşaatı yapılmaya kalkışıldığını, bunun mevzuata aykırı bir çalışma olduğunu belirten Saadet Partili Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Av. Kerim Ateş, Büyükşehir Meclisi’nde Çamlık’la ilgili olarak başlatılan imar değişikliği kararı çıkmadan hiçbir çalışma yapılmaması gerektiğini söyledi.

Kafe-restoran yapılıyormuş

Saadet Partili Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kerim Ateş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanımız Özgür Şahin, Çamlık’la alakalı olarak şahsımı arayıp burada Büyükşehir Belediyesine ait beton mikserlerinin çalıştığını, inşaat yapmak üzere beton döküldüğünü söyledi.  Bunu üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı ve Ünye Çamlık sorumlusu Asım Suyabatmaz’ı aradım. Burada gerçekten de bir çalışma olduğunu, kafe-restoran diye bir yer yapılacağını söyledi.

Çamlık’ta imar değişikliği çalışması varken bu çalışma neyin nesi?

Verilen bu bilgi üzerine şaşırmamak, hayrete düşmemek mümkün mü? Biliyoruz ki Ağustos Ayı Büyükşehir Meclisi’nde Çamlık’ta imar değişikliği konusu gündeme geldi. Bu konuda çalışma yapılması için komisyon görevlendirildi. İmar komisyonundaki arkadaşlarımız hafta içi burayı gezip gördüler. Komisyonun bu konuda bir kararı olacak. Bu karar Eylül ayı Büyükşehir Meclisi’ne gelecek, orada değerlendirilecek, Çamlık’ta imar değişikliği ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir karar verilecek. Daha bu karar çıkmadan Çamlık’ta beton dökmek, inşaat yapmak ta neyin nesi?

Yapılan şey 75 Büyükşehir Meclis Üyesi’ne saygısızlık

Büyükşehir Meclisi 75 üyeden oluşuyor. Ünye’den biz 7 kişi Meclis üyesiyiz. Bu Meclis irade göstermiş Çamlık’la ilgili olarak imar değişikliği çalışması yapılması kararı almış. Şimdi bu çalışma bitmeden, Eylül ayı Meclisi toplantısında nihai karar çıkmadan yapılan bu çalışma 75 kişilik Büyükşehir Meclis üyelerine yapılan saygısızlıktır. Aynı zamanda bu Meclis üyelerini seçip oraya gönderen kamuoyuna da saygısızlıktır.

Bu acele nedir, bunu merak ediyoruz

Biz burada yapılanlara, yalandan yere muhalefet olsun veya muhalefetteyiz diye muhalefet etmiyoruz. Burada yapılanın yanlış olduğunu söylüyoruz. Daha komisyondan geçmeden, komisyon burayla ilgili karar vermeden, vee aldıkları karar Meclis’te onaylanmadan burayla alakalı bir işlem yapılması, inşaat başlatılması imar mevzuatına aykırıdır. İdare hukukunun ruhuna aykırıdır. Yaptığımız görev gereği bu konuyu Ünye kamuoyu ile paylaşmak zorunda olduğumuz için paylaşıyoruz. Ayrıca bu acele nedir, bunu merak ediyoruz?

Eylül ayı Belediye Meclis toplantısında bu konu oylanacak, karar verilecek. Neden Eylüle kadar beklenilmiyor?  Niye acele ediliyor? Biz asıl bunu merak ediyoruz.”

  ÜNYE KENT HABER


Bu haber toplam 1.537 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bu, acele, nedir?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler