HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Ekim 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
31 Ağustos 2020 Pazartesi Saat: 11:29

Yıl sonuna kadar üç mahalleye doğalgaz…

Doğalgaz çalışmalarının devam ettiği Ünye’de,yılsonuna kadar üç mahalleye daha doğalgaz verileceği öğrenildi.
Yıl sonuna kadar üç mahalleye doğalgaz…

Hamidiye Mahallesi’nin birkaç haftaya doğalgaza kavuşacağı, çalışmaların Liseler ve Kaledere mahallelerinde süreceği; bu 3 mahallenin tamamına, Çınarlık Mahallesi’nin ise bir kısmına yıl sonuna kadar doğalgaz verileceği öğrenildi.

Ünye’de bu zamana kadar 15 bin 500 doğalgaz abonesi yapılırken; bunlardan 13 bin 500 tanesi aktif abone.

 Ünye’de 2020 yılında doğalgaz çalışmaları Hamidiye Mahallesi’nden başlarken, birkaç hafta içinde Liseler ve Çamurlu Mahallesi’nde çalışmalara devam edilecek.

Ünye’de Hamidiye, Liseler ve Çamurlu Mahallelerinin tamamına, Çınarlık Mahallesi’nin ise bir kısmına yılsonuna kadar doğalgaz verilecek.

-Bu yıl Hamidiye, Çamurlu ve Liseler mahallelerine doğalgaz verilecek-

Aksa Doğalgaz Ünye Sorumlusu İşletme Mühendisi Oğuzcan Deniz, gazetemize özel yaptığı açıklamada, ilçede doğalgaz çalışmalarının koronavirüs salgını nedeniyle pandemi sürecinde geç başladığını söyledi.

Yıl sonuna kadar üç mahallenin daha doğalgaza kavuşacağını ifade eden Deniz, şunları söyledi:

“2020 yılında pandemi kısıtlamalarından dolayı çalışmalara geç başlamak zorunda kaldık. Haziran ayında Hamidiye Mahallesi’nde çalışmalarımızı başlattık, çalışma bitmek üzere. Hamidiye Mahallesi’nden sonra bir iki hafta içerisinde Çamurlu ve Liseler Mahallesi’nde çalışmalara devam edilecek. 2020 yılı sonuna kadar, Hamidiye, Çamurlu, Liseler Mahallesi’nin tamamı ile Çınarlık Mahallesi’nin bir kısmına doğalgaz vermeyi planlıyoruz. Çınarlık Mahallesi’nin diğer kısmına ise önümüzdeki yılın yatırım oranına göre yine dağılım yapılacak.”

-“Şuan 15 bin 500 abonemiz var”-

Ünye’de mahallelerde doğalgaz kullanımın durumuna ilişkin Oğuzcan Deniz, “Ünye’de Atatürk, Gölevi, Ortayılmazlar Mahallesi’nin tamamı; Kaledere, Hamidiye, Saraçlı, Liseler, Burunucu ve Fevzi Çakmak Mahallelerinin bir kısmı doğalgaz kullanıyor. Şuan 15 bin 500 abonemiz var. Aktif doğalgaz kullanan abone sayısı ise 13 bin 500 civarında.” dedi.

-“Bu dönem için bir hedef belirleyemiyoruz”-

“Bizim her sene uygulamaya koyduğumuz bir hedefimiz vardı. Ama bu yıl pandemi bizi de biraz etkiledi.” diyen Aksa Doğalgaz Ünye Sorumlusu İşletme Mühendisi Oğuzcan Deniz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Çalışmalarımıza pandemi nedeniyle geç başlattık. Ayrıca önümüzdeki süreçte pandemi ile ilgili kısıtlamalar devam edecek mi, etmeyecek mi? Bunu bilemediğimizden bir hedef belirleyemiyoruz. Şu anda çalışması devam eden üç mahallenin tamamını bu sene yaparsak, yine tabi ki de bir abone hedefimiz olacak.

-“Ünye’de çalışan iki ekibimiz var”-

Ünye’de çalışan iki ekibimiz var. Yoğunluk devam ederse bunun üç ekibe çıkma ihtimali de var. Doğalgazda sadece bu senenin yatırım programı var, bunun üzerinden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2021 ve sonrası için ne kadar yatırım yapılacağı henüz belli değil. Biz her sene ocak-şubat aylarında muhtarlarımızla birlikte bir ön abone çalışması yapıyoruz. Bu çalışma sonrası o sene nerelere ve ne kadar yatırım yapılacağı belli oluyor. Ünye’de doğalgaz çalışmaları ne zaman biter derseniz, bununla ilgili bir zaman ya da süre vermemiz mümkün değil. Çalışmalarımız devam ediyor.”

ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 2.361 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yıl, sonuna, kadar, üç, mahalleye, doğalgaz…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler