HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Eylül 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
8 Eylül 2020 Salı Saat: 10:18

Kültür Merkezi’nde işler paraya bağlı!

Geçtiğimiz Mart ayında inşaatına başlanan, ancak ödenek gelmediği için yüklenici firmanın işi durdurduğu Kültür Merkezi inşaatının devamının paraya bağlı olduğu öğrenildi.
Kültür Merkezi’nde işler paraya bağlı!

İnşaata başladıktan sonra ilk hak edişi aldığını belirten Yüklenici Seler İnşaat sahibi ile gazetemiz haber merkezi ile yapılan görüşmede, ikinci hak edişinin 1 milyon 850 bin lira civarında olduğunu, inşaata başlamak için şu anda o parayı beklendiğini söyledi.

Yüklenici firma, para ödenirse Ünye Kültür Merkezini 2021 yılı Nisan veya Mayıs ayında bitirebileceğini ifade etti.

Ünye Kültür Merkezi’nin inşaatı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı yanında yapılmak üzere 7 Ağustos 2018 yılında 23 Milyon 452 bin TL’ye ihale edildi.

İhaleyi alan Seler İnşaat, 2018 yılının Eylül ayında gelerek inşaata başlamak üzere harekete geçti. Ancak tam o sırada Hükümetin aldığı ekonomik tedbirler kapsamında inşaat, daha başındayken durduruldu.

Toplam 6 bin 247 m2 alan içinde yer alacak olan Kültür Merkezi, 2 bin 460 m2 yapı oturum alanı üzerine kurulacak.

Bodrum, zemin, 1. kat, 2.kat, tesisat katı olmak üzere toplam 8 bin 242,76 m2 alandan oluşacak olan Kültür Merkezi inşaatı, o yıl ki tasarruf tedbirlerine takılmasaydı 2020 yılında bitirilmesi hedefleniyordu.

İnşaatı yapan Seler İnşaat firması 2018 yılında tasarruf tedbirlerine takılıp durdurulan Ünye Kültür Merkezi inşaatını takiben Kastamonu Hükümet Konağı, Konya Valilik binası inşaatlarını yapıp bitirdi. Şu an da ise Alaçam Hükümet Konağı inşaatına da başladığı öğrenildi.

Para olursa 2021 Nisan ya da Mayıs’ında biter

Kültür Merkezi müteahhidi parasının ödenmesi halinde 2021 Nisan veya Mayıs ayında Ünye’deki inşaatı bitireceğini söyledi.

İnşaatın başlanıp bitmesi paraya bağlı

Müteahhit ile gazetemiz haber merkezi tarafından yapılan görüşmede “İlk hak edişi aldım. İkinci hak edişimiz 1 milyon 850 bin lira civarında, şu anda onu bekliyorum. İnşaata bu yüzden ara verdim. Alaçam’da 1000 metrekare Hükümet Konağı işi aldım. Ünye’ye yakın olduğu için buradaki ekipmanımı oraya taşıdım. Ünye Kültür Merkezi’nin sözleşmeye göre bir süresi var. Ödeme yapılmadığı için süreden de yararlanıp Ünye’deki ekipmanımı Alaçam’a taşıdım. Alaçam’daki iş süreli, yılbaşına kadar bitirmem lazım. Bu arada paramı öderlerse hemen gelip Ünye Kültür Merkezine başlayacağım. Para olursa Ünye Kültür Merkezi Nisan veya Mayıs ayında biter.”

  ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 1.202 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kültür, Merkezi’nde, işler, paraya, bağlı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler