HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Ekim 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
23 Eylül 2020 Çarşamba Saat: 16:20

Çamlık’ta dökülen beton mahkemeye taşınıyor!

Çamlık’ta yapılması planlanan kır kahvesi alanına gece yarısı beton apar topar döküldüğüne işaret eden Saadet Partisi Ünye ilçe Başkanı Özgür Şahin; yapılanın yanlış ve hukuksuz olduğunu söyledi.
Çamlık’ta dökülen beton mahkemeye taşınıyor!

Özgür Şahin; Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararın Ünye Belediyesi’ne gönderildiğini belirterek; “Belediyeİmar Komisyonu’nda görüşülüp karara bağlanmadan, hukuksuz bir şekilde burada çalışma yapılmasının anlamı nedir?” diye sordu.

Başkan Şahin; “Askı süreci devam ederken Çamlık’ta yapılan beton çalışmasının durdurulması için kanuni hakkımızı kullanacağımız kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.

Saadet Partisi Ünye ilçe Başkanı Özgür Şahin, Ünye Çamlık’ta yapılması planlanan kır kahvesi alanına gece yarısı beton dökülmesini eleştirerek, konu ile ilgili yasal haklarını kullanacaklarını söyledi.

Konu, Ünye Belediyesi imar Komisyonu’nda

Şahin, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Çamlık ile ilgili malumunuz 3 yıldır birtakım gelişmeler yaşanıyor. Son gelinen noktada da Ordu Büyükşehir Meclisi’nin İmar Komisyonu’nda da burayla ilgili karar çıktı. Şuanda 1/5000 imar ölçekli harita 1/1000 imar planına dönüştürülerek Ünye Belediyesi’ne gönderildi.

Hukuksuz şekilde beton döküldü

Şuanda konu Ünye Belediyesi İmar Komisyonu’nda görüşülüyor. Buradan daha bir karar çıkmadan hukuksuz bir şekilde Çamlık’ta tahminen söylüyorum 200-250 metrekareye yakın bir alana beton döküldü.

Bu hukuksuz çalışmanın amacı nedir?

Şimdi ben yetkililere soruyorum; Ünye Belediyesi’nin İmar Komisyonu’nda bu görüşülmeden karara bağlanmadan böyle bir şeyin yapılması doğru mudur? Hukuki midir? Bugün itibariyle Ünye Çamlığı ile alakalı Büyükşehir Belediyesi’nde alınan karar askıya çıktı. Bu askı süreci de yaklaşık olarak 60 gün. Bu süreç beklenilmeden bu şekilde dökülen betonu hukuksuz bir çalışma olarak düşünüyoruz. Bununla ilgili yetkililerden bir cevap bekliyoruz. Bu hukuksuz çalışmanın amacı nedir?”

Yapılması gereken iş ağaç sağlıklaştırılması

Çamlık’ta yapılması gereken ilk işlemin ağaç sağlıklaştırılması olduğunu söyleyen Şahin şunları kaydetti, “Ünye Çamlığında yapılması gereken en öncelikli çalışma sağlıklaştırılmasıdır. Buraların sağlıklı bir çalışma ile ağaçların güçlendirilmesi, miadını da doldurmuş ağaçların kesilmesidir.

Yapılana karşı yasal hakkımızı kullanacağız

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda açıklama yapmasını istiyoruz. Askı süreci devam ederken yapılan beton çalışmasının durdurulması için yasal hakkımızı kullanacağımız kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.”

   ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 1.235 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler