HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
21 Kasım 2020 Cumartesi Saat: 08:30

Ünye’ye bağlanacak bölünmüş yolda sona gelindi

Tokat-Niksar Bölünmüş Karayolunda 31 kilometrelik kısım tamamlandı. Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak yatırımın toplam maliyeti ise 1 buçuk milyar Türk Lirası.
Ünye’ye bağlanacak bölünmüş yolda sona gelindi

Karadeniz’deki ucu Ünye’ye ulaşacak olan yolun Tokat-Niksar arası 44 kilometre. 31 kilometresi tamamlanan yolun kalan 13 kilometrelik kısmının tamamlanması için ekipler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, kamulaştırma giderleri ile birlikte 1 buçuk milyara mal olacak yolun 2021 yılında hizmete açılmasının beklendiğini ifade etti.

Tokat’ta yapımı devam eden Tokat-Niksar arası Bölünmüş Karayolunda 31 kilometrelik kısım tamamlandı. Karadeniz’deki ucu Ünye’ye ulaşacak olan yolun Tokat-Niksar arası 44 kilometre. 31 kilometresi tamamlanan yolda kalan 13 kilometrelik kısmının tamamlanması için ekipler çalışmalına hız kesmeden devam ediyor.

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, kamulaştırma giderleri ile birlikte 1 buçuk milyara mal olacak yolun 2021 yılında hizmete açılmasının beklendiğini ifade etti.

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Karadeniz’i, Akdeniz’e bağlayan bir yol

Karadeniz’deki ucu Ünye’ye ulaşacak Karadeniz-Akdeniz bölünmüş yolunun önemine dikkat çeken Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, yolun coğrafi açıdan da çok önemli olduğunu dile getirerek, yolun hizmete girmesinin Tokat için olduğu kadar ülke için de çok önemli olduğunu belirtti.

Arslan: “Mevcut üzerinde bulunduğumuz Tokat-Niksar yolu inşaatı, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan kuzey-güney aksında kalan, önemli yollardan birisi. Bu yolumuz tamamlandığı zaman devamındaki çalışmalarımızın bitmesi ile beraber Karadeniz’den, Ege’ye, İç Anadolu’ya gidecek araçların tamamı bu yolu kullanacak. Bu bölgemizden de Karadeniz’e giden araçların tamamı bu yol üzerinde hareket edecekler” diye konuştu.

Dönekse Vadisi zor, ama çalışmalara devam ediliyor

Dönekse Vadisinde devam eden çalışmaların zorluğuna da dikkat çeken Milletvekili Arslan, buna rağmen çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Tokat Milletvekili Mustafa Arslan: “Çok önemli bir yol, çok önemli bir güzergah. Şuana kadar 31 kilometresi tamamlandı. 6 tane köprü var üzerinde. Şuanda Dönekse Vadisindeyiz, bu vadi üzerindeki çalışmalar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Zor bir vadi, yaklaşık 20 metrenin üzerinde taş dolgu yapacağımız yerler var. 2 tane büyük su kanalı yapıyoruz buradaki deredeki suyu tahliye etmek için. 2 tane açık tünelimiz var heyelanlı bölgelerden yolu korumak için. Çok maliyetli bir yol, yolun Tokat çıkışından, Niksar Çevreyoluna çıktığı halini düşünecek olursak, yaklaşık bir buçuk milyar liraya mal oluyor. Maliyetli bir yol ama çok büyük fonksiyon icra edecek. Karadeniz-Akdeniz arasındaki bağlantıyı sağlayacak. Kamulaştırma problemlerini halledersek ki, uğraşıyoruz, üzerinde çok çalışıyoruz. İnşallah 2021 yılı içerisinde yolun tamamını hizmete açmış olacağız” şeklinde konuştu.

Dursun Ekrem  ER / Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.858 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler