HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Ocak 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
28 Kasım 2020 Cumartesi Saat: 18:19

Ünye Kent Konseyi: Yerleşke çalışması biran önce başlasın

Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu, üniversitelerin ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katkıda bulunan kurumlar oldukları misyonuna uygun olarak ilçemizdeki üniversite yerleşke alanının bir an önce yapılanması gerektiğine dikkat çekti.
Ünye Kent Konseyi: Yerleşke çalışması biran önce başlasın

Kent Konseyi tarafından yapılan açıklamada, yerleşkede açılması düşünülen fakültelerin ülkemizdeki hizmet ve üretim sektörünün ihtiyaçlarına göre kararlaştırılmasını, buna göre lisans seviyesinde bölümlerin açılmasını istedikleri belirtildi.Açıklamada; “En önemli avantajlarımızmevcut fakültemizin sahip olduğu yetkin akademik kadro, yeni kampus alanımızın konumu ve olanakları, şehrimizin bu konuda duyarlı kamuoyu ve Ünye’nin ulusal ölçekteki olumlu imajıdır.” denildi.

Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu, üniversitelerin gerçekleştirdikleri akademik çalışmalarla bulunduğu yerel çevreden başlayarak ulusal ve uluslararası düzeyde ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katkıda bulunan kurumlar oldukları misyonuna uygun olarak ilçemizdeki ODÜ Ünye Yerleşkesininbir an önce yapılanması gerektiğine işaret etti.Konuyla ilgili olarak Ünye Kent Konseyi Başkanı Mim. Sevindik Diktepe Demir tarafından gazetemize yapılan açıklamada şöyle denildi;

Yerleşke ile öğrenci yerel güçler arası işbirliği artacaktır

“Ünye’de kurulacak Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesi, ilçemizde yükseköğretim öğrencilerinin kültürel, sosyal ve spor alanlarında ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıların ve alanların da yapılabilmesine olanak sunacaktır.Ve bu alanlara yüklenecek fonksiyonların ilçemizdeki ve yakın çevremizdeki nüfus tarafından da aktif olarak kullanılması öğrenci ve yerel güçler arasında sosyalleşme ve iletişimi artıracaktır.

 Hizmet ve üretim sektörüne yardımcı lisans seviyesinde yeni bölümler açılsın

Ayrıca yeni açılması düşünülen fakültelerin ülkemizdeki hizmet ve üretim sektörünün ihtiyaçlarının detaylı araştırma sonuçlarına göre kararlaştırılmasınıve mevcut bölümlere ek olarak Ü.İ.İ.B. F’de Siyasal İletişim bölümünün de açılmasını,ayrıca yerleşke alanında lisans seviyesindebölümlerin ve teknik bölümlerinen kısa sürede açılmasını güçlü bir şekilde tavsiye etmekteyiz.

Yerleşke Ünye ve bölgesini öneli bir yere taşıyacaktır

Bunların sonucunda ise bugün karşı karşıya kaldığımız öğrenci tercihlerindeki gerilemenin tersine döneceği ve fakültelerimizin, kentimize, ulusumuza ve insanlığa çok daha büyük katkılar sağlayacağı düşünülmektedir.Ayrıca yapılacak yerleşke alanı devlet yatırımı olarak da Ünye’yi ve bölgesini önemli bir yere taşıyacaktır.

Öğrenci dostu bir şehir olmak istiyoruz

Ünye olarak bu konudaki en önemli avantajlarımız, fakültemizin sahip olduğu yetkin akademik kadro, yerleşke alanımızın konumu ve olanakları, şehrimizin bu konudaki duyarlı kamuoyu, Ünye’nin ulusal ölçekteki olumlu imajıdır. Şehrimiz, eski bir liman kenti olarak her zaman dışa dönük, hoşgörülü ve farklı kültürlere açık olmuştur. Bu nitelikleri onun öğrenci dostu bir şehir olma yolunda en önemli artılarıdır.

Tüm STK ve yerelde herkesin görüşüyle aynı düşünüyoruz

Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin (Ü.İ.İ.B.F) mevcut fiziki durumunun fevkalade yetersiz olduğu ve Ünye’nin coğrafi ve sosyal potansiyeline paralel olarak ülkemizin ekonomik ve teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak yeni fakülte bölümlerinin de planlandığı ODÜ Ünye Yerleşkesi alanının tahsis süresi dolmadan en kısa sürede bitirilmesi hususunda tüm STK’ların ve yerelde herkesin ortak görüşüne katılmaktadır.

Mevcut fakültenin fiziki durumu akademik kadro ve öğrenciler için daha elverişli hale getirilmesi gerekiyor

Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu yaptığı çalışma sonuçlarına göre, mevcut ODÜ Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin akademik yeterliliğinin yüksek düzeyde olduğunu, fakat son yıllarda fakülteye gelen öğrencilerin puanlarında azalan bir sürece girildiğini tespit etmiştir.Bu anlamda, mevcut bölümlerin (İktisat-İşletme-Çeko-Kamu Yönetimi) tercih sıralamasında geriye düştüğü görülmektedir. Ü.İ.İ.B.F’nin Ünye için kıymetli bir değer olduğu düşüncesiyle de fakültenin mevcut fiziki durumunun akademik kadro ve öğrenciler için elverişli hale getirilip eğitime daha kaliteli ve konforlu ortamlarda devam edilmesini destekliyoruz.”

Ünye KENT HABER/Yücel ARSLANTEKE

 

 

Bu haber toplam 1.187 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler