HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Ocak 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
30 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 17:57

2021 Yazında OSB’de Bacalar Yükselecek

Ünye OSB’de Ocak ayında altyapı uygulama projesi ihalesine çıkılacağını belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, 2021 yılının yaz ayında alanda fabrikaların yükseleceğini söyledi.
2021 Yazında OSB’de Bacalar Yükselecek

Altyapı çalışmasının 3-4.5 ay süreceğine işaret eden Kenan Selim Argan; “Alanın planları, plankoteleri yapıldığı, su basmanları belirlendiği için altyapı ihalesi sonrası isteyen yatırımcılar buradaki bazı alanlarda inşaat çalışmalarına başlayabilecekler.” dedi. OSB’nin hayata geçmesiyle Ünye’de 5 bin kişiye iş imkanı sunulacağının altını çizen Başkan Argan “Bu nedenle OSB çok önemli bir proje.. Ünye’mize, hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerinde bulundu. AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim ArganÜnye Organize Sanayi Bölgesi altyapı projesinin onaylandığını ve altyapı uygulama ihalesi noktasına gelindiğini ifade ederek, “Ünye OSB yakından takip ettiğimiz en önemli projelerden bir tanesi. Bu kapsamdaKillik bölgesinde 500 dönümlük alan üzerinde çalışmalarda sona gelindi. 37 müteşebbisimizin alandaki parselasyon işlemleri tamamlandı. Geçtiğimiz ay bu alanda altyapı uygulama proje ihalesi ile ilgili süreç başlamıştı. Bu ara Bakanlıktan dagörevlilerin  peyder pey gelmesi veOSB alanında yaptıkları incelemeler neticesinde altyapı projesinin onaylandığını söyleyebiliriz.”dedi.

Bakanlık Ocak ayında ihale çıkacak

Bu ay OSB alanında iş makineleri ile düzenleme yapılacağını Ocak ayında ise alt yapı uygulama ihalesinin gerçekleşeceğine işaret edenKenan Selim Argan, “Alt yapı ile ilgili işlerinprojeleir onaylandı. Bakanlık temsilcileri sık sık gelerek tespitlerini yaptılar. Öneri ve değişikliklerini söylediler. Orada artık kanalizasyon, içme suyu, atık ve yolların aplikasyonları, diğer taraftan telekomünikasyon alt yapısı  ile ilgili ihale aşamasına gelindi.Ocak ayı içerisinde Bakanlığımız altyapı uygulama ihalesine çıkacak. Bu konuda herhangi bir sıkıtı yok. Proje ile ilgili hiç bir sorunumuz yok, parselasyon ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Ocak ayında altyapı uygulama ihalesi sonrası alanda kazma vurulacak noktaya geleceğiz. Diğer taraftan da buranın üst yapısı için şekil olarak alanımızın belirlenmesi ile ilgili Aralık ayı içerisinde iş makineleri ile bir düzenleme çalışması yapma arzusundayız.”dedi.

2021’de fabrika binaları yükselecek

2021 yılının ilk 3 ve 6 aylık dilimlerinde OSB’de binaların yükseleceğini işaret eden Başkan Argan, “2021 yılının ilk 3 ay ve 6 aylık dilimlerinde de binaların yükselmiş olduğu, Ünye’de istihdam noktasında, Ünye’de işe başlama noktasında ciddi adımların temellerinin atılacağı bir noktaya gelmiş olacağız. Bu konuda destek olan tüm siyasetçilerimize, müteşebbislerimize, Ünyeli hemşerilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hakikaten 40 yıllık bir özlem ve hasretti.”diye konuştu.

5 bin kişiye iş imkanı

OSB’nin hayata geçmesiyle Ünye’de 5 bin kişiye iş imkanı sunulacağının altını çizen Argan açıklamasında şunları kaydetti, “Yapılan hesaplamalara göre burada 5 bin civarında işsizimizin iş sahibi olacak.Bu nedenle OSB çok önemli bir proje..

İşin % 90-95’i bitti

Bu zaman kadar işin yüzde 90-95’lik kısmının bittiğini belirtmek istiyorum. Daha önce de söylediğimiz gibi, 2021 yılı Ünye’de bir atılımın, açılımın başlangıcı olacak. Ünye’mize, hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

İhale sonrası yatırımcılar binalarının inşaatlarına başlayabilecek

Altyapı çalışması da ortalama olarak 3-4.5 ay sürer diye düşünüyoruz. Altyapı ihalesi yapıldıktan sonra alanın planları, plankoteleri yapıldığı, su basmanları belirlendiği için isteyen yatırımcılar alt yapı çalışmaları sırasında bazı alanlarda inşaat çalışmalarına başlayabilecekler."

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE


 

 

Bu haber toplam 1.070 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 2021, Yazında, OSB’de, Bacalar, Yükselecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler