HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Mart 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
23 Aralık 2020 Çarşamba Saat: 17:29

Büyük hizmetleri Büyükşehir olduktan sonra gördük

Ordu’nun Büyükşehir olması için çalıştıklarını belirten Hüseyin semiz; “2013 yılında denildi ki, ilk 30 şehir içine sokmamız lazım. Destek istedik, gayret ettik ve Ordu Büyükşehir oldu.” dedi.
Büyük hizmetleri Büyükşehir olduktan sonra gördük

Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla Çaybaşı’nın büyük hizmetler görmeye başladığını belirten Hüseyin Semiz; Büyükşehirle birlikte bizim sadece bir göletimiz için 20 milyonun üstünde yatırım yapıldı. Benim ilçemin 50 yıllık bütçesi bunun borularını bile almaya yetmezdi” ifadelerinde bulundu.

Başkan Semiz; Büyükşehir Belediye Başkanını ziyadesiyle sevip saydıklarını belirterek; “Başkanımız  60-70 yılını bu devlete vermiş ve devleti de dünyada temsil etmiş, başarılı projelere de imzasını vurmuş büyük bir değer. Bizim için çok büyük avantaj.” şeklinde konuştu.

Ordu’nun Büyükşehir olmasını çok istediklerini ve bunun için çok çalıştıklarını ifade eden Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz; ilçe olarak büyük hizmetleri Büyükşehir olduktan sonra görmeye başladıklarını belirtti.

Ordu olarak siyaseten güçlü bir iliz…

Ordu siyasetinin ezelinden beri güçlü olduğunu ve bugün de bunun devam ettiğini belirten Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, Oney Flaş FM’in Bir Konu Bir Konuk programında Ünye Kent Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk’e konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi;  “Milletvekillerimizin destekleri, çabaları, sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmaları ki biz çalışmaları yakinen biliyoruz. Sayın Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş hocamız zaten sürecin başındadır.

Büyükşehir olmak için çok çalıştık

2013 yılında ben Çaybaşı İlçe başkanıyken Ordu Büyükşehir ile ilgili start verildi. Dönemin siyasi büyükleri tarafından ve siyasi otoriteler tarafından denildi ki, biz Ordu’muzu süper lige çıkarmamız lazım. Biz Ordu’yu Türkiye’de ilk 30’unun içine sokmamız lazım. Bu ligde biz de oynamalıyız. Kapı kapı gittik hemşerilerimizi ziyaret ettik.  Gayret ettik ve Ordu Büyükşehir oldu.

Büyük hizmetleri Büyükşehir olduktan sonra gördük

Ordu Büyükşehir olduktan sonra bize büyük hizmetleri gelmeye başladı. Bizim sadece yayladaki bir göletimiz 20 milyonun üstünde maliyeti olan bir gölet. Bu gölet DSİ marifetiyle tasarlandı, yapıldı. Bunun sadece isale borularını dahi benim ilçemin 50 yıllık bütçesi ihale etmeye gücü yetmezdi. Ben bugüne kadar ilçemde 40 kilometre beton yol yaptıysam Büyükşehir destekleriyle yaptım. Bunu ilçemin imkanlar ile yapmam mümkün değildi. İlçemin ekonomik durumlarını işi devraldığımda biliyorum, buradan, aman aman yoruldum, battım dediğim yok. Ama ekonomik durumunu ben biliyorum. Personelimiz 3. aydır maaşını alamıyordu. Ben Büyükşehir’den öncesini de biliyorum. Meclis üyesi ve ilçe başkanıydım. İlçe imkanları ile böyle devasa yolları, devasa su hatlarını tıkır tıkır yapmak mümkün olamazdı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız bizim için büyük avantaj..

Büyükşehir Belediyesi büyük bir tecrübeyle, birikim ve bilgiyle idare ediliyor. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, 60-70 yılını bu devlete vermiş ve devleti de dünyada temsil etmiş başarılı projelere de imzasını vurmuş büyük bir değer. Bizim için çok büyük avantaj. İlimiz tarıma dayalı ekonomisi olan bir il. Başkanımız bu gerçekten hareketle yeni yeni çalışmalar başlattı. Bunların arkası gelmeye devam edecek. Şunu özellikle görüyoruz tarım ve tarıma dayalı ürünler ki yeni fidanlar mantar çeşitleri, sebze ve meyve çeşitleri. Tarıma dayalı olarak hayvancılığı teşvik ediyor. Ülkemiz fındıktan yıllık 2 milyar dolar gelir elde eder. İtalya sadece manda peynirinin imalatından yılda 20 milyar dolar kazanıyor. Yani fındığın 10 katı gelir elde eder eder. Büyükşehir Belediye Başkanımız bunu yıllardır söyler. Yıllardır, bizde bir sucuk fabrikası kuralım, der. Gerçekten kendisini ekstra üstü ekstra sevip sayarız. Kendisinin tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Büyükşehir, Çaybaşı’na çok ciddi destek veriyor. Benim yolumun ve suyumun 15 yıl önce bitmesi gerekiyordu. Bitmemiş ama bugün bu alanlarda kısa sürede büyük yatırımlar gerçekleştirdik. Büyükşehirle olan çalışmalarımız her alanda bütün hızıyla sürüyor.” 

Ünye KENT Haber

 

 

Bu haber toplam 652 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler