HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Nisan 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
3 Ocak 2021 Pazar Saat: 12:59

2020 YILI NASIL GEÇTİ?

Ünye, tüm dünyada olduğu gibi Kovid-19’un (koronavirüs) damga vurduğu bir yılı geride bıraktı.
2020 YILI NASIL GEÇTİ?

Ünye’de 2020 yılında iz bırakan haberler neler oldu? Ünye’nin tek günlük gazetesi olan Ünye Kent’in gazete manşetlerine hangi haberler yansıdı? İşte geride kalan yıldan bazı kesitlerle haber turu…

Tüm dünyada olduğu gibi mart ayında ülkemizde hayata giren Kovid-19 (koronavirüs) salgını herkesin en büyük korkusu haline geldi. Ünyeliler maske ile tanıştı, sosyal mesafeli yeni normal hayata alıştı.

Manşetlere yansıyan haberlere bakıldığında ilçede uzun yıllardır devam eden sorunların sürdüğü görüldü.

Ünye - Niksar - Akkuş - Tokat yolu sık sık gündeme gelse de somut adım atılamadı.

Ordu’nun ikinci büyük ilçesi olan Ünye’de 30 yıllık kanayan problem haline gelen OSB’de önceki yıllara göre Killik Mevkii’nde yapılan kamulaştırmalarla ve hazırlanan projelerle somut bir adım atılmış oldu.

Türk Hava Kurumu’nun üniversite yerleşkesi için eski havaalanı arazisini Ordu Üniversitesi’ne tahsis etmesinin ardından fakülte polemiği sürdü.b Yerleşkeye fakülte temeli atılması için Ünyeliler üniversitenin verdiği sözü tutması talep etti.

2020’de OTSO Başkanı Servet Şahin’in açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Ünye’nin Konteynır Limanı damga vurdu. Yılın son ayında da sık sık gündeme gelen ve Ünyelilerin sahip çıktığı Konteynır Limanı’na Servet Şahin’in bakışı tepki aldı. Ordu ve Giresun arasına bir liman isteyen Şahin’in açıklamaları karşısında ilk kez STK’lar bir araya gelerek limanla ilgili tek ses oldu.

OCAK 2020

Ünye karadan ve denizden iki deprem kuşağı arasında!

Ünye karadan ve denizden geçen iki fay arasında bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, Ünye iki deprem kuşağı arasında kurulu bir yerleşim yeri.

Şehrin merkezi sık sık elektriksiz kalıyor

Ünye’nin şehir merkezinde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Ünye, UNESCO yolunda…

Ünye Belediyesi “Ünye Miraslığından Dünya Miraslığına Yolculuk” projesi kapsamında Ünye Kenti Kültürel Mirası, UNESCO Dünya Mirası ve Ünye Kalesi Çalıştayı düzenledi.

İlküvez’deki felaket duyulanın çok ötesinde!

İlküvez Göksu Yaylası’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan düzenli depolama sahasına dökülen çöplerin yol açtığı çevre felaketinin duyulanın çok ötesinde olduğuna dikkat çekildi.

Artık kazma vurulsun!

Ordu ve Tokat milletvekillerinin, Ulaştırma Bakanı'ndan önce yapılmasını istedikleri Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili siyasi partilerin Ünye İlçe başkanları, yolda bir an önce çalışma başlatılmasına işaret ettiler.

Bakan’a Tokat ve Ordu Milletvekillerinden Ünye-Akkuş-Niksar Yolu çıkarması

AK Parti Ordu Milletvekilleri ile Tokat Milletvekilleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'a Ünye-Akkuş-Niksar yolu için çıkarma yaptılar.

İlküvez'deki çöp Cumhurbaşkanlığı’na taşındı

Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi Göksu Mevkisi’ndeki çöp sorunu Cumhurbaşkanlığı'na taşındı.

ŞUBAT 2020

‘Karadeniz’in Kalbi Ünye’ dillerde!

Show TV’nin sevilen ve izlenme rekorları kıran ‘Kuzey Yıldızı İlk Aşk’ dizisinin Ünye bölümü televizyonda gösterildiği sırada oyuncular tarafından kullanılan ‘Karadeniz’in Kalbi Ünye’ sloganı dillerden düşmüyor.

Prim teşvik süresi 1 yıl uzatıldı

1 Ocak 2020 yılı itibariyle sona eren, Hükümetin işverenlere sağladığı 6 puanlık prim teşvik süresi 1 yıl daha uzatıldı.

UNIPORT AVM neden boşalıyor?

2017 yılında açışından bugüne Ünye’de yaşanan AVM boşluğunu dolduran UNİPORT AVM’de kapanan işyeri sayısı kamuoyunda endişe yaratıyor.

Su faturalarına çöp parası eklendi

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, OSKİ’nin su faturalarına çöp parası ilave edilmesi kararı aldı.

Ünye’nin nüfusu 128 bin 101

Türkiye'nin nüfusu, 2019'da bir önceki yıla göre 1 milyon 151 bin 115 kişi artarak 83 milyon 154 bin 997 kişiye ulaştı. Ünye nüfusu ise 128 bin 101 oldu.

Patlama alanında çalışma başladı

Ünye'den geçen doğal gaz hattında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın, doğal gaz boru hattında gazın bitmesinin ardından söndü. Ekipler patlamanın olduğu yerde sabaha karşı çalışma başlattı.

Ünye'den geçen doğal gaz hattında 31 Şubat 2020 tarihinde  meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın, hatta gaz akışının kesilmesiyle gece 02.00 sıraları söndü. Yazkonağı Mahallesi'ne Samsun ve Ankara’dan gelen Botaş ekipleri müdahale için hattaki gazın yanarak bitmesinin ardından sabaha karşı çalışmalara başladı.

MART 2020

İstanbul’dan Ordu’ya virüs taşındı

İstanbul’da yaşayan ancak koronavirüs hadisesi sonrası İstanbul’dan Ordu’ya gelenlerin koronavirüs taşıdıklarına dikkat çekildi.

Zorda kalanlar için “Ünye’de Vefa Zamanı”!

Koronavirüsün ekonominin üzerinde yarattığı olumsuzluklar sonucu işyerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan, çalışamayan ve bir anda zora düşen ihtiyaç sahipleri için “Ünye’de Vefa Zamanı” projesi hayata geçirildi.

İlaç kıtlığı kalmadı; nöbetçi eczane ikiye çıktı

Eczacılar Odası Ünye Temsilcisi Nuray Savaş, 17 Şubat tarihinde yapılan zamdan önce birçok ilacın bulunamadığını hatırlatarak, zammın ardından ilaç piyasasının normale dönüldüğünü söyledi.

THK arazisine yurt yapılacak!

ODÜ Ünye yerleşkesi kurulacak olan alanda bulunan THK’ya ait yaklaşık 25 dönüm yere sadece öğrenci yurdu ve pansiyon yapılabilecek.

İmar planında ticaret, ticaret+konut alanı olarak belirlenen alanı THK’nın bu kapsamda satışa çıkarması üzerine, Ünye Belediye Meclisi, üniversite alanına bitişik bulunması nedeniyle söz konusu alana öğrenci yurdu ya da pansiyon yapılması kararı aldı.

NİSAN 2020

"Hepimizin gururu olsun"

Koronavirüse karşı aşı çalışmalarıyla gündemde olan Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, ürettikleri iki aşıdan birinin isminin Ünyeli Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu'nun kısaltması olan "SK10" olacağını söyledi.

Ünye'de UFO heyecanı...

Ünye'de iki akşam arka arkaya gökyüzünde görüntülenen cisim, ufo heyecanına neden oldu.

 “Canınız hangi yemeği istiyorsa söyleyin…”

Korona virüs salgınında canları pahasına fedakarca görev yapan ve sitelerinde oturan sağlık çalışanlarına site girişine ve otopark girişine astıkları yazılarla ile teşekkür ettiler.

Şifre geldi ama maske gelmedi!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ücretsiz maske alabilmesi için cep telefonlarına şifre gelen vatandaşlar gittikleri eczanelerden geri dönmek zorunda kalıyor.

Çamlık’ta neler oluyor?

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılı sonlarında Ünye Çamlığı ile ilgili başlatılan çalışmanın hala sahaya yansımaması kafa karışıklığına yol açtı.

Bu işin çaresi; sokağa çıkma yasağı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye'de, 30 büyükşehirde ve Zonguldak'ta 2 günlüğüne sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Ünye’de sokak ve caddeler bomboş kaldı.

Sağlık çalışanlarına pankartlı teşekkür

Ünye’de faaliyet gösteren ve Sivil Toplum Platformu adı altında bir araya gelen 13 dernek sağlık çalışanlarına pankartla teşekkür etti.

Ordu'da korkutan deprem!

Ordu'nun Korgan ilçesi merkezli olarak 4.1 şiddetinde meydana gelen deprem, tüm ilçelerde olduğu gibi Ünye'de de kuvvetli olarak hissedildi, sarsıntı endişe yarattı.

MAYIS 2020

Adıgüzel’den çarpıcı iddaa!

Ünye’nin Erenyurt Mahallesi’nde iki gün önce çıkan orman yangını ikinci gün kontrol altına alındı. Yangın sırasında bölgeye giden CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bu tür yangınların şüphe uyandırdığını, altın madeni aramak için çıkartılmış olmasının ihtimal dahiline olduğunu söyledi.

Kale dehlizleri gün yüzüne çıkıyor

Ünye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Ünye Kalesi’nde herkesin merakla beklediği dehlizlerin temizlik çalışmaları başladı.

Yunus Emre’ye yeni hat..

Ünye şehir merkezinden Yunus Emre Türbesi’ne uzanan en kestirme yol olarak bilinen Orta Saraçlı Caddesi Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfaltla kaplanıyor.

Maske işi bir karıştı, pir karıştı!

Piyasada 30-40 kuruşa satılırken yüzüne bakılmayan maskeler koronavirüs salgını sonrası kıymete bindi, fiyatı katlandı, karaborsaya düştü.

HAZİRAN 2020

Bu yol iki ilçeyi değil, iki bölgeyi bağlıyor”

Ünye-Akkuş-Niksar yolunun iki ili, ya da iki ilçeyi birbirine bağlayan yol olmadığına dikkat çeken Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, yolun Karadeniz’le Akdeniz’i bağlayan ulusal bir yol olduğunu söyledi.

“İlküvez’deki çevre suçu tescillendi”

Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Çaybaşı Katı Atık Depolama Tesisinin çevreyi kirlettiği gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesine 88 bin 499 TL para cezası kesti.

Ünye OSB’ye 37 fabrika kurulacak

Hazırlık çalışmaları devam eden Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika kurulacak parsel sayısı 37 olarak belirlendi. Bu parsellerden 25’i yatırımcılara tahsis edildi.

 “Buraya bir gelen bir daha gelmez!”

Ünye’de Çarşamba günü kurulan pazaryeri bundan böyle haftada iki kez Çarşamba ve Pazar günü olarak Liseler Mahallesi Irmak Caddesi’nde kurulmaya başlandı.  17 Haziran Çarşamba günü yeni yerinde kurulan pazaryerinden, ne pazarcı esnafı ne de vatandaş memnun. Esnaf işlerinin aşırı düşmesinden, satış yapamamaktan, dere kokusundan ve sıcaktan dert yanarken, vatandalar ise pazarın uzak oluşundan, ulaşım zorluğundan dert yandı.

OSKİ’den vatandaşa yüksek fatura şoku

OSKİ tarafından Haziran ayında gönderilen su faturalarındaki tutarlar vatandaşlarda şok tesiri yarattı.

“Dönemimde sadece bu yol yapılsa yeter”

Ünye-Niksar yolunun, bölgesi için önemine dikkat çeken Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Bölgemizin ve çocuklarımızın geleceği bu yolun yapılmasına bağlı” dedi.

Piyasada bahar havası hakim!

Koronavirüs salgını sürecinde ekonominin lokomotifi olan iş dünyası ve esnaflar arasında, 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme süreci, bahar havasına dönüştü.

Tanju Çolak, Ünye kilini sağlık için çok faydalı buluyor

Eski milli futbolcu Tanju Çolak ve Medikil Firması Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Tecer tarafından Sağlık Bakanlığı ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) onaylı bentonit kilinin tanıtımı yapıldı.

Hastanede randevusuz muayene yapılmayacak!

İl Pandemi Kurulu’nca hastanelere kontrollü giriş sağlanmasına; mümkünse refakatçi kabul edilmemesine, refakat gerekiyorsa en fazla bir kişi ile sınırlandırılmasına karar verildi.

Ordu-Ünye 13.5, Samsun-Ünye 40 TL!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan Ünye Birlik Firması 1 Haziran itibariyle kısıtlamaların kaldırılmasıyla yeniden Samsun seferlerine başladı. Koronavirüs öncesi Ünye’den Samsun’a 20 TL’ye yolcu taşıyan Ünye Birlik Firması, ‘Yeni Normal’ hayatın başladığı dönemde yolcu sayısı yarıya düşürüldüğü gerekçesiyle bilet fiyatını iki katına çıkararak 40 TL yaptı.

Diğer taraftan Altınordu’dan Samsun’a kalkan Ordu Birlik Firması’nın, Altınordu-Ünye arası bilet ücretini 13.5 TL, Fatsa-Ünye arasını ise 7.5 TL olarak açıklaması; “Buralardaki fiyatlar düşük olduğu halde Samsun-Ünye arası neden iki kat zamlandı? sorusuna yol açtı.

TEMMUZ 2020

Ünye tarihinde bir ilk… Çarşamba günü sebze pazarı açılmadı

Ünye’de Çarşamba günleri kurulan sebze pazarı, tarihinde ilk defa açılmadı. Yeni pazaryerini protesto eden sebze pazarı esnafı 29 Temmuz Çarşamba günü pazaryerinde tezgah açmadı.

Ünye önce tasarrufa, sonra hakedişe takıldı!

İlk 2018 yılında başlayan Ünye Kültür Merkezi inşaatı, daha işin başındayken Hükümetin uygulamaya koyduğu tasarruf tedbirlerine takılmış, durdurulmuştu.

2020 yılı Mart ayında ikinci kez başlayan Ünye Kültür merkezi inşaatında bir kez daha hayal kırıklığı yaşandı. İnşaat bu seferde yüklenici firmanın yaptığı işe karşılık hakediş parasını alamadığı gerekçesiyle durdu.

Yaklaşık 20 gün önce inşaatı durduran yüklenici firmanın buradaki ekip ve ekipmanını bir başka yerdeki inşaatına götürdüğü öğrenildi.

Mart ayında yeniden başlayan inşaatla ilgili yapılan açıklamalarda, işin parasının Kültür Bakanlığı’nda hazır olduğu, ödenek sıkıntısı yaşanmayacağı ifade edilmişti.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü 4. yılında anılıyor

Ünye’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. Yılında anma programı Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı, Mevlid programı, şehit ve gazi ailelerini ziyaretle devam etti.

Kıran, Ünye-Niksar yolunu Bakan’la görüştü

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nda yapılacak çalışmaları görüştü.

Bu Vali Ünyelileri şaşırttı!

Ordu’ya atanmasının ardından ilçe ziyaretlerine başlayan Vali Tuncay Sonel’in Ünye ziyareti “olay” oldu. Vali Sonel’in makam aracıyla değil de il müdürlerini de yanına alarak toplu olarak bindikleri Valilik hizmet minibüsüyle Ünye’ye gelmesi dikkat çekerken, kendisini karşılayanlar tarafından bu davranışı takdirle karşılandı.

Ünye ziyaretinde vatandaş ve esnafla yakından ilgilenen Vali Tuncay Sonel’in Ünye turu hem şaşkınlık hem de takdirle izlendi.

AĞUSTOS

Fındık pazara nazlı iniyor!

Bu sene pazara inen fındığın kaliteli olduğu, çürüğe rastlanılmadığı belirtildi. Diğer taraftan pazara inen fındığın önceki yıllara göre daha ağır ve nazlı olduğuna işaret edildi.

Koronavirüs teğet mi geçti?

Son yıllarda turizmin gözdesi olma yolunda hızla ilerleme kaydeden bölge turizminde bu yıl neler yaşandı? İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’ın dediği gibi koronavirüs turizm sektörünü teğet mi geçti, yoksa çarparak mı geçti?

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi,pandemi gölgesinde bir turizm sezonu geçirdiklerini belirterek, bu yıl geçmiş yıllara göre yüzde 60-70 oranında kayıplarının olduğunu söyledi.

ÜNTİSAD Başkanı Öznur Özkan ise, kapalı geçen 3 aylık pandemi sürecinin ardından sezonu korku ve endişeyle açtıklarını ancak sezonun çok fena geçmediğine işaret etti.

Çamlık’la ilgili güzel haberler gelmeye başladı!

Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım ve düzenleme çalışması yapılan Çamlığın doğal dokusuna uygun, nefes alan bir görünüme kavuşturulduğu belirtildi.

Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Tavlı koronavirüse yakalandı

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'nınkoronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Yapılan açıklamada, Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın durumlarının iyi, evde izole oldukları belirtildi.

Geçen hafta Ünye Kaymakamlığında ve Belediye’de denetim yapan Bakanlık Müfettişinin koronavirüslü olduğu, Kaymakam Hüseyin Güney ile Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nınkoronavirüse bu yoldan yakalandığı belirtiliyor.

Ünye-Niksar yolu için 3 milyar sözü!

Tokat TSO Başkanı Ali Çelik, “Ünye – Akkuş – Niksar Yolu’nun yapım bedeli 3 milyar lira. Yolu yapın, size namus ve şeref sözü, biz 1 yılda Rusya’ya 3 milyar liralık ihracat yapacağız.” dedi.

Maske takmamak neyin delikanlılığı?

İkizce Kaymakamı Mustafa Berat Kasımoğu, ilçede koronavirüs bulaştığı halde kendini saklayanlara fena çıkıştı. Pek çok vatandaşın kendisini çok üzdüğünü belirten Kaymakam Mustafa Berat Kasımoğlu; “Vakalarınızı nasıl saklar, bildirmezsiniz? Nasıl elinizi kolunuzu sallayarak ilçede dolaşırsınız” diyerek yapılan yanlışlığa dikkat çekti.

Çamlığımıza ve sahilimize sahip çıkmak için buradayız”

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Çamlık projesinin ve Bisiklet Yolu’nun doğal yapıyı bozacağı endişesiyle eylem yaptı.

Triatlon yarışı Ünye’den Altınordu’ya geçti

2017-2018 yıllarında Ünye'de yapılan Triatlon Yarışının, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleri sonucu Altınordu ilçesinde yapılması kararlaştırıldı.

Fındık hasadı başladı

Ünye’de fındık üreticileri, sahil kesimi için açıklanan tarihe göre 7 Ağustos Cuma günü ürünlerini hasat etmeye başladı.

EYLÜL 2020

Ünye Limanı ne güne duruyor?

Ordu’nun kendi fındığını kendisinin ihraç etmesi gerektiğini belirten, bunun içinde Ordu’nun Altınordu ilçesine liman yapılmasını isteyen Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ünye Limanı bir kez daha görmezden geldi.

Ünlü yapımcıdan Ünye’ye okul…

ATV ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni “Hercai” ve Kanal D ekranlarındaki “Çatı Katı Aşk” dizilerinin yapımcısı Banu Akdeniz, Ünye’de engelli çocuklar için anaokulu yaptırıyor.

Yoğun bakımda yer kalmadı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yoğun bakım doluluk oranını yüzde 75.98 olarak açıkladığı Ordu ili genelindeki hastanelerin yoğun bakım servislerinde yatak sıkıntısı yaşanıyor.

Tarım Kredi’de fındık 23 TL

Bu yıl piyasaya giren ve fındık almaya başlayan Tarım Kredi Kooperatifinde fındık alım fiyatı 23 TL’ye yükseltildi.

Kültür Merkezi’nde işler paraya bağlı!

Geçtiğimiz Mart ayında inşaatına başlanan, ancak ödenek gelmediği için yüklenici firmanın işi durdurduğu Kültür Merkezi inşaatının devamının paraya bağlı olduğu öğrenildi.

 “Sağlıkçılar korunamazsa salgınla baş edilemez”

Ordu Tabipler Odası Başkanı Dr. Ali Coşkun,"Doktorlar ve sağlık personeli hastalığa karşı korunamadığı takdirde Covid-19’la mücadelede yeterli olmayacaktır."

EKİM 2020

“Biz sözümüzün arkasındayız”

Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesinde yapılacak yeni binanın mevcut fakülte binası olarak yapılmasını isteyen Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’a Ünye’den tepki gecikmedi.

Yerleşkeye yapılacak binalardan birini yeni bir fakülte için yapma sözünü verdiklerini belirten Ünye’deki oda ve borsa başkanları; “Biz sözümüzün arkasındayız. Yeni bir fakülte binasını yapmaya her zaman hazırız” dediler.

Mevcut fakültenin yeri olduğunu belirten Ünyeliler; “Mevcut fakültenin yeri var. Zaten onun binasının satın alınmasını da biz sağladık. Biz yeni fakülte istiyoruz. Onun binasını da yapıp, ODÜ’ye teslim edeceğiz” ifadelerinde bulundular.

Ünye Kent 12 yaşında...

Medya Ajans Yayın Grubu gazetelerinden, sahipliğini Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk’ün yaptığı Ünye’nin tek günlük gazetesi olan Ünye Kent Gazetesi 12 yılı geride bırakarak 13. yılına girdi.

Cumhuriyet coşkusu Ünye’de her yerde…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı, koronavirüs tedbirleri kapsamında da olsa Ünye’de coşku içinde kutlanıyor.

 “Yazılı basın güvenilir kaynak olmayı sürdürüyor”

Basın İlan Kurumu Ordu-Giresun Bölge Müdürü Engin Kaşdaş, Ünye ilçesinin tek günlük gazetesi olan Ünye Kent Gazetesi’ni ziyaret etti.

Ünye, Demir Ali için bu stantta buluşuyor…

Altınordu’da yaşayan 18 aylık SMA hastası Demir Ali bebek için yardım kampanyası başlatan anne Av. Ezgi Kara Bayraktar, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda stant açtı.

Atanmış Başkan’dan seçilmiş Başkan’a…

Hüseyin Tavlı’nın Belediye Başkan adayı olması üzerine AK Parti Genel Merkezi tarafından Ünye İlçe Başkanlığı’na atanan Kenan Selim Argan, partisinin 6. İlçe Kongresinde seçilmiş başkan oldu.

Ünye’yi dünyaya açacak projeye start verildi

Ünye Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, ÜTSO’nunDOKA’dan aldığı destekle hayata geçen 100 bin liralık Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında 40 tur operatörünün 4 günlük Ünye programı başladı.

Firma sözünü tutmadı, balıklar yine öldü

Ünye Kaymakamlığı, Erenyurt Hasanlı Mahallesi’nde ki kil maden ocağından Ağıdere Mahallesi’nde dereye salınan suyun kırmızı benekli alabalıkların öldürdüğü iddiası üzerine resmi işlem başlattığı öğrenildi.

‘Kil arıyoruz’ diyerek altın mı arıyorlar?

Ünye’de bir süredir kafaları karıştıran bir durum yaşanıyor. Kil (Bentonid madeni) aradığını söyleyen bir firmanın kilin bulunmadığı alanlarda sondaj yapması endişeyle karşılanıyor.

Ordu; Büyükşehir mi, yoksa ilçe mi?

Altınordu ilçesinin girişindeki bir tabela gören herkesin kafasını karıştırıyor. Tabelada Ordu’nun nüfusu 218 bin olarak yazılı. Halbuki, Ordu’nun nüfusu 772 bin.

6 yıldan bu yana devam eden böyle vahim bir sayı yanlışlığını kim, neden yapıtı ya da kimler bu yanlışın yapılmasına sebep oldu?

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, tabelada 218 bin yazılan nüfusun Altınordu ilçesinin nüfusu olduğunu belirterek, “Altınordu’nun hala ilçe olduğunu bilmeyenler Büyükşehir Ordu ile Altınordu ilçesini karıştırma gafleti yaşıyor.” dedi.

KASIM 2020

Sağlıkçı anne mahkemede çocuğundan oldu!

Ordu 2. Aile Mahkemesi, mahkemede görülen bir boşanma davasında, Covid-19 hastalığının yüksek bulaşıcılığı göz önünde bulundurularak, sağlık çalışanı olan davacı annenin 5,5 yaşındaki çocuğunun velayeti babaya verildi.

Hiç değilse bir tanesi yaşatılsın!

Çömlekçi Burunucu Mahallesi’ne adını veren çömleklerin pişirildiği fırınların yok olmasına üzülen mahalle sakinleri, “Bu fırınlar birer birer yok oldu. Bir tanesi kurtulabilecek durumda. Bari o yaşatılsın.” dedi.

Ünye, 2. sınıf ilçe konumuna itildi

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla Ünye’nin ikinci sınıf ilçe konumuna itildiğini ifade etti.

Kilosu 2 bin TL olan salep Ünye’de üretilecek

Ünyeli üç öğretmen gıda ve ilaç sanayisinde kullanılan salep üretiminin Ünye’de de yapılması ve yaygınlaştırılması için çalışma başlattı.

Fındık hastalıklarında bentonit mucizesi!

Fındık hastalıklarında bentonit mucizesi.. Bahçelerde bentonit kullanılması durumunda bakteriyel hastalıkların yüzde 60-70 oranında önlendiği belirtildi.

Yatırımları Ünye Fatsa arasında yapalım

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ünye ile Fatsa’nın bazı yatırımları ara yerde yapmalarının iki şehir için önemine işaret etti.

Ordu’nun iki üniversite hakkı var

Büyükşehirlerin en az iki üniversite hakkı olduğuna işaret eden AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, Büyükşehir olan Ordu’da da 2. bir üniversite için çalışma yapılmasının doğru olacağına dikkat çekti.

Üniversite yerleşkesindeki hedef; yeni bölümlerin açılması

Ünye’deki siyasi partiler, Ordu Üniversitesi tarafından çalışmaları devam eden eski havaalanı alanındaki yerleşke yeri ile ilgili olarak asıl hedefin, yeni bölümleriyle birlikte üniversite yerleşkesi olduğuna işaret ettiler.

ARALIK 2020

Söz verildi, liman Ünye’de yapılacak

AK partili vekillerin, belediye başkanlarının, teşkilatların birbiriyle kavgalı gösterilmesinin doğru olmadığına işaret eden AK parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu; “Aramızdaki tatlı rekabet kavgayla karıştırılmasın.” dedi.

Altınordu’dan Ünye’ye çöp geliyorsa ithalatçı, ihracatçı da gelir!

Ünye’deki Limanı kendilerine hizmet vermekten uzak olduğunu belirterek Altınordu ilçesine liman isteyen OTSO Başkanı Servet Şahin’e anlamlı cevap;“Eğer uzak görülmeyip Altınordu’dan Ünye’ye çöp geliyorsa Servet Şahin hiç merak etmesin, Altınordu’daki ithalatçı ve ihracatçı da Ünye’ye gelir.”

Ordu ililimanının Ünye Limanı olduğunu ifade eden Ünye’deki STK’lar Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile Ünye Ticaret Borsası öncülüğünde bir araya gelerek Servet Şahin’e “ne yapmak” istediğini sordular.

“Şahin, siyasi destek görmüyor”

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun telekonferans toplantısında, Altınordu’ya konteynır liman yapılmasını isteyen Servet Şahin’e Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile Ünye Ticaret Borsası’ndan tepki…

Takasla birçok sorunu çözüyoruz

Ünye Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan takasla önemli birçok sorunu çözmeyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Mesele sorunla yaşamak değil, sorunu çözmek olmalı.” dedi.

Büyük hizmetleri Büyükşehir olduktan sonra gördük

Ordu’nun Büyükşehir olması için çalıştıklarını belirten Hüseyin semiz; “2013 yılında denildi ki, ilk 30 şehir içine sokmamız lazım. Destek istedik, gayret ettik ve Ordu Büyükşehir oldu.” dedi.

Ünye-Akkuş-Niksar yolu Numan Kurtulmuş’un işi!

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye-Akkuş-Niksar yolunu yaptırmaya güçlerinin yetmeyeceğini, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un bu konuyu organize ederek Cumhurbaşkanı’na gidilmesi gerektiğini söyledi.

Ordu’nun ilk ekoturizm yolu Ünye'de

Ordu’da ilk çalışmayı Ünye’de hayata geçireceklerini müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, “Ekoturizm yolu, adı altında Binicilik Tesisleri ve Asarkaya’yı bağlayacak güzergah hazırlıyoruz.” dedi.

Yazkonağı Mağarası için yaz hedefi!

Ünye’nin YazkonağıMağarası’nda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney başkanlığı ve Ünye Turizm İşletmecileri Derneği öncülüğünde geçtiğimiz hafta yapılan gezisinin ardından ikinci hamle Büyükşehir Belediyesin'den geldi.

Sağlık çalışanlarımız yoksa sağlığımız yok!

2020 yılı Mart ayında ülkemizde Kovid-19 hastalığıyla başlayan pandemi süreci boyunca, salgının kendileri için yarattığı bütün risk ve tehlikeyi göze alarak salgına karşı cephenin en önünde sağlık çalışanlarına tam destek.

Akkuş yolunda iyileştirme bedeli; 950 milyon..

Ünye-Akkuş-Niksar güzergahında mevcut yolun iyileştirilmesi için 950 milyon yatırım bedeli hesap edildi.

Ünye’de tablo kötü!

Ünye’de pik yapan koronavirüs salgınında 134’ü Ünye Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi edilmek üzere aktif 1200 koronavirüs vakası bulunuyor. 2 bin 300 kişi ise temaslı olarak evlerinde izole edildi.

Ünye Devlet Hastanesi’nde 134 hasta koronavirüs tedavisi görüyor, bunlardan 25’i entübe, 50’si yoğun bakımda. Ünye ve çevresinde son iki günde koronadan 8 kişi hayatını kaybetti.

1.300 kişinin temaslı olarak evlerinde karantinada olduğu Ünye’de, bugüne kadar filyasyon ekibinin yaklaşık 20 bin kişiyi taradığı öğrenildi.

Ordu’nun 3 kritik il içinde olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu iller yakın takibimiz altında. Test kapasitemizi ve filyasyon ekiplerimizi artırdık." ifadelerini kullanmış, Ordu'da yüksek riskin devam ettiğini vurgulamıştı.

Fındık ilk kez TMO fiyatının altında!

Geçen sezon sonunda serbest piyasada 26 TL’yi gören fındık fiyatı bu sezona TMO’nun alım fiyatını 22 TL açıklamasını ardından 22,50 TL ile başlamış daha sonra 26 TL’ye kadar çıkmıştı.

Akkuş enerji üretim merkezi olacak!

Akkuş’ta devam eden ve her geçen gün artan enerji yatırımları ilçede sıcak bir gelişme halini aldı! İlçede hidroelektrik santrali ile başlayan enerji üretimi, rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi yatırımları ile devam ediyor.

Bu haber toplam 1.091 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 2020, YILI, NASIL, GEÇTİ?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler