HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Nisan 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
11 Ocak 2021 Pazartesi Saat: 19:07

Ünye’deki liman çalışmasına karşı değiliz

Ünye Limanının büyütülüp konteynır limanı olarak hizmet vermesine karşı olmadıklarını belirten MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak; “Ünye’ye yapılacak liman Fatsa’nın da, diğer 17 ilçenin de limanıdır.” dedi.
Ünye’deki liman çalışmasına karşı değiliz

Ünye’deki liman çalışması kapsamında Fatsa İskelesinden verilen liman hizmetine son verileceğinin söylendiğine işaret eden Murat Kaçak; Ünye Limanındaki büyütme çalışması bitmeden bu hizmetin durdurulmasının yanlış olacağını söyledi.

“Ünye Limanı büyütülsün ve bu çalışma bitsin ki, Fatsa İskelesi bundan sonra kapatılsın.” ifadelerinde bulunan Murat Kaçak, aksi takdirde Fatsa’daki liman hizmetlerinin Samsun’a, Giresun’a, Trabzon’a gidebileceğine dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak, liman üzerinden ilçeler arası tartışma yaratılmasına karşı olduklarını, Ordu’nun bir büyük limanı olacaksa, bunun yeri olarak ta Ünye Limanı belirlendiyse, beklenmemesini, bu çalışmanın bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Murat Kaçak, Oney Flaş FM’deki Bir Konu Bir Konuk programında gazeteciler Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’a stüdyo konuğu olduğu sırada yaptığı açıklamasında liman konusuna bakışını şöyle ifade etti;

Ünye’de yapılan hizmete bizim de hizmetimiz gözüyle bakıyoruz

“Biz Ordu ilinin ilçeleriyiz. Bütünşehrin birer parçasıyız. İlçeler arası yaratılmak istenen polemik ve tartışmalara şiddetle karşıyız. Kaldı ki Ünye ve Fatsa yakın komşu ilçeler, birçok şeyi ortak yaşıyor, birlikte paylaşıyor. Bunu görmeyip birilerinin nemalanmak üzere kışkırttığı tartışmalara kapılırsak iki ilçede bundan zarar görür.

Ünye’ye yapılacak liman bizimde limanımız

Ünye’ye yapılan her hizmet nasıl Fatsa’ya yapılan hizmet olarak görülmeliyse, Fatsa’ya yapılan her hizmet te Ünye’ye yapılan hizmet olarak görülmeli, biz bunu böyle görüyoruz. Ayrıca diğer 17 ilçemize yapılan bütün hizmetler de bütünşehir adına hepimiz için yapılan ortak hizmetlerdir. Ünye Limanı da öyle, buraya yapılacak liman Fatsa’nın da, diğer 17 ilçenin de limanıdır.

Ünye’ye konteynır limanı yapılması için bir çalışma var. Biz buna karşı mıyız? Asla değiliz. Yapılsın, ilimizin en büyük limanı Ünye’de olsun. Çünkü Ordu ilimizin şiddetle büyük limana ihtiyacı var.

Fatsa İskelesini bugünden kapatmak yanlış olur

Ünye Limanında büyütme çalışması devam ediyorken Fatsa İskelesinden sürdürülen liman hizmetlerine son verileceği söylendi. Biz de buna karşı olduğumuzu söyledik. Niye karşıyız? Fatsa OSB’de faaliyet yürüten fabrika sahipleri bizlere geldiler, durumu izah ettiler. Şu anda Ünye Limanının mevcut haliyle kendilerine hizmet veremeyeceğini, Fatsa İskelesi kapatıldığı takdirde de Samsun, Trabzon, Giresun limanlarına gitmek zorunda kalabileceklerini söylediler. Bu ne demek oluyor? İlimizin, ilçemizin önemi bir kazancı dışarı çıkıyor. Bu durumda ne yapmak lazım? Ünye Limanında büyütme çalışması bitene kadar Fatsa İskelesi liman hizmeti vermeye devam etmesi lazım. Biz bunu diyoruz. Ünye Limanı geç kalmasın, bir an önce büyütülsün, yükleme-boşaltma sorunu yaşanmasın, tamam o zaman Fatsa İskelesi kapatılsın. Dediğim gibi bizim karşı olduğumuz şey bir şeyi yapmadan diğerinin yıkılması. 

Kamyoncu esnafımızın durumu da önemli

Fatsa OSB’mizde ithalat ve ihracat yapan birçok firma var. Bu firmaların deposundan limana gönderdiği veya limandan deposuna çektiği ithal ve ihraç yükleri taşıyan kamyoncu esnafı var. Bunlar 10 teker denen küçük kamyoncu esnafı. Bunları da düşünmek zorundayız. Bu esnafımız buradan evlerine ekmek götürüyor. Birden bire ‘İskeleyi kapattık’, deyip bu insanları yüzüstü bırakmak ne kadar doğru olur? Bu işin bir geçiş süreci olmalı.  

Mesafe konusuna takılmaya gerek yok

Ünye’deki limanı diğer ilçelere uzak görmek yanlış olur. Bunu böyle dile getirenler yanlış konuşuyor. Bütünşehir olmanın anlamı ne? Ünye ile Fatsa arasında, Ünye ile Altınordu arasında artık mesafe yok ki. Artık Ordu ili Büyükşehirdir, bütünşehirdir. Hizmet ve yatırımlara mesafe noktasından değil, ilimizin ortak kazancı noktasından bakmalıyız.”

 Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1.337 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler