HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
8 Mart 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
20 Ocak 2021 Çarşamba Saat: 18:30

Ünye’deki vaka sayısı 8 kat geriledi!

Sokağa çıkma ve diğer bazı yasaklar uygulanmadan önce haftalık koronavirüs aktif vaka sayısının 1200’e kadar yükseldiği Ünye’de, uygulanan yasaklarla birlikte bu sayı 8 kat geriledi.
Ünye’deki vaka sayısı 8 kat geriledi!

İlçede Ocak ayının üçüncü haftası itibariyle aktif vaka sayısı 150’ye düşerken, 300 kişinin temaslı olarak evlerinde izole edildiği, 50 hastanın ise Ünye Devlet Hastanesinde tedavisinin devam ettiği  bildirildi.

Koronavirüs ile mücadelede iyimser tablonun vatandaşları rehavete sevk etmemesi, insanların aynı ciddiyet ve kararlılıkla kurallara ve kısıtlamalara uymaları gerektiği ifade edilerek, küçük bir rehavetin çok ciddi sonuçlar doğurabileceği bildirildi.

Ünye’ye 4 bin koronavirüs aşısı geldiği bunların 1400 tanesinin sağlıkçılara, yardımcı personele, eczacı ve eczacı kalfalarına uygulandığı, evde sağlık hizmeti alan hastalarla bakım merkezlerinde bulunanlara aşılama işleminin 20 Ocak itibari ile başladığı öğrenildi.

Ünye’de Ocak ayının üçüncü haftası itibariyle koronavirüs aktif vaka sayısı 150’ye düşerken, 300 kişinin temaslı olarak evlerinde izole edildiği, 50 hastanın ise Ünye Devlet Hastanesinde tedavisinin devam ettiği  bildirildi.

Sahada aralıksız mücadele veren Filyasyon ekibinin son bir hafta içinde 450, toplamda ise yaklaşık 23 bin 500 kişiyi taradığı öğrenildi.

Ünye’de bugüne kadar koronavirüse yakalanan 7 bin 100 kişinin tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Ayrıca son bir haftada aktif vakaların erkeklerde 43-39, bayanlarda ise 20-24 yaş aralığında yoğun görüldüğü ifade edildi.

4 bin aşı geldi..

Aşılama işlemlerinin başlamasıyla, Ünye’ye 4 bin koronavirüs aşısı geldiği, bunların 1400 tanesinin sağlıkçılara, yardımcı personele ve eczacı ve eczacı kalfası gibi yardımcı sağlık personeline uygulandığı öğrenildi. Evde sağlık hizmeti alan hastalarla bakım merkezlerinde bulunan vatandaşlara ise aşılama işleminin 20 Ocak itibari ile başladığı öğrenildi.

300 kişinin temaslı olarak evlerinde karantinada olduğu Ünye’de, bugüne kadar filyasyon ekibinin son bir haftada 450, toplamda ise yaklaşık 23 bin 500 kişiyi taradığı öğrenildi.

Aynı zamanda Ünye’de bugüne kadar toplam 7 bin 100 kişinin koronavirüse yakalanarak tedavisi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Küçük bir rehavet ciddi sonuçlar doğurur

Koronavirüs ile mücadelede iyimser tablonun vatandaşları rehavete sevk etmemesi, insanların aynı ciddiyet ve kararlılıkla kurallara ve kısıtlamalara uymaları gerektiği ifade edilerek, küçük bir rehavetin çok ciddi sonuçlar doğurabileceği bildirildi.

Vatandaşların dışarıya çıkarken kesinlikle maske takmaları ve hiçbir surette çıkarmamaları, hijyen kurallarına riayet etmeleri, sosyal mesafeyi korumaları, aile içi ve komşu oturmalarını askıya almaları istendi. Koronavirüs mücadelesinde zafere toplumun tüm kesimlerinin ciddiyet ve kararlılıkla kurallara uymaları ile ulaşılabileceği ifade edilerek, en küçük bir duyarsızlık vaka sayılarını yeniden artmasına sebep olacağı vurgulandı.

Vakalar ev ve aile ortamlarında yoğun..

Ünye’de görülen aktif vakaların neredeyse tamamının ev ve aile bulaşları olduğu umumi hıfzı sıhha ve il hıfzı sıhha kurullarında alınan kısıtlamaların aynı zamanda vatandaşların dikkati ile dışarı bulaşların çok ciddi şekilde azaldığı bildirilirken vatandaşların aile içi ev bulaşlarında da çok dikkatli olmaları istendi.

Vatandaşlar en ufak şüphelerinde 0452 223 12 88 telefona ihbarda bulunsun

Vatandaşların en ufak bir kovid belirtisinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nü 0452 223 12 88 numaralı Kovid 19 İletişim Merkezini aramaları istendi. Bu numarayı arayan vatandaşların evine sağlık ekipleri gelerek tarama, test ve gerekirse hastaneye götürülüp getirilme işlemleri gerçekleştirilecek.

Aşı ile ilgili kara propagandalara itibar etmeyin

Aşılama çalışmalarının başlamasının ardından aşılama ile ilgili kara propagandaların yürütüldüğü ancak vatandaşların bunlara itibar etmemesi istendi. İnsanların doğumundan ölümüne kadar yanlarında olan sağlık çalışanlarının aşılama işleminin tamamlandığı bu doğrultuda öncelik sıralamasına göre vatandaşların aşı çalışmasına destek olması ve aşılarını mutlak suretle olmaları istendi.

Aşı olmanın kişinin hem kendi sağlığı için hem de toplum sağlığı açısından hayati önem taşıdığı ve bunun milli bir görev olduğu ifade edilerek aşı ile ilgili kara propagandaların dikkate alınmaması gerektiği vurgulandı.

Ünye KENT HABER/Yücel ARSLANTEKE

 

 

 

 

Bu haber toplam 979 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’deki, vaka, sayısı, 8, kat, geriledi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler