HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
9 Mart 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Ocak 2021 Cuma Saat: 16:56

ÜNYEPORT start aldı

Ünye Limanı ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan büyütme çalışmalarının hedefinin ÜNYEPORT olduğunu belirten AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “ÜNYEPOR start aldı” dedi.
ÜNYEPORT start aldı

ÜNYEPORT’un, Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülke limanından daha büyük olacağına işaret eden Kenan Selim Argan, bunun bölgemiz, ilimiz ve ilçemiz ekonomisi için çok büyük bir yatırım olacağını söyledi.

Limanın Ünye Akkuş Niksar Yolu çalışmalarını tetikleyecek çok büyük bir etken olacağını ifade eden Başkan Argan; “Belki bir yol liman yapamayabilir ama bir liman yol yapar. Çünkü limana akış yollarla mümkün olmaktadır.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Ordu için, Ünye için şans olduğunu dile getiren Argan; “ÜNYEPORT çalışması uluslararası büyük bir çalışma, kendisine müteşekkiriz” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir ile yönetim kurulu üyeleri Ünye Limanını ziyaret ederek burada yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünye’nin, tarihinde bir liman kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Argan, Ünye limanında ikinci mendirek çalışmalarının başladığını ifade ederek ÜNYEPORT Limanının Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülkeden daha büyük hacimde ve kapasitede olacağını söyledi.

Argan açıklamasında ayrıca, ÜNYEPORT projesinin Ünye akkuş Niksar Yolu projesinin tetikleyicisi olacağını vurgulayarak, “Belki bir yol liman yapmaz ama limanın yolu yapacağı da bir gerçektir.”

ÜNYEPORT start aldı

ÜNYEPORT projesinin start aldığını ifade eden AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, “31 Mart 2019 seçimlerinde düşünen Ordu, üreten Ordu ve yarışan Ordu şiarı ile birlikte dört mevsim Ordu’nun mimarı Dr. Mehmet Hilmi Güler Bakanımızın Ordu için bir şans olduğunu ifade etmiştik. Bu anlamda Ordu’nun bütününü ele almak kaydı ile hizmet yarışı ve mücadelesini ekibiyle birlikte elinden geldiği kadar sürdürüyor. Bizlerde Ünyeliler olarak bu anlamda sayın Bakanımızın riyasetinde gerçekten çok güzel çalışmalara şahitlik etmiş oluyoruz. Bunun en son örneğini de geçen hafta içerisinde ÜNYEPORT Limanına başlanacağı müjdesi ile beraber kendisinden duymuş olduk.” dedi.

ÜNYEPORT Projesi titizlikle yürütülüyor

Ünye’deki mega projelerle ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile akşamın geç saatlerine kadar istişare içinde olduklarını söyleyen Argan, “Ünye’de mega proje olarak ifade edeceğimiz Ünye OSB ile birlikte küçük sanayi sitesi, Ünye Akkuş Niksar Yolu, Kültür Merkezi ve üniversite alanları ile ilgili sorunlar vardı. En önemlilerinden bir tanesi ise ÜNYEPORT’u. Bu noktada sayın Bakanımızın titizlikle çalıştığına şahidiz. Hakikaten gecenin geç vakitlerinde bu konuyla ilgili istişare yaptığımız doğrudur.” dedi.

Ünye limanı Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülke limanından daha büyük olacak

Ünye Limanının, Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülke limanlarından daha büyük hacimde ve kapasitede olacağını işaret eden Argan, “Ünye tarih, kültür ve turizmin yanında aynı zamanda bir liman kentidir. Osmanlı donanmasına ev sahipliği yapmış olan bir yerleşim alanında yaşıyoruz. Mevcutta Ünye’de liman hizmeti veren çok güzel bir alanımız var.  Bugün de bu çalışmaları yerinde görme imkanı bulduk. Bu zamana kadar 6,5 metre derinliğinde bir rıhtım ile verilen hizmete ilave ikinci rıhtım yapılması için çalışmalar başladı. 8,5 metre derinliğe sahip ikinci rıhtımın için tarak gemisi ile dip taraması yapılacak. Mendireğin 2.5 km. derin denize uzatılmasıyla  ayrıca 2 adet daha rıhtım yapılacak. Böylelikle burada yükleme-boşaltma yapılan 4 adet rıhtım olacak. Mendireğin  2,5 kilometre uzatılmasıyla kurulacak olan rıhtımlar Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülkeden daha büyük hacimde ve kapasitede olacak.” dedi.

ÜNYPORT Ünye Akkuş Niksar Yolu’nun tetikleyicisi olacak

Ünye Limanının, Ünye Akkuş Niksar Yolunun tetikleyici olacağını vurgulayan Argan, “Liman, aynı zamanda hep hayal ettiğimiz Ünye, Akkuş, Niksar yolunun da yapılmasına tetikleyici olacaktır. Belki bir yol liman yapmaz ama limanın yolu yapacağı da bir gerçektir. Akdeniz bölgesinden turunçgillerin, sebze ve meyvelerin doğrudan Rusya’ya sevkinde Ünye Konteynır Limanı asıl rol oynayacaktır. Geldiğimiz nokta bölgemiz, ilimiz ve ilçemiz ekonomisi için sevindiricidir” diye konuştu.

Hizmetler bütün hızıyla sürüyor

ÜNYEPORT liman projesi ile beraber Ünye’de yürütülen diğer projelerle ilgili açıklamalarda bulunan Argan açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Tabi ki Büyükşehir Belediyemiz sadece ÜNYEPORT limanı ile ilgili değil geçmişten geleceğe yaklaşık 2 yılda Ünye’de çok ciddi yatırımlara ev sahipliği yaptı. İlk olarak Ünye’de 40 yıllık çöp sorununun kaldırılmasında hakikaten çok önemli bir rol üstlendi. Ünye’nin girişindeki o vahşi çöp depolama alanı kapatıldı, rehabilite çalışması başlatıldı.  Ünye’nin girişindeki o alan çiçeklerin ve ağaçların boy gösterdiği bir doğa köşesi olacak.

Hizmetler artarak devam ediyor

Gerek yolların asfaltlanması, gerek Asarkaya’ya ulaşan yolun sağlı ve sollu olarak genişletilmek suretiyle asfaltlanması, ana arterlerde Büyükcami çevresi ve Fevzi Çakmak Mahallesinde yolların asfaltlanması ile   devam eden hizmetlere sahil düzenlemesi ve bisiklet yolu ile ilgili sürecin hızlı bir şekilde devam ettiğine hepimiz şahitlik ediyoruz. Bu noktada birinci ve ikinci etapta 4 bin 650 metrelik mesafenin yapılması ile ilgili süreç hızlı bir şekilde devam ediyor. Burada çocukların bisikletlere binmesi ve ailelerin yürüyüş yapmalarına mütenasip çok güzel bir hizmet kazandırılmış olacak. Otogardan Çamlık’a kadar olan bu hizmetin fakülteye kadar olan üçüncü etabına da en kısa sürede başlanacak.

Çamlık’ta yapılan imar değişikliği çok önemli

Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerden bir tanesi ise, Çamlıkta imar değişikliği yapmak suretiyle yapılaşmanın tamamen önüne geçilmiş olmasıdır. Bu noktada orada sayın Bakanımızın riyasetinde ve hassasiyetinde Ünye’de çalışma yürütüldü ve orada sadece kır kahvesi yapıldı.

Kaldırım çalışması devam ediyor

Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerden en önemlilerinden bir tanesi de kaldırım çalışmaları. Askerlik Şubesinin  yanından başlamak suretiyle Samsun istikametine doğru güzergahta kaldırım çalışmalarının hızlı ve titizlikle yürütüldüğünü hep beraber görüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti Genel Başkanvekilimiz Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu milletvekillerimiz Ergün Taşcı, Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu, Ordu Valimiz Tuncay Sonel, Ünye Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı başta olmak üzere ilçemize yapılan hizmetlerde emeği geçen herkes destekleri için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Şehrimizin sorunlarını çözmeye ve şehrimizi kalkındırmaya hep birlikte devam edeceğiz.”

 Ünye KENT Haber

 

 

Bu haber toplam 1.410 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Yol, liman, yapmaz, ama, yolu, yapar”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler