HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Mart 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
26 Ocak 2021 Salı Saat: 10:18

Üniversite yerleşke alanına acilen bir bina!

Ordu Üniversitesi’ne yerleşke kurulması için Orman Bakanlığı tarafından tahsis edilen eski havaalanı sahasında tahsisin devam etmesi için acilen bir bina yapılması gerekiyor.
Üniversite yerleşke alanına acilen bir bina!

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünyeliler tarafından burada yapım sözü verilen binanın bir an önce yapılması için harekete geçilmesi gerektiğini belirterek; böylelikle yerleşke alanının üniversite bünyesine geçmesinin gerçekleşeceğini söyledi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ODÜ Ünye Yerleşkesinin geleceğini garanti etmek için burada bir an önce yapılaşma olması gerektiğini belirtti.

Başkan Hüseyin Tavlı, Ünyeliler tarafından yerleşke alanında yeni bir fakülte için verilen bina sözünün, fakülte tahsisini beklemeden yerine getirilmesinin önemine dikkat çekti.

Başkan Tavlı, Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programında konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; 

Alanın geleceği için binayı acilen yapmalıyız

“Ordu Üniversitesi tarafından burada fakülte binası yapılması için yeni bir fakülte tahsisinin yapılması gerektiği belirtiliyor. YÖK’ten yeni bir fakülte tahsisi ile ilgili karar çıkması lazım. Bunun Cumhurbaşkanlığı tarafından da onaylanması lazım. Ama geldiğimiziz noktada yaşanan bir durum var. Sayın Rektörümüzün bize anlattıklarını paylaşıyorum. Burası yapılaşma şartı ile ODÜ’ye tahsis edildi. Bu yıl içinde yapılaşma şart, aksi takdirde tahsis süresi bitiyor, yer Bakanlığa geri dönüyor. Burada biz Ünye olarak bir bina sözü verdik. Yani birinci binayı Ünye, ikinci binayı Ordu Üniversitesi, üçüncü binayı da Ankara olarak Genel Başkan Vekilmiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş taahhüt etmişti. Şimdi gelinen noktada bizim Ünye olarak yerleşke alanı için verdiğimiz bina sözünü tahsis edilen yerleşkenin Üniversite bünyesine katılması için acilen yapmamız gerek. Biz binamızı yapıp buranın geleceğini garanti ettiğimizde 2. ve 3. binaların yapılmasını talep etmeye başlarız. Ama biz daha 1’i halletmeden 2 ve 3’ü talep edersek laf kalabalığı ve gürültüden başka bir şey olmaz.

Yeni bina Ünye’deki fakülte için yapılmalı

Burası için tahsis edilen yeni bir fakülte yok. Zaman daraldı, yeni bir fakülte tahsisi alıp inşaatına başlamak için kalan zaman yetmiyor. Burada yapılaşma şartı ile tahsis  edilen bu bölgenin tahsisinin kesinleşebilmesi için bir an önce inşaat başlamalı. Tahsisinin geri dönmeyip kesinleşebilmesi için hızlı bir şekilde Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin taşınabileceği bir binaya başlamalıyız. Ordu Üniversitesi ikinci yerleşkesi olan bu alanında bir an önce fakülte binasının temeli atılarak başlanılıp bitirilmesi ile birlikte Ordu

Bu alanı bulana kadar alnımızın damarı çatladı

Üniversitesine kesin tahsisini sağladığımızda Allah’ın izni ile oranın devamını getiririz. Bu işler için yer, alan bulmak öyle kolay değil. Ünye’de bunu bulana kadar alnımızın damarı çatladı. Kıymetli büyüklerimizin ciddi emekleri ve gayretleri var. Bunu bile bu hale getirmek kolay olmadı. O zaman biz önce elimizdekini kaybetmeyelim.

Ben Ünye’ye Ünyeli hemşerilerime, Ünye’nin iş insanlarına, STK’larına güveniyorum. Sadece ve sadece sürecin başlaması için kısmet deyip, haydi Bismillah deyip yola çıkmak lazım.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Üniversite, yerleşke, alanına, acilen, bir, bina!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler