HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
1 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 18:44

Valimizden bizi buluşturmasını bekliyoruz!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, iktidar ve muhalefet milletvekillerinin bir araya gelip sorun ve çözümler üzerinde yaptığı görüşmelerin Ordu’da da yapılmasını istediğini söyledi.
Valimizden bizi buluşturmasını bekliyoruz!

Önceki Vali’nin buna müsait birisi olmadığına işaret eden Dr. Mustafa Adıgüzel; “Şimdiki Valimiz çok sıcak ve izlediğimiz kadarıyla herkesi kucaklamaya çalışıyor. Kendisine, Ordu’nun 6 milletvekilini buluşturup ilimizin sorunlarını birlikte ele alma teklifinde bulunduk.” dedi.

Vali’den bu konuda haber beklediklerini belirten Dr. Mustafa Adıgüzel; “Ancak geçtiğimiz günlerde Ordu’da bir İl İstişare Kurulu oldu. Milletvekili olarak Sn. Gündoğdu ve Sn. Ergün Taşçı vardı. AK Parti ve MHP İl Başkanları vardı. İsterdik ki, burada 6 milletvekili birlikte olsaydık.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel başka illerdeki iktidar, muhalefet milletvekilleri arasındaki diyaloga ve illeriyle ilgili sorunları birlikte takip etmelerine imrendiğini belirterek, bunun Ordu’da da gerçekleşmesini çok arzu ettiğini söyledi.

Dr. Mustafa Adıgüzel, Oney Flaş FM’de Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın konuğu olduğu sırada yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şöyle konuştu; 

Geçmiş Valimiz birliğe değil kutuplaşmaya hizmet etti

Aslında bu tür birliktelikleri daha çok illerdeki Valiler gerçekleştiriyor. Ya da bu şekilde bir araya gelmek daha doğru ve kolay oluyor. Geçmiş Vali’miz vardı, yaşadığımız sıkıntılar biliniyor. 24 Haziran seçimleri oldu. Ertesi gün 3 tane AK Parti Milletvekilini aldı, arka tarafa Tayyip Erdoğan’ın resmini yere kadar çekerek, Valilik binasının önünde resim çektirdi. Ben 2 gün sonra randevu aldım gittim. Sayın Valim şu görüntü şık bir görüntü değil, dedim. Dedi ki; her yiğidin gönlünde bir aslan yatar. Dedim ki sizin gönlünüzde bir aslan yatabilir, sözüm yok. Ama siz buranın Valisisiniz, bunu yapacağınıza Türk Bayrağını asın, beni de çağırın, Sn. Enginyurt’u da çağırın, Sn. Torun’u da çağırın gelelim bir araya 6 milletvekili birlik-beraberlik görüntüsü verelim, dedim. Ama bilindiği gibi çok geçmedi havaalanında WİP süreçleri yaşadık, itiştik kakıştık. Daha sonra da o Vali Ordu’dan gitti. Kısacası birleştirici değil de kutuplaştırıcı bir tarzı vardı, kutuplaştırmaya hizmet etti.

Yeni Valimize teklifte bulunduk

Yeni gelen Valimiz çok daha sıcak herkesi kucaklamaya çalışıyor. Bizim kendisine bir önerimiz oldu. Alında benzeri öneri Sn. Ergün Taşçı tarafından da yapıldı. Kendisine; ‘Biz Ordu ilinde seçilmiş 6 vekiliz. Ordu’daki protokolün başı sizsiniz. Sizden sonra ise biz milletvekilleri geliyoruz. Bizi bir araya getirirseniz ziyadesiyle memnun kalırız. Biz tüm siyasileri temsil eden insanlar olarak bir araya gelelim. İlimizle ilgili görüş alışverişinde bulunalım, dedik. Şuan sayın Valimizden bununla ilgili bilgi, haber bekliyoruz.

İsterdik ki İl İstişare Kurulu’nda biz de olalım…

Ancak geçtiğimiz günlerde Ordu’da bir İl İstişare Kurulu oldu. Milletvekili olarak Sayın Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı vardı orada. Şener Ağabey sanırım rahatsızdı. Ben çağrılmadım. Sn. Enginyurt ve Sn. Torun da çağrılmadı. Hilmi Başkan orada, AK Parti’nin İl Başkanı orada, MHP’nin İl Başkanı orada.  Ben Ordu’da başka bir şey beklerken, siz iki tane Cumhur ittifakı İl Başkanını çağırır, Benim il Başkanımız çağırmazsanız, 2 tane Milletvekilini çağırıp beni ve diğer vekillerimizi çağırmazsanız ben maalesef orada başka bir şey görürüm.. Bakın ben bunu kıskanmıyorum yanlış anlaşılmasın lütfen, üzülüyorum, ilimiz için hem de çok üzülüyorum.”

Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Valimizden, bizi, buluşturmasını, bekliyoruz!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler