HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Nisan 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
8 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 18:41

Ben asla “dönük Cemal” olmam!

MHP’den ihracı sonrası Demokrat Parti’ye geçen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şartlar oluştuğunda tekrar MHP’ye dönmesiyle ilgili olarak; “Cemal Enginyurt’u tanıyanlar iyi bilir, ben asla ‘dönük Cemal’ olmam” dedi.
Ben asla “dönük Cemal” olmam!

DP’ye katılmasının gerekçesini; siyasette yalnız kalarak bir şey yapmanın mümkün olmadığı olarak ifade eden Enginyurt; “Baktım, değerlendirdim, geçmişinde ülkemize kazandırdıklarıyla, bugün de çok beğendiğim Genel Başkanıyla bana Demokrat Parti daha uygun geldi, ona katıldım” dedi.

Enginyurt; “Sayın Cumhurbaşkanına güvendik, Cumhur İttifakı’nda yer aldık. Ama 2,5 yıl içinde gördük ki işsizlik arttı. Gıdaya, elektriğe doğalgaza, her şeye ağır zamlar yapıldı. Ben bunları dile getirince Cumhur İttifakına zarar vermiş mi oldum?” diyerek, ihracının gerekçesine işaret etti.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sorularını cevaplandırdı.

Beni tanıyanlar bilir, ben asla ‘dönük Cemal’ olmam

Canlı telefon bağlantısıyla programa katılan Cemal Enginyurt; günü gelip şartların oluşması durumunda tekrar MHP’ye geri dönmesiyle ilgili olarak sorulan soruya verdiği cevabında; “Ben MHP’den istifa edip başka bir partiye katılmadım. İhraç edildim, bağımsız kaldım. Baktım, değerlendirdim, geçmişinde ülkemize kazandırdıklarıyla, bugün de çok beğendiğim Genel Başkanıyla bana Demokrat Parti daha uygun geldi, ona katıldım. Bundan sonra geriye döner, tekrar MHP’ye katılır mıyım? sorusuna vereceğim cevabım şudur; beni yakından tanıyan çevrem, arkadaşlarım çok iyi bilir. Ben hayatımda dönenlerden olmadım, asla ‘dönük Cemal olmadım” diyerek bundan böyle MHP’ye kapılarını kapattığına işaret etti.

Bana verilen görevin, aldığım paranın hakkını vermeliyim

Cemal Enginyurt katıldığı programda şöyle konuştu; “Ben MHP’den ihraç edildim. Bağımsız kalsam otursam bir köşede beklesem o zaman 82 binin hakkını nasıl ödeyeceğim. Benim maaşımı veren 83 milyonun hakkını nasıl ödeyeceğim. Ben bu maaşı millete hizmet etmek için alıyorum. Öyleyse bu parayı helal ettirmem gerekmez mi? Millet bana görev vermiş. Ben milletin görevini yerine getirmezsem Allah indinde bu para haram olur.

Bağımsız kalarak bir şey yapmak mümkün değil

TBMM’de soru sormak için, Türkiye’de gündem yaratacak konulara değinmek ve basında haber olmak için bağımsız kalarak hiç bir şey yapamazsınız. Diyelim ki, Bağımsız Ordu Milletvekiliyim, Korgan’a gitmem gerekiyor. Kime haber vereceğim? Kim bana toplantı düzenleyecek? Aybastı’ya, Akkuş’a gittim diyelim,  bağımsız milletvekiliyim, hiçbir teşkilatım yok. Kimi arayacağım? Şahsi olarak bir iki arkadaşı aradığımı düşünelim. Ne yapacak o bir iki arkadaşım? Ama bir parti olursa, kurumsal bir kimlik olursa sizi orada karşılayan, sizin adınıza Kaymakamlıktan izin alan, salon tutan ve siyasi faaliyetlerinizi yürütecek bir kurumsal kimlik varsa çalışır, iş görebilirsiniz.

Kendime en uygun Demokrat Parti’yi gördüm

Arkadaşlarımla oturduk; ne yapmalı, nereye katılmalı, birlikte değerlendirdik. CHP’ye gidemeyiz, 41 yıldır bir ton laf demişiz. İYİ Parti’ye gidemeyiz, oraya da Devlet Bahçeli ’ye ve MHP’ye sahip çıkarken çok ağır sözler söylemiş, kavgalar etmişiz. Demokrat Parti’ye baktım, Genel Başkan Gültekin Uysal ile 2,5 yıldır Mecliste tanışıyorum. Genç, düzgün, bek raundu güzel; devlet adamı kişiliğine sahip Türk Ocaklarında yetişmiş birisi. Anladım ki Gültekin Uysal yol yürünebilecek güzel bir karakter. Ayrıca Demokrat Parti’ye politika olarak baktım kimseyi ötekileştirmiyor. Kimseyi ayrıştırmıyor. Kavganın içinde sert bir şekilde yer almıyor. Çünkü kavganın fayda getirmediğini gördüm. Kavgadan uzaklaşmak ve kavganın dışında bu milleti barıştırmak ve kaynaştırmak gerekir, diye düşündüm ve en ideal parti olarak Demokrat Parti’yi gördüm, katıldım.  

Yanlışları dile getirmemek olur mu?

Cumhur İttifakı içinde benim muhalefet yapmamı kaldıramayanlara soruyorum; Ünye’deki OSB’nin halen istimlak paraları ödenmemiş, dile getirmeyecek miyiz? Kültür Merkezi halen yapılmamış, niye yapılmadığını sormayacak mıyız? Ünye’de savcının arabasına, ‘yanlış yere park etmişsiniz’ diye not bıraktığı için 6 saat gözaltına alınan kardeşimize sahip çıkmayacak mıyız? Niye vekil olduk o zaman? Biz Cumhur ittifakına, Sayın Cumhurbaşkanına güvendik, destek olduk. Ama 2,5 yıl içinde gördük ki işsizlik arttı. Gıdaya yüzde 100 zam, elektriğe yüzde 96 zam. Doğalgaza yüzde 65 zam geldi. Ben bunları dile getirince Cumhur İttifakına zarar vermiş mi oluyorum? Bu milletin dertleri ile dertlenmeyeceksek otur maaş al yan gel yat diye mi siyaset yapacağım? Ben milletten aldığım vekalete layık olmaya, bana verilen görevi yerine getirmeye, aldığım paranın hakkını ödemeye karar vermiş, siyaseti böyle yapan bir milletvekiliyim. Demokrat Parti saflarında bunun mücadelesini veriyor, milletime ve devletime olan görevimi yapıyorum.” 

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.068 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ben, asla, “dönük, Cemal”, olmam!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler