HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Mart 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
18 Şubat 2021 Perşembe Saat: 12:45

OSB Altyapı İhalesi tamam.. Kazanan: Ünyeli Delta İnşaat

Ünye Organize Sanayi Bölgesi Altyapı İhalesi yapıldı. İhaleyi Ünyeli firma Delta İnşaat kazandı.
OSB Altyapı İhalesi tamam..  Kazanan: Ünyeli Delta İnşaat

OSB’de yatırımın başlangıcına şahitlik etmiş olduklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Ünye OSB hasret duyduğumuz bir gerçekti. İhalemizi gerçekleştirdik, hayırlı olsun” dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden ÜTSO Başkanı İrfan Akar, ihaleyi alan firmanın bir an önce işe başlamasını, ayrıca alanda fabrikaların kurulma çalışmalarını görmeyi heyecanla beklediklerini söyledi.

Ünyeli Delta İnşaat firmasının yüzde 53.52 kırımla işi aldığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Bakanlığın OSB yatırımları için ödenek miktarını 3 katına çıkardığına, böylelikle ödenek sıkıntısı yaşanmadan işin biteceğine işaret etti.

Siyasetiyle, bürokrasisiyle, devleti ve milleti ile iş birliği içerisinde el ele verildiğinde başarının rekor hızda geldiğini belirten Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye OSB’nin ihale sürecinin tamamlanmasından gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Ünye Organize Sanayi Bölgesi Altyapı ihalesi yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ihalede Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, hazır bulundu. İhaleye başvuran 10 firmadan 5 tanesi evrak yetersizliği nedeniyle katılamadı.

İhaleye katılan firmalar ise şunlar oldu; Delta Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Tenta Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sayın Prefabrik İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Baylaz İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Za-Gür İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi…

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin, 50 hektarlık alanına ait 2021 yılı tahmini birim fiyatları ile 24.671.205 TL birinci keşif bedelli yol, açık kanal, içmesuyu, atıksu, yağmursuyu ve telekom altyapı şebekesi inşaatlarından oluşan altyapı yapım işi ihalesini Ünyeli firma Delta İnşaat kazandı.

Argan: Ünye OSB hepimizin hasret duyduğu bir gerçekti

Ünye OSB’de çok ciddi bir yatırımın başlangıcına şahitlik ettiklerini belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan; “Ünye’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yıllara sarih baktığınızda Ünye Organize Sanayi Bölgesi hepimizin özlem ve hasret duyduğu bir gerçekti. Bu anlamda da özellikle son iki, iki buçuk yıl içerisinde hızlı yürüyüşlerle bugün gelmiş olduğumuz noktada Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızda Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde çok ciddi bir yatırımın ve aynı zamanda da bir projenin başlangıcına şahitlik etmiş olduk. Bugün altyapı uygulama ihalesi gerçekleştirildi” dedi.

OSB kalkınmanın öncülüğünü yapacak

Niyetimizin en kısa süre içerisinde buranın tamamlanması diyen Başkan Argan, sözlerini şöyle noktaladı; “Yıllardır eksikliğini hissetmiş olduğumuz bu hayata geçirilen proje Ünye’de hem turizmin aynı zamanda ticari kalkınmanın da bir öncülüğünü ortaya koymuş olacaktır. Hedefimiz en kısa süre içerisinde buranın tamamlanması. Kazanan firma ile çok kısa sürede sözleşme imzalanacak, yılsonuna kadar da bu işin bitirilmesini arzu ediyoruz. Ünye’de 5 bin işsizimizin iş sahibi olacağı bir projenin önemi ortada. Ben katkılarından dolayı özellikle Ünye Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin Güney beyefendi olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı’ya, aynı zamanda Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın İrfan Akar beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Ünye’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Akar: İnşallah bir an önce çalışmalar başlar

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, ise şunları söyledi; “Bende bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnşallah ihaleyi alan firmamız bir an önce işe başlar ve fabrikalar bir an önce kurulmaya başlar diyorum. Ünye’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”              

Başkan Tavlı; Yatırım planında olan yerlere ayrılan ödenekler 3 katına çıkarıldı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ihalesi tamamlanan OSB için duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle dedi;

“Bugün özel ve güzel bir ihale heyecanını hep birlikte yaşadık. Burada uzun bir süreç yaşandı. Bu süreç içerisinde emeği olan kıymetli büyüklerimize teşekkür ediyorum. Aynı zamanda geldiğimiz süreçte 10 tane firma katıldı ihaleye. 5 tanesinin yeterlilik belgesi oluştu, ihaleye katıldı. 5 firma içerisinden de Ünyeli Delta İnşaat firması yüzde 53.52 kırımla işi aldı. Böylece yola çıkmış olduk. En önemlisi de, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı OSB Genel Müdürlüğü, ilk defa bu yıl yatırım planında olan yerlere ayrılan ödenekleri 3 katına çıkardı. OSB’lerin ne kadar önemsendiğini de buradan görüyoruz. İhaleyi alan firma  süreçte ne kadar hızlı yürürse hak edişleri noktasında sıkıntı yaşamayacağı da ifade edildi. Hayırlı, uğurlu olsun. Vatandaşlarımızın İstihdam noktasındaki beklentilerine cevap olsun. Şehrimize yapılan hizmetler artarak devam edecek.”

Kaymakam Güney: Mutluluğu ve gururu birlikte yaşadık

Ünye OSB’nin ihale sürecinin tamamlanmasından gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney; “Ünye’mize hayırlı olsun. Siyasetiyle, bürokrasisiyle, devleti ve milleti ile iş birliği içerisinde el ele ve amaç birliği içerisinde yüründüğü zaman rekor hızda başlanıp devam eden bir Organize Sanayi sürecini yaşıyoruz.” dedi. 

İhaleyi Delta İnşaat kazandı

Kaymakam Güney şöyle devam etti; “Son derece üst düzey bir katılımla objektif ve şeffaf bir ihale süreci yaşandı. Bizde ihale sürecinde üyeydik. Birbirinden yetkin şirketler katıldı. Ekonomik anlamda en avantajlı teklifi veren Delta İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ihaleyi kazandı. Bizler için bundan sonraki süreçte bir an önce işi başlatıp sıkı bir şekilde takip etmek var. İnşallah bu yılın sonuna kadar alt yapı işi bitecek. Daha alt yapısı bitmeden de imalat noktasında orada faaliyet gösterecek bir çok fabrikanın da temelinin atılacağını ve üretime geçeceğine  inanıyorum. İnşallah bu Organize Sanayi Bölgesi 1. OSB olarak geçer peşinden 2. ve 3.’leri sıralarız.

-“Taşın altına elini koyan bizlere güvenen müteşebbislerimize teşekkür ediyoruz”-

Bu devletin bir işidir. Devletin işi olduğu için bunun içerisinde siyaset ve bürokrasi de vardır. Bunlar olması gerekenlerdir.  Ama Ünye’de olağan dışı olan bir konu var ki onun altını çizmeden geçemeyeceğim, aslında bu bir başarı öyküsüdür. Türkiye’de kısmen benzerleri vardır. Kamulaştırma sürecinde bizlere ve Organize Sanayi’nin gerekliliğine inanarak OSB’de yatırım yapacak Ünyeli firmalar kendileri katkı sağlayarak sürecin önünü açtılar. Her şeyden önce bu taşın altına elini koyan bizlere güvenen müteşebbislerimize teşekkür ediyoruz.” 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.251 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : OSB’de, Alt, Yapı, İhalesi, Delta, İnşaat’ın, oldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler