HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
20 Şubat 2021 Cumartesi Saat: 15:58

Dikkat; vaka sayısı artıyor!

Ünye’de son günlerde koronavirüs vaka sayısında artış gözleniyor. İlçede bir hafta önce 266 olan koronavirüs aktif vaka sayısı % 25 artarak 354’e yükseldi.
Dikkat; vaka sayısı artıyor!

Diğer taraftan mutant virüsün Ordu ilinde de ortaya çıktığı, ayrıca Ünye’de de mutant virüs görüldüğüne ilişkin bilgiler kesinlik kazanmaya başladı.

Ünye Devlet Hastanesi’nde 50 koronavirüs hastasının, 20 yoğun bakım ve 10 entübe hastanın tedavisine devam ediliyor. Ayrıca 300 kişi temaslı olarak evlerinde izole edildi.

İlçede 10 bin 763 kişiye toplam 12 bin 126 koronavirüs aşısı uygulandığı, 65 yaş üstünde olanların aşılama çalışmalarının devam edildiği öğrenildi.

Yaşanan aktif vakaların neredeyse tamamının ev ve aile bulaşları olduğu vatandaşların aile içi ev bulaşlarında da çok dikkatli olmaları istendi.

Ünye’de koronavirüs vaka sayısı artıyor. İlçede Aralık ayından itibaren düşmeye başlayan vaka sayısında son iki hafta artış gözleniyor.  İlçede geçtiğimiz hafta 266 olan vaka sayısı19 Şubat 2021 itibariyle 354’e yükselirken, 300 kişinin temaslı olarak evlerinde izole edildiği, 50 hastanın ise Ünye Devlet Hastanesinde tedavisinin devam ettiği bildirildi. Ünye Devlet Hastanesi’nde 20 yoğun bakım, 10 entübe hasta bulunuyor.

Aşılama devam ediyor

Ünye’ye 10 bin 763 kişiye toplam 12 bin 126 koronavirüs aşısı uygulandığı sağlık çalışanları ile başlayan aşılama çalışmasının evde bakım hizmetlerin yararlanan hastalar, bakım ve huzurevinde bulunanlarla buralarda görev yapan personel, 90, 85, 80, 75, 70 yaş üstünde tamamlandığı 65 yaş üstünde olanların ise aşılama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Filyasyon ekibi 25.500 kişiyi taradı…

Sahada aralıksız mücadele veren Filyasyon ekibinin son bir hafta içinde yaklaşık 600,  toplamda ise yaklaşık 25 bin 500 kişiyi taradığı öğrenildi.

Ünye’de bugüne kadar koronavirüse yakalanan 8 bin 160 kişinin tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Kadınlar daha çok yakalanıyor

Ayrıca aktif vakaların erkeklerde 25-29 ile 50-54 yaş aralığında,kadınlarda ise 20-24, 30-34 ve 45-49 yaş aralığında  yoğun görüldüğü ifade edildi. Diğer taraftan koronavirüse yakalananların yüzde 57,5’ini kadınlar oluştururken yüzde 42,5’ini erkekler oluşturuyor.

En küçük duyarsızlık vaka sayısını artırıyor

Vatandaşların dışarıya çıkarken kesinlikle maske takmaları ve hiçbir surette çıkarmamaları, hijyen kurallarına riayet etmeleri, sosyal mesafeyi korumaları, aile içi ve komşu oturmalarını kesinlikle askıya almaları istendi. Koronavirüs mücadelesinde zafere toplumun tüm kesimlerinin ciddiyet ve kararlılıkla kurallara uymaları ile ulaşılabileceği ifade edilerek, en küçük bir duyarsızlık vaka sayılarını yeniden artmasına sebep olacağı vurgulandı.

Vakalar ev ve aile ortamlarında yoğun..

Ünye’de görülen aktif vakaların neredeyse tamamının ev ve aile bulaşları olduğu umumi hıfzıssıhha ve il hıfzıssıhha kurullarında alınan kısıtlamaların aynı zamanda vatandaşların dikkati ile dışarı bulaşların çok ciddi şekilde azaldığı bildirilirken vatandaşların aile içi ev bulaşlarında da çok dikkatli olmaları istendi.

Ünye’de mutant virüs iddiası…

Ülkemizin bazı noktalarında ortaya çıkan ve yayılmasını sürdüren mutant virüsün Ordu ilinde de ortaya çıktığı, ayrıca Ünye’de de mutant virüs görüldüğüne ilişkin bilgiler kesinlik kazanmaya başladı.

Vatandaşlar en ufak şüphelerinde 0452 223 12 88 telefona ihbarda bulunsun

Vatandaşların en ufak bir kovid belirtisinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nü 0452 223 12 88 numaralı Kovid 19 İletişim Merkezini aramaları istendi. Bu numarayı arayan vatandaşların evine sağlık ekipleri gelerek tarama, test yapıyor. Gerekirse hastaneye götürüp getirme işlemleri gerçekleştiriyor.

 Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 1.479 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Dikkat;, vaka, sayısı, artıyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler