HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Mart 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 19:03

Ünye Galericiler Sitesi için ilk adım…

Ünye’de yıllardır gündeme getirilen, ancak bir türlü uygulamaya geçilemeyen Galericiler Sitesi için ilk adım atıldı.
Ünye Galericiler Sitesi için ilk adım…

Ünye Oto Galericiler Derneği Başkanı Hüseyin Kokuroğlu öncülüğünde bir araya gelen galericiler, Ünye Galericiler Sitesi’nin kurulması için fikir alışverişinde bulundu.

Ünye’de uzun zamandır planlanan, ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Galericiler Sitesi için ilçede faaliyet gösteren galericiler, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Ünye Oto Galericiler Derneği öncülüğünde gerçekleşen toplantıda, Ünye’nin neresinde arazi bulunması gerektiği, arsa payları, Galericiler Sitesi’nin nasıl yapılacağı gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Bundan sonraki süreç ise, dernek olarak arazi bulup, buranın alınması, projenin hazırlanması şeklinde devam edeceği açıklandı.

-Yetki Belgesi alamıyoruz -

Ünye Oto Galericiler Derneği Başkanı Hüseyin Kokuroğlu toplantıda, yetki belgesi konusuna dikkat çekerek, “İlk önceliğimiz esnaf olarak Yetki Belgesi alamıyoruz. Şuan ki mevcut yerlerimiz devlet nezdinde de, normal standartlar düzeyinde de geçerlilik görmüyor, kabul edilmiyor. Bu sorunumuzu çözmemiz gerekiyor. Ancak pandemi çalışmalarımızı biraz öteledi, erteledi, işimizi aksattı.” dedi.

-Büyükşehir ve Ünye Belediyesi ile görüşmeler yaptık -

Galericiler Sitesi ile ilgili olarak Büyükşehir ve Ünye Belediyesi ile görüşmeler yaptıklarını ifade eden Kokuroğlu, “Yaptığımız görüşmelerde hiçbir yetkili biz size bir düzen hazırlayacağız, oraya aktaracağız. Orada başlangıç yapacaksınız, demiyor. Bize, siz arsayı bulun, yapın yani bir şekilde toparlayın şeklinde bir yaklaşım var. Ancak yapılacak olan düzenleme meblağ olarak biraz yüklü bir meblağ.”  diye konuştu.

-Ünye’mize ve esnafımıza yakışır bir Galericiler Sitesi olsun istiyoruz -

Ünye’ye ve galerici esnafına yakışır bir Galericiler Sitesi istediklerini vurgulayan Kokuroğlu, şunları söyledi:

“Galericiler Sitesinin yapılmasına herkes istekli ve yapılsın istiyor. Biz istiyoruz ki hem Ünye’mize hem de esnaflarımıza yakışan güzel bir site düzenlemesi yapalım. Büyükşehir Belediyesi diyor ki, belli bir düzenlemeyi biz yapacağız. Ancak bu düzenleme için arsanın alınması gerekiyor. Burada da maddiyat ortaya çıkıyor. Bunu da esnaflardan talep etmemiz söz konusu. Bu yapılacaksa toplu halde esnaflarımızı içerecek şekilde bir adım atalım. Yani herkes bu işin içine elini koysun. Bütün esnaflarla beraber bir şey yapalım istiyoruz.  Bu yüzden beraberce karar alalım, beraberce yürüyelim.

-Fikir alışverişinde bulunalım bir noktaya varalım  

Düşündüğümüz yerin galerici esnafımıza uyacak, bize yakışacak, konumunun da iyi olması gereken bir yer olması lazım. Gelecek müşterimizin bize kolay ulaşabileceği bir nokta olması, müşterilerimizi rahat ettireceğimiz bir site düzenine geçilmesi gerekiyor. Esnaflarımız parasal anlamda neden bizim cebimizden para çıkıyor veya ne nasıl oluyor? diyebilir. O yüzden buraya toplandık ki sizin aklınızdan geçen, düşündüğünüz fikir edindiğiniz, söylemek istediğiniz bir şey varsa burada konuşalım bir noktaya varalım istiyoruz.”

Toplantı, derneğin Galericiler Sitesi için Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile görüşme yapacağı, ardından yer bulunması için harekete geçmesi kararlaştırılarak sona erdi.

 Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1.343 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Galericiler, Sitesi, için, ilk, adım…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler