HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Mart 2021 Pazartesi Saat: 12:25

Binicilik tesisleri cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle şenlenecek

Ünye Belediyesi, Binicilik Tesislerinin bulunduğu sahada yer alan ilave 9 dönümlük alanda Çocuk Trafik Eğitim Pisti, çocuk macera parkı ve simüle bazı hizmetlerin verileceği bir çalışma yapıyor.
Binicilik tesisleri cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle şenlenecek

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bölgede tek olan çalışmanın bitip hizmete girdiğinde Binicilik Tesisleri’nin bulunduğu bölgenin cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle şenleneceğini, ailelerin çocuklarıyla birlikte güzel saatler geçireceğini söyledi.

 

-Bölgede çocuklara özel tek eğitim pisti Ünye’de…-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı, beraberinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Kemal Mehel ve Ahmet Şahin,  Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları ile Ünye’nin Günpınarı Mahallesi’nde çalışması yapılan Çocuk Trafik Eğitim Pisti alanında incelemelerde bulundu.

-Argan, “Trafik eğitimi çocuk yaşlarda verilmelidir” -

AK Parti İlçe Başkanı Argan, Ünye Belediyesi’nin binicilik tesislerini çok güzel bir donatı haline getirecek çalışmaları yürüttüğünü söyledi.

Çocuk Trafik Eğitim Pisti’nin büyüme çağındaki çocuklar için önemli bir hizmet olduğunu ifade eden Argan, “Trafik bir kültürdür, trafik insanların bir birine olan saygısının tezahürüdür. Trafik eğitimi aileden başlar. Ailelerin de çocuklarına bu iyi hizmeti vermesi adına bir alanın oluşturulması da sosyal bir sorumluluktur. Bu anlamda ailelerinde çocuklarına bu eğitimi verebilmesi adına değerli bir çalışmanın ortaya konmasının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ve çalışma arkadaşlarının böyle güzel çalışmayı ortaya koydukları için kutluyor, teşekkür ediyorum.” dedi. 

-Tavlı, “Çocuk Trafik Eğitim Pisti bölgede tek olacak” -

Belediye Başkanı Tavlı, Ünye Belediyesi Binicilik ve Sosyal Tesislerinde inşası süren Çocuk Trafik Eğitim Pisti’nin bölgede tek olacağını belirterek, pist alanına ilişkin şu bilgiyi verdi:

“Ünye Binicilik Tesisleri yanında yaklaşık 9 dönümlük bir boş alan vardı. Bu alanın yaklaşık 5 bin metrekarelik bölümüne Çocuk Trafik Eğitim Pistini oluşturuyoruz. Burada bir şehrin trafik açısından hastane, okul, bina, yol, üst geçit, hemzemin geçit gibi her yönde simülasyonunu gerçekleştirmiş oluyoruz. Çocuklarımız eğitimciler eşliğinde akülü araçlarla bu eğitimden yararlanmış olacaklar. Eğitimleri Ünye Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile vereceğiz. Eğitimleri hafta içinde gruplar halinde ücretsiz olarak düzenleyeceğiz.”

-“Buralar cıvıl cıvıl çocuk sesiyle şenlenecek” -

Başkan Tavlı, bu alanda ayrıca 190 metrekare idare binası, 67 metrekare akülü araçların konulacağı alan, macera park şeklinde oyun alanı ve diğer donatılarında olacağını söyleyerek, “2,5 milyon liranın üzerinde bir maliyetle hayata geçirdiğimiz bu çalışmamızda sona yaklaşıyoruz. Bunları hizmete kazandırdığımızda buranın cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle şenlenmesine, çocuklarımızın aileleri ile vakit geçirmesine imkan sunacağız.” diye konuştu.

-Amatör Spor Kulüpleri için yerleşke

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ayrıca yine Binicilik ve Sosyal Tesisleri alanında amatör spor kulüpleri için 6 adet yerleşke için temel çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. 

Başkan Tavlı, “Bu çalışmada hem proje bazında, hem de eksikliklerin giderilmesi noktasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze destek veriyoruz. Böylece amatör spor kulüplerimizin gelişimine katkı sunmak adına yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmiş olacağız. Tüm bu çalışmalarla tesislerimiz çok daha fazla ziyaretçinin gelerek doya doya vakit geçirdiği bir alan olacak.” dedi.

 Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 1.746 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Başkan, Tavlı, çocuk, trafik, eğitim, sahasını, inceledi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler