HABER ARAMA
  • DOLAR6,0586
  • EURO6,7879
  • ALTIN250,5720
  • BIST 10086.229
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
7 Ağustos 2018 Salı Saat: 19:56

Ünye, bakanlık düzeyinde temsile devam ediyor

24 Haziran Genel Seçimleri’nde Ordu Milletvekili adayı olan Ünyeli hemşehrimiz, gazetemiz Ünye KENT'in Köşe Yazarı Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atandı.
Ünye, bakanlık düzeyinde temsile devam ediyor

Her dönem milletvekili çıkartan ve çoğu zaman da bakanlık düzeyinde temsil edilen         Ünye, bu kez de Yavuz Selim Kıran’ın Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine getirilmesiyle bakanlık düzeyinde temsil edilmeye devam etti.

Yavuz Selim Kıran, bu onurlu görevi ve emaneti hakkıyla taşıyacağını ifade ederek, “Bu emaneti ve görevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Ünye’nin, Ordu’nun, ülkemizin bakan yardımcısı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.” dedi.

“Mevlana’nın deyimiyle, pergelimizin bir ucu Ordu’da, Ünye’de, diğer ucu bütün dünyayı kapsayarak bir noktada bulunacak” diyen Kıran, “Sadece 81 milyonun değil, bütün mazlumların Türkiye Cumhuriyeti olarak çok büyük emanet ve sorumluluklarını taşıyoruz.”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Dışişleri Bakan Yardımcılıklarına Faruk Kaymakcı, Sedat Önal ve Ünyeli hemşehrimiz Yavuz Selim Kıran atandı.

Yavuz Selim Kıran’ın Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atanması Ünye’de büyük sevinç yaşattı.

-“Rabbim, bu onurlu görevi hakkıyla taşımayı nasip eylesin”

Kıran, gazetemize özel yaptığı açıklamada, kendisine verilen bu onurlu görevi hakkıyla taşıyacağını söyledi.

“Bu onurlu görevi layık gördüğü için Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”diyen Kıran, “Güven gösterdiler, rabbim bize bu emaneti hakkıyla taşımayı nasip eylesin. Bu emaneti ve görevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Ünye’nin, Ordu’nun, ülkemizin bakan yardımcısı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.” dedi.

-“Pergelimizin bir ucu Ordu’da, Ünye’de, diğer ucu bütün dünyayı kapsayacak noktada bulunacak”-

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bütün Türkiye’yi, dünyayı kapsayan dış politika konusunda görev alanımız olacak.

Bundan öncekilerde olduğu gibi, bu görevimde de en büyük gücümüzü hemşerimizin desteğinden alacağımızı, atamamızın resmileşmesinden bu yana gelen telefonlarla gönülden, yürekten ve içten hissediyorum. Mevlana’nın deyimiyle, pergelimizin bir ucu Ordu’da, Ünye’de, diğer ucu bütün dünyayı kapsayarak bir noktada bulunacak. Bu onurlu görevi Ünyeli hemşerilerim adına, hakkıyla taşımayacağım.”

-“Dış politikada önceliğimiz, ilkeli ve insan odaklı dış politika”-

Kıran, yeni görevi olan dış politikaya ilişkin olarak da sadece 81 milyonun değil, bütün mazlumların Türkiye Cumhuriyeti olarak çok büyük emanet ve sorumlulukları taşıdıklarını vurgulayarak, şunları ifade etti:

“Türkiye, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilk turda güven aşıladı. Güvenin gereği olarak artık Türkiye’nin kabuğunu ve prangalarını kırıp, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yeni sistemin özellikleriyle ilerleyeceğiz.  Dışişleri Bakanlığı olarak da yeni kurumsal yapılanmamızda, Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanımızın liderliği yönetiminde dış politikada hedeflerine hızla ilerlemesi için var gücümüzle çalışacağız. Dış politikada önceliğimiz, ilkeli ve insan odaklı dış politika. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Dünya beşten büyüktür’ haykırışını hakkıyla omuzlamaktadır, biz de bunu hakkıyla omuzlayacağız. Bugün dünyanın dört bir yanından dünya mazlumlarının Türkiye’ye baktığını görüyoruz. Bu umudu boşa çıkarmamak için, sadece 81 milyonun değil, bütün mazlumların Türkiye Cumhuriyeti olarak çok büyük emanet ve sorumluluklarını taşıyoruz.”

Yavuz Selim Kıran kimdir?

1 Ocak 1985 Ünye doğumlu olan Yavuz Selim Kıran, Anafarta İlkokulu’nun ardından ortaokul ve lise öğrenimini Ünye Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazanarak eğitimine Ankara’da devam etti.

Bölümünü 1 yıl erken şekilde şeref derecesiyle bitiren Kıran, bu süre zarfında farklı sertifika ve eğitim programlarına katıldı.

- Memleketi Ünye’de yazarlık yaptı -

Üniversite yıllarında yayın kuruluşumuz Medya Ajans bünyesinde olan Şirin Ünye Gazetesi ve Ünye Kent Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekibi içinde yer aldı -

Yavuz Selim Kıran, lisans eğitiminin hemen ardından Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ne atanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde konuşmalarını hazırlayan ekibin içerisinde yer aldı.

- Genç yaşına rağmen üst düzey görevlerde yer aldı -

Daha sonra Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Genel Sekreterlik Müşavirliği, Avrupa Birliği Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği, TÜBİTAK Başkan Danışmanlığı, TÜSSİDE Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte uzun yıllar devam eden birlikteliğini Dışişleri Bakanı Başdanışmanlığı ile sürdürdü.

- Tek Türk katılımcı oldu –

Yavuz Selim Kıran, 2008 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Geleceğin Liderleri” eğitim programına seçildi.

Temmuz 2008-Nisan 2009 arasında Bosch Vakfı sponsorluğunda Transfuse Derneği ve Avrupa Koleji tarafından düzenlenen “Liderlik Geliştirme Programı”na seçilen tek Türk katılımcı oldu.

Kıran, 2012 yılında Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen “Güneydoğu Avrupa’da Liderlik Programı”nın da katılımcıları arasında yer aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Kıran, evli ve 1 çocuk babası.

Kıran, 24 Haziran Genel Seçimleri’nde AK Parti Ordu 6. sıra milletvekili adayı da olmuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, bakanlık, düzeyinde, temsile, devam, ediyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler