HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
22 Mart 2021 Pazartesi Saat: 17:05

Tokatlı vekiller orada, Ordulu vekiller nerede?

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nu Tokatlı milletvekilleri olarak Cumhurbaşkanına götüreceklerini söylemesi üzerine gözler Ordu milletvekillerine çevrildi.
Tokatlı vekiller orada, Ordulu vekiller nerede?

Ünye’deki siyasi parti ilçe başkanları, Cumhurbaşkanı’na gidecek heyette niye Ordu milletvekillerinin isimlerinin olmadığına değinerek, “Bu yol neden onları, Tokatlı vekiller kadar ilgilendirmiyor?” dediler.

İktidar milletvekillerinin bu yola, sahile yapılan bisiklet yolu kadar önem vermediği belirtilen siyasi parti ilçe başkanlarının açıklamalarında, “20 senede Türkiye’de duble yol yapılmayan yer kalmadı, sadece bu yol yapılmadı” diyerek, yaşanan duruma dikkat çektiler.

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nu Tokatlı milletvekilleri olarak Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğiz açıklamasına Ünye’deki siyasi parti ilçe başkanları Ordu’nun milletvekillerinin isimlerinin niye olmadığını sordu?

-“Ordu’da İç Anadolu’ya farklı güzergâhtan beklentiler var”-

Ordu’nun üç milletvekilinin yola önem vermediklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral; “Benim gördüğüm kadarıyla Ordu’da İç Anadolu’ya farklı güzergâhtan beklentiler var. Onun için limanı Ordu’ya almak isteyen zihniyetle bunların ki üç aşağı beş yukarı aynı. Gerekli önemi vermiyorlar. Ordu’nun üç tane iktidar milletvekili var. Şuana kadar bu üç milletvekilinin Ünye-Akkuş-Niksar Yolu için beyanat verdiğini gördünüz mü? Sadece Ünye’nin yerel siyasetçileri yerel teşkilatları bir şeyler söylüyor. O da vatandaşın tepkisini, gazını almak için verdiği birkaç beyanatları var. İşin üzerinde ciddi olarak durulmuyor. Bu bir oyalama taktiği. Şimdi bugün yerel gazetede gördüm. Tokat milletvekilleri ile birlikte Cumhurbaşkanına gideceğiz, diyorlar ama Ordu iktidar milletvekillerinin bir açıklaması yok. Hani neredeler? Görülüyor ki niyet yok.” dedi.

-“İktidar bu yola sahile yapılan bisiklet yolu kadar önem vermiyor”-

İktidarın bu yola sahildeki bisiklet yolu kadar önem verdiğini sanmıyorum diyen Başkan Maral, sözlerini şöyle noktaladı;

“İktidarın bu yola sahildeki bisiklet yolu kadar önem verdiğini sanmıyorum. Buranın sivil toplum kuruluşları, iktidar partisi yani netice alma durumu olan etkili kişiler, milletvekilinden parti teşkilatlarına kadar gidip bunu Karayollarında programa aldıracaklar ve ödenek ayırttıracaklar, bu kadar basit. Türkiye’de 20 senede yapılmayan duble yol kalmadı. Sadece burası yapılmadı. Demek ki istenmiyor. Bundan o sonuç çıkıyor. Bu konu birinci derecede Ünye ve Ordu’yu ilgilendiriyor. Tokat kadar önem vermiyorlarsa iktidarın burada bir sıkıntısı var. Bunun üzerinde yeteri kadar durmadıklarını gösteriyor.”   

-“MHP olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız”-

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Avukat Murtaza Hacıimamoğlu; Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun yapılması ve Karadeniz’den Akdeniz’e ivedi bir şekilde ulaşım sağlanabilmesi için uzun süreden bu yana verilen mücadelelerde halihazırda bir netice alınamadığını belirterek; “Oysaki Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine hizmet verecek katma değer kazandıracak, maddi yönden kalkınma sağlayacak en verimli yol olarak tespiti yapılmıştır. Fakat maliyet yönünden külfetli bir çalışma. Dolayısıyla önceliğimiz Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun yapım çalışmalarına başlanılması; olmadığı takdirde ise mevcut güzergahta çalışmalar yapılmak sureti ile karayolları standartlarına getirilmesidir. Bizlerde Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu aşamada üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazır olduğumuz da belirtmek isteriz. Zira Ünye’mize değer kazandıracak vitrin haline getirecek her plan ve projenin altına imzamızı gönül rahatlığı ile atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.

-“Hem Ordu hem de Tokat bir araya gelse daha güçlü olurlar”-

Hem Ordu hem de Tokat bir araya gelse daha güçlü olunacağını ifade eden İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı;  şunları söyledi:

“Bunca yıl sahip çıkılsaydı bu iş olurdu. Yeterince özen gösterilmiyor. Tokatlılar yapıyorsa bu şan Tokatlıların olsun, Ordulular yaparsa Orduluların olsun. Kim yaparsa helal olsun. Ancak, Tokatlı vekiller yol için Cumhurbaşkanı’na çıkacaklarını söylüyor, bu görüşme heyetinde Ordulu vekillerin adı geçmiyor. Neden geçiyor merak ediyoruz. Böyle olmaz. Hem Ordulu hem de Tokatlı vekiller bir araya gelse daha güçlü olurlar.”

-“Artık konuşma zamanı bitti, icraata geçme zamanı”-

Artık konuşma zamanının bittiğini belirten Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin; “Daha ne zamana kadar Ünye- Akkuş- Niksar Yolu ile ilgili konuşacağız. Bu konuda hassasiyeti olan insanlar neden hassasiyet göstermiyor. Bunlar önemli şeyler. Tokat ilinin milletvekillerin ve Niksar İlçesinin ve Niksar Belediye Başkanı’nın gösterdiği hassasiyeti biz Ünye olarak ne kadar gösteriyoruz? Aynı zamanda Tokat Milletvekillerinin gösterdiği hassasiyeti Ordu Milletvekillerinden de bekliyoruz. Ordu Milletvekilleri bu işte daha canlı ve aktif olmalı. Tokatlı vekiller doğrusunu yapıyor. Bu işin tek çözüm yolu Cumhurbaşkanı’dır. Biz Saadet Partisi olarak üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız. Ünye-  Akkuş – Niksar yolu için Cumhurbaşkanına gitmemiz gerekiyorsa gitmeye de hazırız.” diye konuştu.

-“Ordu ve Tokat milletvekillerinin bir araya gelip Cumhurbaşkanına gitmeleri gerekiyor”-

Büyük Birlik Partisi Ünye İlçe Başkanı Erol Özkan, “Bu önceden beri alınan bir karardı ama hala daha bir iyileştirme yapılmadı. Yine bir öteleme olacak diye düşünüyorum. Ordu’nun siyasette geri kaldığını söyleyebilirim. Tokat milletvekilleri yol için çalışıyor, Ordunun vekilleri nerede? Bunu herkes gibi biz de çok merak ediyoruz. Bu işin doğrusu; Ordu ve Tokat milletvekillerinin bir araya gelip bir güç halinde Cumhurbaşkanına gitmeleridir. Tokatlı vekiller gibi Ordu’nun vekilleri de harekete geçmeli.” dedi.

-“Ordulu vekillerimiz Tokat vekillerimiz gibi olsunlar, kendi bölgelerine sahip çıksınlar”-

Demokrat Parti Ünye İlçe Başkanı Yılmaz Karayiğit:

“Yıllardır bugün yapılacak yarın yapılacak diye söyleniyor. Bu konuda Tokat Milletvekillerinin yaklaşımlarını olumlu buluyorum. Ordu Milletvekillerinin bu konuda hiç ismi geçmedi Tokat Milletvekillerinin ismini gördük hep. Ordulu vekillerimiz Tokat vekillerimiz gibi olsunlar, kendi bölgelerine sahip çıksınlar istiyorum. Tokat ve Ordu vekillerinin bir araya gelip Cumhurbaşkanına gitmeleri gerekiyor. Umudumuz yolun yapılmasından yana.”

-“Tokat Milletvekilleri Cumhurbaşkanına çıkacaklarını söylüyor da Ordu illetvekilleri ne iş yapıyor?”-

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun:

“ Yıllardır gündeme gelen fakat sürekli gözardı edilen bir konu. Hatta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un 5 Mega Projesinden biriydi bu yol. Çok ilginçtir, Tokat Milletvekilleri Cumhurbaşkanına çıkacaklarını söylüyor da Ordu milletvekilleri ne iş yapıyor? Ordu milletvekilleri neden bunu hiç gündeme getirmiyor? Onlar ne hikmetse işin hazırına konma sevdasındalar. Başka yerlere trilyonluk yatırımlar yapılırken Ak Parti’nin en çok oy aldığı bu bölgeye ne hikmetse önemli yatırımlar yapılmıyor. Konuyu Tokat milletvekilleri gündeme getiriyor. Çünkü Tokatlı biliyor ki İç Anadolu’yla Karadeniz’in bağlantı yolu Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’dur. Bunlar bunun bu kadar önemli olduğunu biliyorlar da Ordu milletvekilleri bunu bilmiyor mu? Aslında biliyorlar ama maalesef Mecliste Ünye’nin vekili yok.”

-“Ünye- Akkuş- Niksar yolu söylemlerinin hala bir sonuç vermemesi Ünyeliler açısından üzücü bir olay”-

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun Ocak:

 “Bu zamana kadar bu konunun Cumhurbaşkanına gitmemesi, hala fiili olarak çözüme ulaştırılmaması Ünye halkı açısından üzücü bir olay. Görülüyor ki Tokat Milletvekilleri bu işin üzerinde çalışıyor. Fakat Ordu Milletvekilleri ne hikmetse pasif durumdalar. Ordu Milletvekillerine çağrımız Ünye- Akkuş- Niksar yolu üzerindeki il ve ilçelerin milletvekilleri tamamıyla bir araya gelip ortak bir şekilde hareket edilmesidir. Etkin bir vaziyette güç birliği yapılarak Sayın Cumhurbaşkanı’na bu konunun arz edilmesi gerekiyor. Böyle bir kamuoyunun oluşturulması bu sorunun sonuçlandırılması açısından önemli bir etken olacaktır.”

 Ünye Kent Haber

 

Bu haber toplam 1.447 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Tokatlı, vekiller, orada, Ordulu, nerede?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler