HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
31 Mart 2021 Çarşamba Saat: 17:45

Kooperatiflerden ‘YOL’ feryadı!...

Ünye ile Akkuş arasında yolcu taşımacılığı yapan Kooperatifler, yol boyunca yaşadıkları sıkıntıların artık çekilmez olduğuna işaret ederek, yolun bir an önce yapılmasını istediler.
Kooperatiflerden ‘YOL’ feryadı!...

Her seçim öncesi yanlarına gelen siyasilerin yol ile ilgili söz vermelerinden bıktıklarını ve yorulduklarını belirten Kooperatif Başkanları, artık söze değil icraata baktıklarını dile getirdiler.

Tokat Milletvekillerinin yolun yapımı için Cumhurbaşkanı’na çıkacaklarını öğrendiklerini belirten Başkanlar, Ordulu Vekillerinin niye bu çalışmada olmadığına işaret ederek, Tokatlı Vekillerle Ordulu Vekillerin birlikte hareket etmelerini istediler.

Ünye ve Akkuş’ta kurulu bulunan ve iki ilçe arasındaki güzergahta yolcu taşımacılığı yapan Kooperatifler, yol boyunca yaşadıkları sıkıntı ve sorunların artık son bulmasını istiyor.

Kooperatif Başkanları gazetemize yaptıkları açıklamada; Türkiye’nin her tarafında yollar yapıldığı halde bu yolun hala neden yapılmadığını anlamakta zorlandıklarını belirterek, yetkilileri yolun yapılması için göreve davet ettiler.

Kooperatif başkanlarının açıklamaları şöyle;

Murat Ateş: AK Partili siyasiler İnkur, Tekkiraz ve Akkuş’a oy istemeye gelmesin!

S.S. 65 nolu İnkur Dış Hat Kooperatif Başkanı Murat Ateş, “Bu yol yılan hikayesine döndü. Türkiye’nin her tarafında en ücra yerlerde bile yapılmayan yol kalmadı. Ama bu yol nedense yapılmadı, bunu anlamakta zorlanıyoruz. Kooperatifimize bağlı 50 minibüsümüz var. Yolun zorluğunu ve zahmetini en çok biz yaşıyoruz. Her gelen siyasetçi söz veriyor, ama yıllardır yapılan bir şey yok. Yüzde 75-80 oy oranı ile AK Parti’yi sandıktan çıkartıyoruz. Ama buna rağmen bir türlü yolumuz yapılmıyor. Siyasetçiler geldiği zaman bu sefer büyük tepkimiz olacak. AK Parti olarak İnkur’a, Tekkiraz’a, Akkuş’a gelmesinler, oy istemesinler. Yolumuz yapılmadıktan sonra oy vermemizin de bir anlamı yok.” dedi.

Adem Duman: Tek isteğimiz Ünye-Akkuş-Niksar Yolunun yapılması

Akkuş AS Turizm sahibi ve Akkuş Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Adem Duman tek isteklerinin yolun yapılması olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Ünye-Akkuş-Niksar yolu İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan çok önemli bir hat. Biz de bu yolun üstündeyiz. 30 yıldır taşıma işinde faaliyet gösteriyorum. Bu yolda yaptığımız yolculuk çok zahmetli, zor ve tehlikeli. Yaz aylarında da kış ayında da yolda zorluklar yaşıyoruz.  Diğer taraftan bu yol can ve mal güvenliğini tehdit ediyor. Bize ne istersiniz denilse; ilk sıradaki tek talebimiz; Ünye-Akkuş-Niksar Yolunun yapılması deriz. Yolun bir önce yapılmasını istiyoruz.

Araçlarımızda sürekli masrafa yol açıyor

Kooperatifimizi 2001 yılında kurduk. O günden bu yana arabamıza ne amortisör dayandırabiliyoruz, ne alt bakım, ne kaporta... Kazandığımız, aracın masrafına yetmiyor. Bir de yol çok virajlı, kazaya neden oluyor. Yol güzergahında yolcu indirecek yerlerimiz yok. Ağır tonajlı araçlar da bu yolu kullanıyor ve yollar patates tarlası gibi. Köy yolunda çalışsak bundan daha iyi; asfalt demeyiz hiç olmazsa.”

Hüseyin Demir: Yaşım 75’e geldi, halen Ünye- Akkuş-Niksar yolu hala yapılacak…

S. S. 130 nolu Yeşilkent Kooperatifi Başkanı Hüseyin Demir, “Benim yaşım 75’e geldi. Ünye-Akkuş Niksar yolu halen yapılacak. Bu yolun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Gerekirse şoför esnaflarımla imza verir destek oluruz, ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız.  Ayrıca bu yolun Cevizdere Irmağı kenarından yapılması lazım. Mevcut yol kar oluyor, buz oluyor. Dere yolunun daha sağlıklı olacağına inanıyorum. Kooperatifimde çalışan 18 araç var, bu araçlarımızın tamamı bu yolun yapılması için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır. Ayrıca Tokat Milletvekillerine de teşekkür ediyoruz, yolun yapılması için çaba gösteriyorlar. Bizim siyasilerimiz ise hep bize yıllardır söz veriyor, sözlerinde durmuyorlar. Durmuş olsalardı bu yol çoktan yapılırdı.” ifadelerinde bulundu.

Necati Bek: Her yerde 3 şerit yol, buraya gelince yamalı yol…

134 nolu Fatih Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Necati Bek, “Bu yolun yapımı çok geç kaldı. Her yere üç şeritli yollar yapıldı, burada ise hala yamalı yoldan çalışıyoruz. Ben 30 yıldır bu yoldayım. Her dönem Ünye-Akkuş-Niksar yolu yapılacak deniyor. Ama bir türlü yapıldığı yok.  Bu yolda ağır tonajlı kamyonlar da çalışıyor ve bir kamyonun arkasına takıldığımız zaman Ünye’ye kadar öyle geliyoruz. Yollar dar, sollama yapamıyoruz. Bu yolda sıkıntı çok... Siyasiler sürekli söz veriyor, yapılacak diyorlar. Ama sözde kalıyor. Tokat Milletvekilleri yol için çalışıyor. Bizim Milletvekillerinin adı niye yok bu çalışmada… Birlikte olmalarını, Cumhurbaşkanımıza yolu daha güçlü anlatmalarını istiyoruz. ” dedi.

Sami Turan: Kalbimizin, ağzımızın içi dolu ama kime dert yanacağız?

79 yaşında olduğunu ve 40 yıldır bu yolun yapılacağının söylendiğine sürekli şahit olduğunu ifade eden S.S. 129 nolu Tekkiraz Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Sami Turan şöyle konuştu;

“Yapılacak, yapılacak denip duruluyor ama bir türlü yapılmıyor. Yolda ulaşım zor, zahmetli ve çok tehlikeli.  Önümüze bir tır çıksa sollama imkanımız yok, yarım saatlik yolu mecburen 1 saatte alıyoruz. Şoför esnafı olarak bu yoldan çok mağduruz. Çok dertliyiz, kalbimizin, ağzımızın içi hep dolu ama kime derdimizi yanacağız? Neymiş trafik kazaları çokmuş. Tabi ki çok olacak, benim önümde 10 tane araba kuyruk olmuş. 1 tanesini sollasam ikinciyi sollama şansım yok. Bir an önce yapılmasını canı gönülden istiyorum. 

Numan Kurtulmuş akrabam o da söz verdi ama gücü yetmedi

Görüldüğü gibi bizim Ordu milletvekillerimizin hiç biri bu yolu konu yapmıyor. Numan Kurtulmuş bu memleketin çocuğu, benimde çok yakın akrabam,  babamın halasının torunu. En güvendiğimiz Numan Kurtulmuştu. Söz verdi, tamam dedi bu yol yapılacak. 5 yıl geçti, bir 5 yıl daha gelecek geriden öyle görünüyor. Tokat Milletvekilleri yol için Cumhurbaşkanımıza çıkacaklarmış.  Ben o Tokat Milletvekillerine çok teşekkür ediyorum, yola sahip çıkıyorlar. Peki bizim ne yapıyorlar, onlar da Cumhurbaşkanımıza çıkacaklar mı? Takip ediyoruz bakalım.” 

Hasan Öcal: Biz AK Parti’ye gönül vermiş insanlarız ama hani yol?

62 nolu İnkur İç Hat Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Öcal, “Biz AK Parti’ye gönül vermiş insanlarız. Ama hani yol? Bu yol yıllardır neden yapılmıyor? Bize icraat lazım, biz bu saatten sonra icraata bakıyoruz. Siyasiler yola hiç sahip çıkmıyor. Tokatlı milletvekillerini görüyorsunuz, yola sahip çıkıyorlar. Allah aşkına bizim milletvekilleri nerede, onlar da sahip çıksın. Bence bu işten Reis’in haberi yok. Olsa yol yapılırdı. Tokatlı milletvekilleri Reis’e çıkacaklarmış bu yolun yapılması için, bizimkilerde katılsın onlara. Biz yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Başka da bir şey istemiyoruz.” şeklinde konuştu.

Muammer Demirci. Siyasiler bu yolu seçimden seçime hatırlıyor

S. S. 53 nolu minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Muammer Demirci, “Siyasiler seçim zamanı geliyorlar; yolunuz yapılacak diyorlar. Seçim geçtikten sonra unutuluyor. Bu yıllardır böyle. Beklemeye tahammülümüz kalmadı, bu yolun bir an önce yapılması lazım. Patates çukuru gibi bir yolda gidip geliyoruz. Araçlarımızda sürekli masraf meydana geliyor. Sıfır araba alıyoruz, 1 yılda araba hurdaya çıkıyor. Ayrıca yolda ağır tonajlı kamyonlar çalışıyor. Peşine takılsak 1 saatlik yol, oluyor 2 saat. Sollamaya kalksak virajlardan mümkün değil. Ben 21 yıldır bu işi yapıyorum ve bu yolda her zaman tehlike içinde yolculuk yapıyoruz.” dedi.

İlhan Ablak: Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun yazı ayrı, kışı ayrı çile

Akkuş Net Turizm’den İlhan Ablak ise yaz kış yolda yaşadıkları zahmetin çekilmez olduğuna değinerek şunları söyledi; “Ünye-Akkuş-Niksar yolunda perişan durumdayız. Bir an önce yapılmasını istiyoruz. Akkuş Net Turizm olarak İstanbul ve Ankara’ya her gün 5-6 araç ile çalışıyoruz. 20 yıldır bu işi yapıyoruz ve yoldaki sorunları sürekli yaşıyoruz. Yaz ve kış bu yolda taşımacılık yapmak baştan sona çile. Bütün siyasetçiler seçim zamanı geliyor. Yapacağız, yapılıyor diyorlar. Ama ortada yapılan bir şey yok. Milli servetimizi hep bu yollarda harcadık. Sıfır aldığımız aracın ömrünü bu yol erkenden bitiriyor. Tokatlı milletvekilleri yolun yapılması için Cumhurbaşkanımıza çıkacakmış. Bizimkiler nerede, onlar da katılsın, birlikte çıksınlar. Bu şekilde daha güçlü anlatılmış olur.” 

 Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 680 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kooperatiflerden, ‘YOL’, feryadı!...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler