HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
1 Nisan 2021 Perşembe Saat: 16:32

Fakülte temeli Mayıs ayında atılıyor

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ODÜ Ünye Yerleşkesi alanında ilk fakülte binası temelinin Mayıs ayında atılacağını söyledi.
Fakülte temeli Mayıs ayında atılıyor

Halkın ifadesiyle kervanın yolda düzüleceğini belirten Kenan Selim Argan, yerleşke alanında yapılacak fakülte ile çalışmayı başlattıklarını, bundan sonra yapılacak işlerin ise yolda devreye gireceğini söyledi.

Ünye’ye yapılan yatırımlara dikkat çeken Başkan Argan; “Ünye’miz gerek üniversite yerleşkesi, gerek OSB, gerek Kültür Merkezi, gerekse Ünye Limanı’ndaki çalışmalar ve diğer çalışmalarla hak etmiş olduğu noktaya doğru yürümeye devam ediyor” dedi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye’nin özlem duyduğu Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesinde ilk fakülte binası temelinin bir sıkıntı yaşanmadığı takdirde Mayıs ayında atılacağını söyledi.

-“Gönlümüz farklı fakülteler de olsun istiyor”-

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, gazetemiz Ünye Kent’in muhabirine özel yapmış olduğu açıklamada Ünye’nin özlemle beklediği Yerleşke alanı alanına ilişkin şunları söyledi; “ODÜ Ünye Üniversite Yerleşkesi, OSB ile beraber bizim yakinen takip etmiş olduğumuz en önemli projelerden bir tanesi. Geçmişte üniversitenin yerleşke alanı ile ilgili çok ciddi sorunların yaşandığına hepimiz şahit olduk. Ama bu dönem birlikteliğin hizmete dönüşmesi suretiyle bu sorun çözüldü. Sahilköy Mahallesindeki THK’ya tahsisli havaalanı yeri, Ünye Yerleşkesi kurulması için ODÜ’ye tahsisi yapıldı. Konu ile ilgili Ordu Üniversitesi Rektörlüğümüz ile mutabakat ve yer taahhütnamesi imzalandı. Bu konuyla ilgili herhangi bir sıkıntımızın olmadığını daha önce de söylemiştim. Ünye’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu var. Gönlümüz farklı fakülteler de olsun istiyor.” dedi.

-“Fakülte binasının temelini Mayıs ayı içerisinde hep birlikte atacağız”-

Kenan Selim Argan şöyle devam etti; “Halk arasında bir deyiş vardır ya kervan yolda dizilir, diye o nedenle inşallah biz de bu alanda hem yola çıkacak, hem yolumuzda yürüyecek, hem de kervanımızı düzeceğiz. Sayın rektörümüz Prof. Dr. Ali Akdoğan Bey ile sık sık görüşüyoruz. Geçen hafta yapmış olduğumuz görüşmede de konuyu değerlendirdik.  üniversitemizin Yapı İşleri Daire Başkanlığı ve Ünye Belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün yetkilileri temel atma öncesi çalışmalarına devam ediyor. Proje son aşamasına geldi. Bu gelişmeye binaen inşallah Mayıs ayı içerisinde Allah’tan bir şey olmaz ise Ünye’deki üniversite yerleşkesine ilk fakülte binasının temelini hep birlikte atacağız.” 

-“Ünye gerçekten yaşanabilir bir merkez olacaktır”-

Başkan Argan, sözlerini şöyle noktaladı; “Ünye’miz gerek üniversite yerleşkesi, gerek OSB, gerek Kültür Merkezi, gerekse Ünye Limanı’ndaki çalışmalarla hakikaten hak etmiş olduğu noktaya doğru gidiyor. Ünye’de yaşayan hemşehrilerimizin hepsinin hasret ve özlemle beklemiş olduğu bu projelerin gerçekleşmesini inşallah hepimiz hep birlikte göreceğiz. Gönlümüz ilçemizde daha çok hizmetlerin devreye girmesi. Geçenlerde Spor Bakanımızın sözünü verdiği gibi yüzme havuzumuz da yapılacak. Bütün bu hizmetlerle birlikte Ünye gerçekten çok daha yaşanabilir, herkes tarafından yaşamayla ilgili tercih edilen bir şehir olacaktır.”       

Ünye KENT Haber / Ömer GÜNEY 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fakülte, temeli, Mayıs, ayında, atılıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler